Nejdřív vasektomie, jinak nohy neroztáhneme. Ženy v USA volají po sexuální stávce

Zejména mladé ženy v USA pobouřilo rozhodnutí nejvyššího soudu odvolat federální právo na potrat. Některé dívky proto vyšly do ulic demonstrovat. Určitá část protestujících hodlá reagovat vlastními opatřeními, ženy například chtějí vyhlásit sexuální stávku nebo zatrhnout intimní hrátky manželům, kteří nepodstoupili vasektomii.

Abstinence, sexuální stávka a vasektomie. To jsou pojmy, které po pátečním verdiktu nejvyššího soudu v USA „trendují“ na sociálních sítích. Ženám se nelíbí, že stát rozhoduje o jejich právu na potrat, a hodlají proto zaútočit (primárně na muže) vlastními zbraněmi.

Některé dívky například volají po vyhlášení sexuální stávky a zdrženlivosti. Ženy chtějí zatrhnout intimnosti také svým manželům. Nejsilnější názorový proud dívek volá po tom, aby muži nejdříve podstoupili vasektomii, tedy chirurgický zákrok vedoucí ke sterilizaci, než budou „připuštěni“ k sexu se ženou.

Například 24letá Brianna Campbellová pro New York Post prohlásila, že muži, kteří nepůjdou na vasektomii a neperou se v ulicích za její práva, si „nezaslouží, aby s ní měli pohlavní styk“.

O sexuálním půstu uvažuje i 22letá Caroline Healeyová. „Když nemůžeme jít bezpečně ven, mít sex a vědět, že potom máme na výběr, tak proč se od nás očekává, že to vůbec budeme dělat?“ řekla.

Pro Mayu Demriovou je problematika potratů zvláště citlivá, jelikož si v minulosti prožila znásilnění. „Pokud si tento svět myslí, že může donekonečna utlačovat ženy, tak my prostě neroztáhneme nohy,“ pronesla podle webu Mirror.

Návrh sexuální abstinence už na Twitteru sdílely desetitisíce lidí. Na protestech pak ženy používají slogany jako „Naše tělo, naše volba“ nebo „Moje tělo není váš inkubátor“.

Rozhodnutí nejvyššího soudu vedle řady žen kritizují i američtí demokraté v čele s prezidentem Joem Bidenem. Verdikt má ale ohlasy i v zahraničí. Rozesmutnil například britského premiéra Borise Johnsona. „Vždy jsem věřil v to, že ženy mají právo vlastní volby,“ komentoval kauzu.

Tagy: