CNN Prima News nástupce

nástupce

Výpis příspěvků ke štítku „nástupce“

V ANO bude závod o korunního prince. Babiš ale otěže nepustí ani na vteřinu, míní politolog

9. února 2023 10:19

V hnutí ANO propukne závod o korunního prince mezi Alenou Schillerovou a Karlem Havlíčkem, domnívá se politolog Lukáš Valeš. Přestože Andrej Babiš chce dát svým místopředsedům více prostoru, podle odborníka se jedná svým způsobem pouze o konkurz na manažerskou pozici v hnutí. Pomyslné otěže prý Babiš nepustí, ani kdyby se zdánlivě stáhl do pozadí.

Odejde Babiš z politiky? V ANO se skloňuje několik jmen nových lídrů hnutí

28. ledna 2023 18:39

Expremiér Andrej Babiš (ANO) v druhém kole prezidentské volby neuspěl v souboji s generálem Petrem Pavlem. Ve veřejném prostoru se okamžitě začalo spekulovat o možném nástupci, který by se stal novým předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí. Redakce CNN Prima NEWS vyzpovídala několik členů poslaneckého klubu ANO. Podle nich má Babiš v hnutí silnou podporu. Přesto bylo zmíněno několik jmen potenciálních budoucích lídrů.

ANALÝZA: Co bude s hnutím ANO po volbách? Spekuluje se o Babišově nástupci

23. ledna 2023 05:26

Druhé kolo prezidentské volby se blíží a ve veřejném prostoru už se spekuluje nad tím, kdo by v případě vítězství expremiéra Andreje Babiše převzal funkci předsedy hnutí ANO. Podle informací CNN Prima NEWS přichází v úvahu dvě jména – Karel Havlíček a Alena Schillerová. Otázkou také je, co se bude dít, pokud Babiš v souboji s armádním generálem ve výslužbě Petrem Pavlem neuspěje. Tato možnost je alespoň podle bookmakerů výrazně pravděpodobnější.

Putin nebude riskovat vzpouru, říká autor jeho projevů. Zmínil jména možných nástupců

16. ledna 2023 05:56

Ruský politický vědec Abbas Galljamov, který v minulosti psával projevy pro Vladimira Putina, se domnívá, že šéf Kremlu si uvědomuje riziko vzpoury. Důvod je prostý, nevydařená invaze na Ukrajinu. Proto už prý nebude obhajovat mandát v letošních volbách a předá moc někomu jinému. Galljamov se domnívá, že nástupcem by mohl být třeba starosta Moskvy.

Existuje život po Putinovi? Ruské elity ho mají dost, tvrdí odborníci a jmenovali nástupce

1. listopadu 2022 07:32

Vladimir Putin se nachází v situaci, v jaké se za celých 23 let svého panování neocitl. Přestože se podle oficiálních průzkumů těší oblibě drtivé většiny ruských občanů, jeho popularita je ve skutečnosti mnohem nižší. A dokonce se o něm začíná nepěkně hovořit i mezi příslušníky ruských elit, které vládce Kremlu až do vojenského přepadení Ukrajiny takřka bezmezně podporovaly.

Putinovi kdysi pomáhal na trůn, teď ho může sesadit. Kdo je „místokrál Donbasu“ Kirijenko?

28. října 2022 19:59

Vladimir Putin vládne v Rusku železnou pěstí. Anebo ne? Podle ukrajinské služby vylézá ze zákulisí ruské politiky muž, který má mít ambice získat ten nejvyšší post a nahradit Putina v roli správce Kremlu. Oním člověkem má být Sergej Kirijenko, který v současnosti dohlíží na Donbas a je navíc zástupcem šéfa ruské prezidentské kanceláře.

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

16. července 2021 10:24

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Schyluje se k odvolání Arenbergera? Zeman je na to připraven, Babiš má kam sáhnout

16. května 2021 20:51

Kolem majetku ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) v posledních dnech visí několik otazníků. Prezident Miloš Zeman v pořadu Press club na Frekvenci 1 řekl, že by dal Arenbergerovi šanci, aby vše vysvětlil. Nicméně situace mu přijde podezřelá. „Předseda vlády má svaté právo ministra odvolat. Kdyby tak učinil, nic bych proti tomu neměl,“ uvedl Zeman. Pokud by současný šéf resortu skončil, nastoupil by už pátý ministr zdravotnictví v Babišově vládě.