reklama

Návštěvníci pražské zoo se můžou těšit na tasmánské čerty

Nedávno pražská zoo představila dvě nová slůňata a teď se pyšní další novinkou, expozicí tasmánské a australské fauny. Celé této výstavě vévodí takzvaný Darwinův kráter, ve kterém od soboty budou k vidění čtyři tasmánští čerti, také známí jako ďáblové medvědovití. Zoo Praha tak bude teprve druhou zoologickou zahradou v Evropě, kde budou k vidění.

reklama

„Jsou to jedinečná zvířata, největší draví vačnatci, kteří žijí už jen v Tasmánii. Tam je ohrožují hlavně projíždějící auta, protože čerti v noci chodí sbírat mršiny na silnice,“ popsal pro CNN Prima NEWS ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

K tématu

Tasmánští čerti na pohled působí vzteklým dojmem a do Disneyových pohádek by se zrovna nehodili. „Chovají se zdánlivě velmi agresivně, protože často vrčí, štěkají a cení zuby,“ řekl Bobek, pro kterého je však získání těchto zvířat obrovskou poctou.

Zoo Praha je totiž teprve druhou zoologickou zahradou v Evropě, která se může pyšnit tasmánskými čerty, a znovu tak potvrzuje svou výjimečnost. Například podle cestovatelského serveru TripAdvisor si drží příčku páté nejlepší zoo na světě.

I přes vzácnost tasmánských čertů Miroslav Bobek přiznává, že pro běžné návštěvníky bude nejzajímavější průchozí výběh s klokany rudokrkými. Ředitel zoo totiž slibuje, že v této oblasti vás od klokanů nebude dělit vůbec nic.

Další hlavní zprávy

Nehody

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

V Praze sjelo do Vltavy auto. Záchranáři z řeky vytáhli člověka

Na pražské Kampě sjel v pondělí pozdě večer do Vltavy automobil, ve kterém byl zřejmě jeden člověk. Hasiči ho z řeky vytáhli a došlo i na oživování. Uvedl to v pondělí mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči na Twitteru později informovali, že nalezli a z Vltavy vyprostili i vozidlo. Nikdo další v něm nebyl.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama