reklama

Na hlídku vytáhl 30centimetrový nůž a rozběhl se. Co předcházelo střelbě v Doksech?

Policisté v Doksech na Kladensku ve středu večer stříleli na muže, který je napadl. Původně hlídka na místě krotila spor dvou nevlastních bratrů, jeden z nich ale agresivitu obrátil právě proti policistům. Postřelený muž skončil v nemocnici, případem se zabývá kriminálka.

reklama

Situace v Doksech kolem osmé hodiny večer: přes ulici byly natažené policejní pásky a na místě pracovali policisté včetně kriminalistů. Všichni měli jasný úkol – zjistit, co přesně se zde stalo.

Podle informací CNN Prima NEWS vše odstartovala hádka dvou nevlastních bratrů. Spor se ale vyhrotil a přerostl ve rvačku. Na místo dorazili policisté a muže vyzývali, ať přestanou. Jenže poslechl jen jeden z nich. Druhý, 22letý mladík, měl místo toho vytáhnout nůž a hlídku s ním začít ohrožovat. Policisté proti němu použili taser, jenže ten ho nezastavil.

Zranění utrpěli oba muži

„Agresor na hlídku znovu vytáhl 30centimetrový nůž a rozběhl se proti ní. Ohrožoval je, proto policisté použili své služební zbraně, každý z nich jednou vystřelil a oba náboje muže zasáhly,“ popsala akci mluvčí policie Michaela Richterová. Na místo dorazili záchranáři a okamžitě začali s ošetřováním postřeleného muže.

„Jeden z mužů utrpěl střelné poranění v oblasti zad a dolní končetiny, po ošetření byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice, kam byl předán ve stabilizovaném stavu,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová. Ošetřit potřeboval i druhý muž, který měl lehce poraněnou hlavu, nejspíše po rvačce. Sanitka ho proto odvezla na chirurgii do kladenské nemocnice.

Protože policista střílel ze služební pistole, přijeli na místo také vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). „Naši inspektoři dorazili na místo zákroku, kde byla předběžně stanovena oprávněnost použití služební střelné zbraně,“ řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

„Kladenští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což útočníkovi hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let,“ dodala Richterová.

Kriminalisté nadále provádějí výslechy. Čekají také na výsledky z toxikologie. Chtějí totiž vědět, zda muž útočil střízlivý. Od toho se také bude odvíjet případný trest.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama