reklama
CNN Prima News nástupce

nástupce

Výpis příspěvků ke štítku „nástupce“

Ryba po deseti letech končí v čele hasičů. Pro sbor je to ztráta, prohlásil Hamáček

Drahoslav Ryba k neděli na vlastní žádost skončí po téměř deseti letech na pozici generálního ředitele hasičského záchranného sboru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce oznámit jméno nástupce na pondělní tiskové konferenci, bude zároveň uveden do funkce. Ryba podle ministra odchází na základě zákona, neboť mu uplynulo druhé pětileté funkční období.

Schyluje se k odvolání Arenbergera? Zeman je na to připraven, Babiš má kam sáhnout

Kolem majetku ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) v posledních dnech visí několik otazníků. Prezident Miloš Zeman v pořadu Press club na Frekvenci 1 řekl, že by dal Arenbergerovi šanci, aby vše vysvětlil. Nicméně situace mu přijde podezřelá. „Předseda vlády má svaté právo ministra odvolat. Kdyby tak učinil, nic bych proti tomu neměl,“ uvedl Zeman. Pokud by současný šéf resortu skončil, nastoupil by už pátý ministr zdravotnictví v Babišově vládě.

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy

Minulý týden debakl na Slavii, teď remíza s Příbramí. Tyto dva nezdary byly posledními zápasy Adriana Guľy v pozici trenéra fotbalové Viktorie Plzeň. Ke konci slovenského kouče přispěly také další ztráty v tomto ligovém ročníku i v součtu s neúspěšným bojem o evropské poháry. Spolu s Guľou končí u západočeského týmu také jeho asistenti. Nástupce by měl klub oznámit na začátku příštího týdne.

Smrt soudkyně Nejvyššího soudu USA Ginsburgové může přinést Trumpovi vítězství

Ve věku 87 let v pátek zemřela liberální a feministicky smýšlející soudkyně amerického nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová. Podle prohlášení soudu podlehla komplikacím spojeným s rakovinou slinivky břišní a poslední chvíle prožila doma se svojí rodinou. Její smrt jen 45 dní před volbami přinese tvrdý boj, ve kterém se republikáni pokusí zesnulou nahradit kandidátem z předvybraného listu prezidenta Donalda Trumpa. Pokud by se to povedlo, republikáni by získali skálopevnou většinu v Nejvyšším soudu. Environmentální otázky, legalita potratů, zdravotní pojištění i otázky financování voleb by tak možná i několik desítek let zůstaly v rukou konzervativců.

reklama