reklama

Muž se pokusil unést dítě z restaurace přímo před zraky matky. Majitel ho zpacifikoval

Muž se ve čtvrtek pokusil unést z pizzerie v jihoafrickém městě Roodepoort čtyřletou holčičku. Její matka s ní při tom seděla u jednoho stolu. Majitel restaurace útočníka popadl a udržel ho na zemi do doby, než dorazila policie.

reklama

Záběry z kamer ukazují, jak neznámý muž přeskočí zábradlí na zahrádku restaurace a zamíří přímo k dítěti. U stolu přitom sedí dvě ženy a s holčičkou si povídají, uvádí web Daily Mail.

Muž obíhá ženu v černé bundě a chytá dítě za krk. Nato dle všeho matka dcery skáče přes stůl a snaží se neznámého útočníka zastavit. Tahá ho přes stůl a zoufale chce dítě zachránit.

Během několika sekund přibíhá majitel restaurace, popadne útočníka a strhne ho na zem, pak ho ještě znehybní. Přicházej další lidé, aby pomohli útočníka zadržet. Mezitím se ženy s dítětem utíkají schovat do bezpečí.

Po chvíli přicházejí dva policisté a zadržují útočníka, který nadále leží na zemi. Policie následně potvrdila, že muž byl zatčen pro pokus o únos dítěte. V sobotu stanul 24letý útočník u soudu v Roodepoortu kvůli obvinění z napadení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

Stát firmám i živnostníkům přispěje na testy pro zaměstnance. Čtyřikrát do měsíce

  • Aktualizováno

Stát bude firmám i živnostníkům kompenzovat plošné testování, za test jim dá až 60 korun. Nárok na příspěvek bude na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně. Testování bude hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Po středečním mimořádném jednání vlády to v tiskové zprávě uvedl úřad vlády. O schválení testování na Twitteru informoval i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama