reklama

Muž se pokusil unést dítě z restaurace přímo před zraky matky. Majitel ho zpacifikoval

Muž se ve čtvrtek pokusil unést z pizzerie v jihoafrickém městě Roodepoort čtyřletou holčičku. Její matka s ní při tom seděla u jednoho stolu. Majitel restaurace útočníka popadl a udržel ho na zemi do doby, než dorazila policie.

reklama

Záběry z kamer ukazují, jak neznámý muž přeskočí zábradlí na zahrádku restaurace a zamíří přímo k dítěti. U stolu přitom sedí dvě ženy a s holčičkou si povídají, uvádí web Daily Mail.

Muž obíhá ženu v černé bundě a chytá dítě za krk. Nato dle všeho matka dcery skáče přes stůl a snaží se neznámého útočníka zastavit. Tahá ho přes stůl a zoufale chce dítě zachránit.

Během několika sekund přibíhá majitel restaurace, popadne útočníka a strhne ho na zem, pak ho ještě znehybní. Přicházej další lidé, aby pomohli útočníka zadržet. Mezitím se ženy s dítětem utíkají schovat do bezpečí.

Po chvíli přicházejí dva policisté a zadržují útočníka, který nadále leží na zemi. Policie následně potvrdila, že muž byl zatčen pro pokus o únos dítěte. V sobotu stanul 24letý útočník u soudu v Roodepoortu kvůli obvinění z napadení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Advokátka: Výtržníkům z demonstrace hrozí přísnější tresty, Hamáček ať se ale mírní
Další články
reklama
reklama