reklama

Hejlík: Za příspěvky na sociálních sítích si říkám poměrně hodně peněz

„Za posty na sociálních sítích si říkám poměrně hodně peněz,“ prohlásil herec, moderátor a foodbloger Lukáš Hejlík. Důležitým faktorem v boji restaurací s koronavirem byla dle něj jejich schopnost adaptace. Sám zůstává optimistou a tvrdí, že dobrým podnikům mohla tato zkušenost do budoucna pomoci. Co hlavně sleduje autor populární gastronomické mapy při hodnocení restaurací?

reklama

Schopnost přizpůsobení se situaci. To byl podle Hejlíka nejdůležitější faktor v boji s koronavirovými restrikcemi. „Buď budu dál čekat a nadávat, anebo změním koncept. Alespoň na chvilku. A pak se k němu buď vrátím, nebo ne. Pro někoho to možná může být i vysvobození. Myslím, že se restaurace mohly něčemu přiučit,“ uvedl.

„Já jsem si vždycky říkal, že pokud budou něco dělat, tak až se zase otevře, lidé na ně nezapomenou. Budou říkat: ‚Ano, vždyť on tady dva měsíce bojoval ve svém výdejním okénku a rozvážel jídlo,‘“ dodal Hejlík s tím, že něco dělat byl určitě dobrý marketing.

Jak si sám vybírá podniky, které navštíví? „Na začátku před sedmi lety jsem si všechno rešeršoval sám. Teď už mi to lidi sami posílají. Často mi napíšou i ze samotné restaurace,“ popsal. V současnosti se pak prý nezřídka ozve i agentura, která daný podnik zastupuje.

Za posty si říkám poměrně hodně peněz

Co si myslí o zdražování v restauracích? „Někde to udělali, ale všeobecně ten trend takový není,“ reagoval Hejlík s odkazem na strach majitelů podniků. Nejsložitější to mají samozřejmě podniky závislé na turistech. „Já nechci říkat, že vařili špatně, ale prostě to nemělo jiný koncept než útočit na cizince. Ale nedivím se jim, je to prostě podnikání,“ uznal Hejlík.

On sám si vydělával během pandemie na sociálních sítích. „Vydělat se na nich dá dost. Teď během koronakrize mě to zachránilo. Za posty si říkám poměrně hodně peněz, proto jich nedělám moc,“ uvedl.

Snažím se chytat chemii restaurace

„Jak mi chutnalo, jak se mi tam líbilo, jestli tam hrálo divné rádio s reklamami nebo jak se kdo choval. Taky sleduju, jak se baví s jinými lidmi u jiných stolů. Snažím se chytat chemii toho prostoru, jak to tam funguje. Pro mě je třeba úplně nejdůležitější koncept toho místa,“ vysvětlil, co všechno sleduje během návštěvy restaurace.

Může mít koronavirus i nějaký pozitivní efekt na gastronomickou scénu? Platí si Lukáš Hejlík stále za jídlo? Má při rezervování místa přezdívku? Používá paruku? A jak často restaurace navštěvuje? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky naleznete v přiloženém pořadu K věci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

Slovenský trenér Djokoviče: Bylo to obrovské utrpení, kauza ho poznamená

Málokdo zná Novaka Djokoviče tak jako jeho slovenský trenér Marián Vajda. Poprvé se tehdy mladičkého a talentovaného tenisty ujal v roce 2006 a právě on má velký podíl na tom, že Srb získal 20 grandslamových titulů. Číslo 21 měl přidal letos na Australian Open, ale jak téměř celý svět ví, nakonec nedostal možnost. „Muselo to být obrovské utrpení,“ popisuje ságu světové jedničky s neúspěšným koncem Vajda.

reklama

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

reklama