Na hlídku vytáhl 30centimetrový nůž a rozběhl se. Co předcházelo střelbě v Doksech?

Rvačka vyústila v postřelení

Policisté v Doksech na Kladensku ve středu večer stříleli na muže, který je napadl. Původně hlídka na místě krotila spor dvou nevlastních bratrů, jeden z nich ale agresivitu obrátil právě proti policistům. Postřelený muž skončil v nemocnici, případem se zabývá kriminálka.

Situace v Doksech kolem osmé hodiny večer: přes ulici byly natažené policejní pásky a na místě pracovali policisté včetně kriminalistů. Všichni měli jasný úkol – zjistit, co přesně se zde stalo.

Podle informací CNN Prima NEWS vše odstartovala hádka dvou nevlastních bratrů. Spor se ale vyhrotil a přerostl ve rvačku. Na místo dorazili policisté a muže vyzývali, ať přestanou. Jenže poslechl jen jeden z nich. Druhý, 22letý mladík, měl místo toho vytáhnout nůž a hlídku s ním začít ohrožovat. Policisté proti němu použili taser, jenže ten ho nezastavil.

Zranění utrpěli oba muži

„Agresor na hlídku znovu vytáhl 30centimetrový nůž a rozběhl se proti ní. Ohrožoval je, proto policisté použili své služební zbraně, každý z nich jednou vystřelil a oba náboje muže zasáhly,“ popsala akci mluvčí policie Michaela Richterová. Na místo dorazili záchranáři a okamžitě začali s ošetřováním postřeleného muže.

„Jeden z mužů utrpěl střelné poranění v oblasti zad a dolní končetiny, po ošetření byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice, kam byl předán ve stabilizovaném stavu,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová. Ošetřit potřeboval i druhý muž, který měl lehce poraněnou hlavu, nejspíše po rvačce. Sanitka ho proto odvezla na chirurgii do kladenské nemocnice.

Protože policista střílel ze služební pistole, přijeli na místo také vyšetřovatelé z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). „Naši inspektoři dorazili na místo zákroku, kde byla předběžně stanovena oprávněnost použití služební střelné zbraně,“ řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

„Kladenští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, za což útočníkovi hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let,“ dodala Richterová.

Kriminalisté nadále provádějí výslechy. Čekají také na výsledky z toxikologie. Chtějí totiž vědět, zda muž útočil střízlivý. Od toho se také bude odvíjet případný trest.

Tagy: