reklama

Na soukromé škole na Slovensku propadlo 451 žáků. Jde o finanční podvod?

Na soukromé střední odborné škole ve slovenském Trebišově propadlo všech 451 loňských prváků. Škola už přitom má finanční prostředky na fungování v dalším roce. A ne zrovna malé. Slovenské ministerstvo školství nad ní proto zahájilo dohled, aby zjistilo, jestli jde opravdu o vzdělávání, anebo o to vydělat nelegálně peníze.

reklama

Škola vykazuje skutečně zvláštní čísla. Nikdo ze 451 loňských prváků neprošel do druhého ročníku. První ročník tak navštěvuje 593 žáků, druhý nikdo. Slovenské ministerstvo školství zapracovalo na tom, aby celkový počet studentů ověřilo.

Výsledkem šetření byl potvrzený počet studujících, tedy 593. Ale že většina z nich jsou propadlíci, nikdo neřeší. Za vše prý může koronavirus. Škola nemohla učit na dálku, a tak zkušební komise nikoho nepustila dál. Podle výšky poskytnutých stipendií ale má jít o vynikající žáky. Někteří z nich navíc první ročník stejného oboru úspěšně absolvovali na jiné škole.

K tématu

„Důvod opakování ročníku není cílem dohledu ministerstva, je to v kompetenci Státní školské inspekce,“ vysvětlilo své stanovisko ministerstvo školství televizi JOJ. Inspekce chtěla školu zavřít kvůli několika pochybením už během posledních letních prázdnin. Škola ale požádala o přerušení řízení. Ministerstvo jí vyhovělo a škola funguje tedy dál. Finanční prostředky v hodnotě 1 541 101 eur, což není zrovna málo, pro rok 2020 už ostatně má.

Jde tedy o prospěch stovek propadlíků, nebo o peníze? Inspektoři slovenského ministerstva školství by teď měli pracovat na tom, aby mohli na tutu hádanku odpovědět.

K tématu

Tagy: Slovensko škola podvod inspekce ministerstvo školství koronavirus soukromé školy

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Koronavirus

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí

Pandemický zákon ani zákon o ochraně veřejného zdraví nemůže plošně regulovat a omezovat volný pohyb osob ani jejich počet, napsala Policie ČR na Twitter. Podle strážců zákona se opatření váže pouze k hromadným akcím. Policisté se tak obrátili proti nařízení nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO). Ten v pondělí na základě pandemického zákona omezil setkávání více než dvou lidí.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny
Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Sanitky za miliony byly kontaminovány jedovatými látkami. Pacientům už sloužit nebudou
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Další články
reklama
reklama