CNN Prima News nájem

nájem

Výpis příspěvků ke štítku „nájem“

Ceny nájmů letí raketově vzhůru nejen v Praze. O každý byt se přesto hlásí desítky zájemců

2. října 2022 10:43

Zájem o nájmy se od června drží na vysoké úrovni a po letních prázdninách ještě stoupl. Ceny vzrostly meziročně o 20 až 30 procent a v Praze dosáhly podle realitních společností průměrně až hranice 400 korun za metr čtvereční. Výrazně narostl počet zájemců o inzeráty, na jeden se průměrně přihlásí kolem 40 zájemců a rekordmanem je podle digitální realitní služby Bezrealitky byt s počtem 327 poptávek.

Nejen energie, Čechy děsí také drahé bydlení. O stěhování do menšího uvažuje pětina lidí

29. září 2022 06:48

Více než polovina Čechů pociťuje komplikace s bydlením v souvislosti s rostoucí inflací a zdražováním energií. Obavy o udržení střechy nad hlavou se ale zdaleka netýkají jen těch, kteří žijí ve vlastním. Čtyři z deseti Čechů mají strach, že budou mít problém zaplatit nájem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Instant Research pro Generali Investments.

V Česku je nejdražší bydlení z celé EU. Na byt potřebujeme příjmy za patnáct let

19. června 2022 06:15

Vysoké ceny se projevují i v dostupnosti bydlení. V Česku je nejhorší z celé Evropské unie. Na pořízení nemovitosti potřebujeme odkládat veškeré příjmy po dobu patnácti let. V roce 2015 přitom stačilo jen deset let. Levněji je v Polsku, v Maďarsku i u slovenských sousedů. Šampiony jsou Dánové a obyvatelé Kypru, kterým na pořízení průměrného bytu stačí jen sedm ročních příjmů domácnosti.

Příliv ukrajinských uprchlíků urychlí růst cen nájmů. Vláda musí jednat, říká expert

30. března 2022 22:32

Příliv ukrajinských uprchlíků pravděpodobně urychlí růst cen nájmů. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl hlavní ekonom České bankovní asociace Jakub Seidler. „Kombinace růstu cen energií, potravin i cen bydlení může být velmi problematická. Vláda nejspíš bude muset nějaké kroky udělat,“ uvedl Seidler.

Je nedostupné bydlení mýtus? Záleží na úhlu pohledu, život v nájmu dlouhodobě zlevňuje

29. září 2021 07:59

Ceny domů a bytů neustále rostou a prodlužuje se doba, po kterou Češi musí vydělávat na pořízení vlastního bydlení. Jenže ne vždy je nutné žít ve svém. Data navíc ukazují, že na trhu nájemního bydlení je situace mnohem příznivější. Nejen že nájmy nestouply tolik, ale jejich růst dokonce zaostává za zvyšováním příjmů domácností.

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

27. června 2021 19:18

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Startuje program, který pomůže zaplatit nájemné. Někteří živnostníci na něj ale nedosáhnou

26. června 2020 14:07

Živnostníci a firmy, na které dopadla vládní opatření proti šíření koronaviru, mohou od pátečního rána žádat o dotaci z programu COVID-Nájemné. V rámci toho stát přispěje 50 procenty na komerční nájmy. Podmínkou je, že pronajímatel sleví alespoň 30 procent z ceny. Někteří živnostníci a malé firmy však na program nedosáhnou.

Ministerstvo financí navrhne zrušit opatření, kterým vláda zmrazila nájemné bytů

1. června 2020 09:57

Zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů, navrhne ministerstvo financí. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Vyplývá to z návrhu připraveného pro jednání vlády. Ministerstvo v něm uvádí, že moratorium se zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v době koronavirové epidemie.