reklama

Nepoužívejte dezinfekci na slunci, varují dermatologové. Hrozí vám i spáleniny

Dermatologové varují před používáním dezinfekce na přímém slunci. Kůže se pak stává citlivější a na těle se po nějaké době mohou objevit spáleniny nebo zarudlé skvrny.

reklama

Podle lékařů budou mít problémy kvůli dezinfekci na slunci především ti, kteří trpí na ekzémy. „Může se stát, že na kůži vyvolá zánětlivé změny podobné alergické reakci. Zejména začervenání, ale mohou se objevit i drobné puchýře,“ uvádí dermatovenerolog Ondřej Kodet.

K tématu

U nás obavy z koronaviru polevily, takže i když se v pátek řada lidí opalovala u rybníků nebo v parcích, žádnou dezinfekci nepoužívají. Hůře na tom mohou být ti, kteří vyrazili na dovolenou k moři. Dermatolog Petr Arenberger, který je na řeckém Korfu, varuje před používáním dezinfekce na plážích.

„Používat dezinfekci při příchodu na pláž mi přijde naprosto nelogické, protože stejně dříve či později hupneme do moře. Při teplotách, které zde panují, si myslím, že tam skočíme velmi brzy. V tom případě se vlastně mnohem lépe všechny viry nebo někteří další původci onemocnění z kůže smyjí a nemusíte zbytečně kůži dezinfikovat,“ dodává Arenberger.

Vůbec nejhorší jsou podle odborníků parfémované dezinfekce, které zvyšují citlivost vůči ultrafialovému záření.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama