reklama

Odpůrci očkování se žlutou hvězdou zlehčují holocaust, varuje Pavlát

Někteří z lidí, kteří v pátek protestovali proti vládním opatřením a vakcinaci, na sobě při demonstraci měli připnutý odznak žluté hvězdy připomínající tu židovskou. V Davidově šesticípé hvězdě pak měli napsáno „neočkovaný“. Nevhodně zvolená symbolika zvedla na sociálních sítích vlnu kritiky, výjimkou nebyli ani politici. Podle ředitele Židovského muzea Leo Pavláta se navíc tímto chováním trivializuje holocaust jako historický fakt.

reklama

„Srovnávat, byť nepřímo genocidní perzekuci Židů s restriktivním opatřením je fakticky zcela nesmyslné. Také to trivializuje holocaust jako historický fakt,“ podotkl ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát ve vysílání CNN Prim NEWS.

Podobně reagovali i politici. „Nechápu, co se honí hlavou člověka, který si na demonstraci připne Davidovu hvězdu,“ napsala na twitterový účet Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09. Protestujícím doporučila, aby se povinně podívali do koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau v Osvětimi.

Ostrými výrazy pak nešetřil starosta pražské městské části Řeporyje a výrazná postava ODS Pavel Novotný. „Bože, to jsou debilové... Je fuk, proč nebo co ‚ušlechtilého‘ je vede k domněnce, že je to namístě,“ uvedl.

Zastupitelka Prahy Lenka Mottlová (ODS) například na Facebooku napsala: „Vydržím hodně, ale tohle už je za hranicí všeho.“

Vydržím hodně, ale tohle je za hranicí všeho. Paralela s židovskou hvězdou 🤐😖. Miliony obětí, jeden z nejzrůdnějších...

Posted by Lenka Mottlova on Friday, January 8, 2021

Holocaust je srovnatelný s očkováním?

„Smutně proslulý symbol holocaustu, který od září 1941 museli nosit všichni čeští Židé, včetně dětí od šesti let. (…) Marně přemýšlím nad myšlenkovými pochody těch, kteří si včera jako občané svobodné země dokázali tuto hvězdu s nápisem „neočkovaný“ připnout na kabát a beze studu vyjít do ulic. Cítí se tito lidé pronásledováni a utlačováni podobně jako Židé? Opravdu je vakcína proti nemoci srovnatelná s holocaustem?“ napsal na Facebook senátor a diplomat Pavel Fischer.

V Praze včera protestovali lidé proti očkování. Mnozí z nich měli na kabátě šesticípou Davidovu hvězdu. Smutně proslulý...

Posted by Pavel Fischer on Saturday, January 9, 2021

„Popírače koronaviru a podporovatele Trumpa nenapadlo na demonstraci nic ‚chytřejšího‘, než se přirovnat k Židům za doby nacismu,“ uvedl senátor Jiří Drahoš na svém facebookovém profilu.

Popírače koronaviru a podporovatele Trumpa nenapadlo na demonstraci nic “chytřejšího”, než se přirovnat k Židům za doby...

Posted by Jiří Drahoš on Saturday, January 9, 2021

Kritiky se demonstrující dočkali i od předsedy hnutí STAN Víta Rakušana. „Každá doba či éra má nějaký svůj symbol, který když vidíte, na první pohled si jej s něčím spojíte. Donald Trump měl svou čepici. Margaret Thatcherová svůj účes. Sametová revoluce má ‚véčko‘ Václava Havla. Použití symbolu obnáší aspoň základní představu toho, co ten symbol vlastně znamená. Lidé, kteří si plácli žlutou šesticípou hvězdu s nápisem ‚netestován‘ na oblečení a šli protestovat proti opatřením, testování a očkování, tímhle gestem znehodnotili úplně všechno, co snad chtěli říct. Všimli jsme si jich, to ano. Ale porovnání s největší hrůzou lidských dějin je chucpe,“ napsal Rakušan na Facebooku.

Každá doba či éra má nějaký svůj symbol, který když vidíte, na první pohled si jej s něčím spojíte. Donald Trump měl...

Posted by Vít Rakušan on Saturday, January 9, 2021

Za nevkusnost a urážku označil symbol žluté hvězdy s nápisem „NEOČKOVANÝ“ předseda ODS Petr Fiala.

Účastníci protestovali zejména vůči vládním opatřením proti koronaviru a očkování, ale chtěli prý také vyjádřit podporu končícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, uctít památku bývalého šéfa slovenské policie Milana Lučanského a vyzvat českou i slovenskou vládu k demisi.

Tagy:
Židé Markéta Pekarová Adamová Pavel Novotný Davidova hvězda odpůrci očkování

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz
USA

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Pollert: Chtít po neočkovaných platit si léčbu je totéž, jako požadovat to po kuřácích

Deset milionů Čechů nežije zdravě, řekl lékař Lukáš Pollert v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Je proto podle něj nemyslitelné, aby si lidé odmítající očkování platili náklady spojené s následnou léčbou. Je to stejné, jako bychom kuřákům řekli, ať platí, když dostanou infarkt, zdůraznil. S tímto tvrzením však nesouhlasil biolog Jaroslav Flegr.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Kdo byl hokejista Prokop, který si vzal život? Talent s budoucností a spoluhráč hvězd

Hokejistovi Tomáši Prokopovi bylo pouhých 27 let, když se rozhodl ukončit svůj život. Autem najel pod vlak nejspíše kvůli nešťastné lásce. Před časem se s ním totiž podle všeho rozešla jeho přítelkyně. Prokopova kariéra je silně provázaná s českobudějovickým hokejem. Zahrál si ale i v jiných českých klubech i v zahraničí. Patřil také do mládežnických reprezentací.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama