CNN Prima News nájem

nájem

Výpis příspěvků ke štítku „nájem“

Žije v neustálých bolestech a bydlení na půdě jeho stav zhoršuje. Nemocný Daniel prosí o pomoc

O typickém životě třicátníka si Daniel může nechat jen zdát. Kvůli svému onemocnění – multisystémovému poškození organismu – trpí neustálými bolestmi a dalšími obtížemi. Pracovní schopnost mu rapidně klesla, je v invalidním důchodu, přesto doufá v lepší bydlení. To současné není vyhovující, dokonce přispívá ke zhoršení Danielova stavu. S prosbou o pomoc se nyní obrátil na veřejnost.

Taylor Wessing poskytla právní poradenství Shape Corporation, prvnímu nájemci nové průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West II

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství při realizaci built-to-suit pronájmu v areálu Panattoni Park Pilsen West II společnosti Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. Americká společnost do něj postupně přesunula provoz z prostor na plzeňských Borských polích a zároveň rozšířila výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažerů v automobilové přepravě. Výrobu v novém areálu slavnostně Shape Corporation zahájila 21. září 2023 a v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Alarmující čísla: Stoupá počet neplatičů nájemného, je jich o třetinu víc než loni

Počet neplatičů za nájemní bydlení narostl oproti loňskému roku přibližně o třetinu. Vyplývá to z průzkumu mezi členy Asociace nájemního bydlení (ANB). Problém včas zaplatit činži mají senioři, matky samoživitelky, mladé rodiny nebo ti, co v nájmu žijí sami. Podle majitelů pronajímaných nemovitostí jsou mezery v zákoně. Upozorňují, že vystěhovat toho, kdo neplatí, může trvat i déle než rok.

Až 21 tisíc za plesnivý byt v Harrachově. Dluh vám poroste, hrozí stát neplatičům

Platit nám nemusíte, ale počítejte s tím, že dluh vám bude naskakovat. Takový vzkaz ve čtvrtek poslalo ministerstvo financí nájemníkům dvou bytových domů v Harrachově. Domy stát získal v soudním sporu s městem. Namísto původních nízkých nájmů ve výši čtyři až pět tisíc korun, teď ministerstvo požaduje podle velikosti bytu od patnácti do jednadvaceti tisíc. Byty jsou přitom často v otřesném stavu, některé jsou vlhké, plesnivé, v jiných nejdou otevírat okna.

Ceny nájmů letí raketově vzhůru nejen v Praze. O každý byt se přesto hlásí desítky zájemců

Zájem o nájmy se od června drží na vysoké úrovni a po letních prázdninách ještě stoupl. Ceny vzrostly meziročně o 20 až 30 procent a v Praze dosáhly podle realitních společností průměrně až hranice 400 korun za metr čtvereční. Výrazně narostl počet zájemců o inzeráty, na jeden se průměrně přihlásí kolem 40 zájemců a rekordmanem je podle digitální realitní služby Bezrealitky byt s počtem 327 poptávek.

Nejen energie, Čechy děsí také drahé bydlení. O stěhování do menšího uvažuje pětina lidí

Více než polovina Čechů pociťuje komplikace s bydlením v souvislosti s rostoucí inflací a zdražováním energií. Obavy o udržení střechy nad hlavou se ale zdaleka netýkají jen těch, kteří žijí ve vlastním. Čtyři z deseti Čechů mají strach, že budou mít problém zaplatit nájem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Instant Research pro Generali Investments.

V Česku je nejdražší bydlení z celé EU. Na byt potřebujeme příjmy za patnáct let

Vysoké ceny se projevují i v dostupnosti bydlení. V Česku je nejhorší z celé Evropské unie. Na pořízení nemovitosti potřebujeme odkládat veškeré příjmy po dobu patnácti let. V roce 2015 přitom stačilo jen deset let. Levněji je v Polsku, v Maďarsku i u slovenských sousedů. Šampiony jsou Dánové a obyvatelé Kypru, kterým na pořízení průměrného bytu stačí jen sedm ročních příjmů domácnosti.