reklama

Hejlík: Za příspěvky na sociálních sítích si říkám poměrně hodně peněz

„Za posty na sociálních sítích si říkám poměrně hodně peněz,“ prohlásil herec, moderátor a foodbloger Lukáš Hejlík. Důležitým faktorem v boji restaurací s koronavirem byla dle něj jejich schopnost adaptace. Sám zůstává optimistou a tvrdí, že dobrým podnikům mohla tato zkušenost do budoucna pomoci. Co hlavně sleduje autor populární gastronomické mapy při hodnocení restaurací?

reklama

Schopnost přizpůsobení se situaci. To byl podle Hejlíka nejdůležitější faktor v boji s koronavirovými restrikcemi. „Buď budu dál čekat a nadávat, anebo změním koncept. Alespoň na chvilku. A pak se k němu buď vrátím, nebo ne. Pro někoho to možná může být i vysvobození. Myslím, že se restaurace mohly něčemu přiučit,“ uvedl.

„Já jsem si vždycky říkal, že pokud budou něco dělat, tak až se zase otevře, lidé na ně nezapomenou. Budou říkat: ‚Ano, vždyť on tady dva měsíce bojoval ve svém výdejním okénku a rozvážel jídlo,‘“ dodal Hejlík s tím, že něco dělat byl určitě dobrý marketing.

Jak si sám vybírá podniky, které navštíví? „Na začátku před sedmi lety jsem si všechno rešeršoval sám. Teď už mi to lidi sami posílají. Často mi napíšou i ze samotné restaurace,“ popsal. V současnosti se pak prý nezřídka ozve i agentura, která daný podnik zastupuje.

Za posty si říkám poměrně hodně peněz

Co si myslí o zdražování v restauracích? „Někde to udělali, ale všeobecně ten trend takový není,“ reagoval Hejlík s odkazem na strach majitelů podniků. Nejsložitější to mají samozřejmě podniky závislé na turistech. „Já nechci říkat, že vařili špatně, ale prostě to nemělo jiný koncept než útočit na cizince. Ale nedivím se jim, je to prostě podnikání,“ uznal Hejlík.

On sám si vydělával během pandemie na sociálních sítích. „Vydělat se na nich dá dost. Teď během koronakrize mě to zachránilo. Za posty si říkám poměrně hodně peněz, proto jich nedělám moc,“ uvedl.

Snažím se chytat chemii restaurace

„Jak mi chutnalo, jak se mi tam líbilo, jestli tam hrálo divné rádio s reklamami nebo jak se kdo choval. Taky sleduju, jak se baví s jinými lidmi u jiných stolů. Snažím se chytat chemii toho prostoru, jak to tam funguje. Pro mě je třeba úplně nejdůležitější koncept toho místa,“ vysvětlil, co všechno sleduje během návštěvy restaurace.

Může mít koronavirus i nějaký pozitivní efekt na gastronomickou scénu? Platí si Lukáš Hejlík stále za jídlo? Má při rezervování místa přezdívku? Používá paruku? A jak často restaurace navštěvuje? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky naleznete v přiloženém pořadu K věci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

Tálibán chce mírové vztahy se světem, uvedl afghánský premiér v prvním projevu

Režim Tálibánu si přeje mírové vztahy se zbytkem světa, prohlásil v sobotu afghánský premiér Muhammad Hasan Achund ve svém prvním projevu k národu, téměř tři měsíce po svém jmenování. Zároveň vyzval mezinárodní nevládní organizace, aby Afghánistánu letos v zimě pomohly vyhnout se humanitární katastrofě. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na půlhodinový zvukový projev premiéra zveřejněný stanicí RTA.

Topolánek: Zeman je v pořádku, nalezl v sobě negativní vlastnosti. Fiala je klidná síla

Petr Fiala je klidná síla, dokáže zvládnout složitý mechanismus vyjednávání mezi pěti stranami, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS o budoucím premiérovi bývalý předseda vlády Mirek Topolánek. Celý proces jmenování podle něj prodloužily zdravotní problémy Miloše Zemana. Topolánek ale prohlásil, že v současnosti je prezident plně v pořádku, protože v sobě nalezl negativní vlastnosti.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Z šedé teorie do drsné reality. Jak „nudný profesor“ Fiala došel do Strakovy akademie

Aktualizováno

Když byl univerzitní profesor a někdejší ministr školství Petr Fiala v lednu 2014 zvolen šéfem ODS, očekávalo se od něj de facto jediné. Že bude jiný než jeho dva předchůdci – Mirek Topolánek a Petr Nečas. To se mu podařilo. Od prvně jmenovaného se zjevně lišil mírnou povahou a od obou faktem, že kolem Fialovy osoby nekroužili lidé z lobbistického podsvětí. Ani mnozí Fialovi příznivci však moc nevěřili, že by se tichý politolog mohl jednou stát premiérem.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama