Za mřížemi byl za vraždu, v cele napadl spoluvězně. Soud recidivistovi trest zpřísnil

Teprve dvaadvacetiletý recidivista toho má za sebou opravdu hodně. Do výčtu prohřešků si nově připsal i napadené svého spoluvězně. Ve vězení si přitom odpykával dvanáctiletý trest za vraždu.

Všechno začalo banálním sporem v cele číslo 204 karvinské věznice. Odsouzený Ondřej Tulej ale podle obžaloby zareagoval naprosto nepřiměřeně. Těžkou kovovou židlí zaútočil a vážně poranil spoluvězně. Podle žalobce přitom mohl i zabíjet. Za to původně dostal pět let k trestu za předchozí vraždu.

Soud ve čtvrtek dal za pravdu státnímu zástupci, že předchozí rozsudek byl příliš mírný, a trest zpřísnil. „Trest uložený soudem prvního stupně je nepřiměřeně mírný, a to jak vzhledem k trestní minulosti obžalovaného, tak i vzhledem ke skutečnosti, že to jednání spáchal v době výkonu trestu odnětí svobody. Z tohoto důvodu vrchní soud nově uložil obžalovanému přísnější trest odnětí svobody ve výměře šesti let a šesti měsíců,“ uvedl mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Stanislav Cik.

Současně musí Tulej zaplatit spoluvězni padesátitisícové odškodné včetně úroků. „Máme dva měsíce lhůtu, takže se poradíme s klientem a uvidíme, jestli to bude mít smysl, nebo ne,“ řekl obhájce Milan Měchura.

Tulej si přitom v současnosti odpykává dvanáctiletý trest za vraždu, kdy jako čerstvě osmnáctiletý nožem jednoho muže zabil a druhého pobodal. O tom, že jde o nepoučitelného recidivistu, svědčí i fakt, že ve svých dvaadvaceti letech bych odsouzený už sedmkrát.

Tagy: