reklama

Muž se pokusil unést dítě z restaurace přímo před zraky matky. Majitel ho zpacifikoval

Muž se ve čtvrtek pokusil unést z pizzerie v jihoafrickém městě Roodepoort čtyřletou holčičku. Její matka s ní při tom seděla u jednoho stolu. Majitel restaurace útočníka popadl a udržel ho na zemi do doby, než dorazila policie.

reklama

Záběry z kamer ukazují, jak neznámý muž přeskočí zábradlí na zahrádku restaurace a zamíří přímo k dítěti. U stolu přitom sedí dvě ženy a s holčičkou si povídají, uvádí web Daily Mail.

Muž obíhá ženu v černé bundě a chytá dítě za krk. Nato dle všeho matka dcery skáče přes stůl a snaží se neznámého útočníka zastavit. Tahá ho přes stůl a zoufale chce dítě zachránit.

Během několika sekund přibíhá majitel restaurace, popadne útočníka a strhne ho na zem, pak ho ještě znehybní. Přicházej další lidé, aby pomohli útočníka zadržet. Mezitím se ženy s dítětem utíkají schovat do bezpečí.

Po chvíli přicházejí dva policisté a zadržují útočníka, který nadále leží na zemi. Policie následně potvrdila, že muž byl zatčen pro pokus o únos dítěte. V sobotu stanul 24letý útočník u soudu v Roodepoortu kvůli obvinění z napadení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama