reklama

Nepoužívejte dezinfekci na slunci, varují dermatologové. Hrozí vám i spáleniny

Dermatologové varují před používáním dezinfekce na přímém slunci. Kůže se pak stává citlivější a na těle se po nějaké době mohou objevit spáleniny nebo zarudlé skvrny.

reklama

Podle lékařů budou mít problémy kvůli dezinfekci na slunci především ti, kteří trpí na ekzémy. „Může se stát, že na kůži vyvolá zánětlivé změny podobné alergické reakci. Zejména začervenání, ale mohou se objevit i drobné puchýře,“ uvádí dermatovenerolog Ondřej Kodet.

K tématu

U nás obavy z koronaviru polevily, takže i když se v pátek řada lidí opalovala u rybníků nebo v parcích, žádnou dezinfekci nepoužívají. Hůře na tom mohou být ti, kteří vyrazili na dovolenou k moři. Dermatolog Petr Arenberger, který je na řeckém Korfu, varuje před používáním dezinfekce na plážích.

„Používat dezinfekci při příchodu na pláž mi přijde naprosto nelogické, protože stejně dříve či později hupneme do moře. Při teplotách, které zde panují, si myslím, že tam skočíme velmi brzy. V tom případě se vlastně mnohem lépe všechny viry nebo někteří další původci onemocnění z kůže smyjí a nemusíte zbytečně kůži dezinfikovat,“ dodává Arenberger.

Vůbec nejhorší jsou podle odborníků parfémované dezinfekce, které zvyšují citlivost vůči ultrafialovému záření.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama