reklama
CNN Prima News nájem

nájem

Výpis příspěvků ke štítku „nájem“

Je nedostupné bydlení mýtus? Záleží na úhlu pohledu, život v nájmu dlouhodobě zlevňuje

29. září 2021 07:59

Ceny domů a bytů neustále rostou a prodlužuje se doba, po kterou Češi musí vydělávat na pořízení vlastního bydlení. Jenže ne vždy je nutné žít ve svém. Data navíc ukazují, že na trhu nájemního bydlení je situace mnohem příznivější. Nejen že nájmy nestouply tolik, ale jejich růst dokonce zaostává za zvyšováním příjmů domácností.

Slavnou pláž Venice Beach zabrali bezdomovci. Radní jsou zoufalí, připravují noclehárny

27. června 2021 19:18

Jedna z nejznámějších pláží na světě – proslulá Venice Beach v kalifornském Los Angeles – se během posledního roku změnila k nepoznání. Luxusní letovisko se stalo útočištěm pro lidi bez střechy nad hlavou, kterých během koronavirové krize skokem přibylo. S navracejícími se turisty teď město hledá řešení, jak zase udělat z pláže příjemné místo k odpočinku.

Startuje program, který pomůže zaplatit nájemné. Někteří živnostníci na něj ale nedosáhnou

26. června 2020 14:07

Živnostníci a firmy, na které dopadla vládní opatření proti šíření koronaviru, mohou od pátečního rána žádat o dotaci z programu COVID-Nájemné. V rámci toho stát přispěje 50 procenty na komerční nájmy. Podmínkou je, že pronajímatel sleví alespoň 30 procent z ceny. Někteří živnostníci a malé firmy však na program nedosáhnou.

Ministerstvo financí navrhne zrušit opatření, kterým vláda zmrazila nájemné bytů

1. června 2020 09:57

Zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů, navrhne ministerstvo financí. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Vyplývá to z návrhu připraveného pro jednání vlády. Ministerstvo v něm uvádí, že moratorium se zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v době koronavirové epidemie.

V centru Prahy se objevily nečekaně levné byty k pronájmu. Ceny srazil koronavirus

22. dubna 2020 18:15

Trh s nájemním bydlením v Praze se vlivem koronavirové krize výrazně proměnil. V centru metropole se objevily nečekaně levné byty k pronájmu. Jde o důsledek útlumu turismu a nulového zájmu o krátkodobé ubytování Airbnb. Realitní kanceláře hlásí, že v historickém jádru města jsou dnes ceny v meziročním srovnání o třetinu až polovinu levnější.

reklama