reklama

Spojenci mají Česko za fracka s nataženou rukou, má jasno Kolář z TOP 09

Česko se v posledních osmi letech chovalo tak, že na něj jeho zahraniční spojenci nahlíželi jako na fracka s nataženou rukou. Ve speciálním vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl starosta Prahy 6 a novopečený poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Podle něho je nyní po volbách šance získat renomé.

reklama

Úspěch koalice Spolu sdružující ODS, KDU-ČSL a TOP 09 vynesl do poslaneckých lavic řadu nových poslanců. Mimo jiné i starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře.

Ten v pořadu 360° řekl, že avizovaná vláda, na které se kromě stran Spolu mají podílet i Piráti se Starosty, bude rekonstrukční. „Ať už v zahraničně politické oblasti, tak i co se týče domácí politiky,“ konstatoval Kolář.

Zmiňovanou zahraniční oblast následně rozvedl. „Hlavním úkolem je získat si zpátky renomé mezi našimi spojenci. A vůbec dokázat jim, že nejsme to, co – řekl bych – si o nás po posledních 8 letech myslí. Tedy, že jsme takový fracek s nataženou rukou, který rád dostává, ale když se má o něco přičinit…,“ rozesmutnil se ve vysílání CNN Prima NEWS starosta Prahy 6.

Kolář tak hovořil o období nejprve vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) a později Andreje Babiše (ANO). V obou těchto kabinetech byla práce sociální demokracie a hnutí ANO. Sobotkovu vládu tvořili ještě lidovci, Babišův kabinet měl toleranci KSČM.

Recept na respekt? Předsednictví Česka v EU

Za skvělou příležitost napravit pokaženou pověst v zahraničí považuje Kolář plánované předsednictví Česka v rámci Evropské unie. „Máme unikátní příležitost, v roce 2022 budeme předsedat Evropské unii. Česká republika tohle musí chytit za vlasy a nenechat utéct,“ burcoval Kolář s tím, že jde o šanci prokázat, že je Česko platným členem EU.

Zároveň by podle Koláře mělo dojít k přesvědčení Čechů, že zakotvení naší země v EU je přínosné. „Je to příležitost komunikovat témata důrazně a důkladně dovnitř. Ruku na srdce, poslední vláda, která se tomu nějakým způsobem věnovala a vysvětlovala občanům ČR, co to vlastně znamená být v EU, byla vláda Mirka Topolánka (v letech 2006–2009),“ zmínil Kolář jméno bývalého českého premiéra.

Tehdejší předsednictví EU, které se odehrálo v první polovině roku 2009, ale nakonec skončilo fiaskem a mezinárodní ostudou. Topolánkova vláda totiž přímo během předsednictví padla, když jí byla vyslovena nedůvěra.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert
360°

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Tragédie při natáčení: Baldwin prolomil mlčení. V rekvizitě byl ostrý náboj
USA

Tragédie při natáčení: Baldwin prolomil mlčení. V rekvizitě byl ostrý náboj

Americký herec Alec Baldwin při natáčení westernu Rust patrně nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra filmu Joela Souzu. S odvoláním na policii o tom v pátek informoval web Variety. Podle vyšetřovatelů střílel ze zbraně, která sloužila jako rekvizita. Hollywoodská odborová organizace v oběžníku adresovaném jejím členům uvedla, že zbraň obsahovala jeden ostrý náboj, píše agentura Reuters. Baldwin na Twitteru vyjádřil hluboký smutek a napsal, že plně spolupracuje s policií.

Zeman by nekomunikoval přes žalmy, tvrdí Forejt. Zkritizoval Mynáře, Kruliše i Ovčáčka
360°

Zeman by nekomunikoval přes žalmy, tvrdí Forejt. Zkritizoval Mynáře, Kruliše i Ovčáčka

Bývalý šéf hradního protokolu Jindřich Forejt nešetřil kritikou na adresu současné Kanceláře prezidenta republiky (KPR). Nejvíc podle něj selhává komunikace, kancléř Vratislav Mynář navíc podle něj překročil pomyslnou hranici a koná aktivisticky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že si sám není jistý, jestli již druhým týdnem hospitalizovaný prezident Miloš Zeman o těchto krocích vůbec ví.

Vojtěch upravil pravidla pro nošení respirátorů. V práci je nemusíte mít pořád

„Respirátor máte vždy, pokud je některý z vašich kolegů k vám blíž než 1,5 metru,“ upřesnil své dřívější nařízení ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na Twitteru. Takový případ podle něj nastává například tehdy, když si kolegové šeptají drby na kávě. V původním středečním nařízení ale takové výjimky nebyly. Vojtěch oznámil, že od pondělí 25. října lidé nebudou muset mít zakrytá ústa a nos na pracovišti jen v případě, že sedí v kanceláři zcela sami.

reklama

Domácí zpravodajství

Dušek: Odpovědnost musí být na lidech. Ať se proboha zamyslí a nechají se očkovat

Jedinou cestou z epidemie je očkování, zdůraznil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Podle něj by lidé měli vzít zodpovědnost na sebe, ale spousta z nich stále není očkována. Dušek také varoval, že pandemická čísla se budou v následujících týdnech zhoršovat. Přibývat může až pět tisíc nakažených denně a růst budou i počty hospitalizovaných.

Zastřelený pes na Náchodsku? Obyvatelé se bouří, policie případ odložila

Adršpachem na Náchodsku rezonuje případ údajné střelby v obci z konce léta. Zůstal po ní na ulici mrtvý pes jedné z obyvatelek. Háček je v tom, že ho pohřbila bez pitvy, kterou po ní požadovala policie. Ta teď případ odkládá s tím, že střelbu nelze potvrdit, takže není co vyšetřovat. Proti tomu se bouří jak řada obyvatel obce, tak majitelé psa, kteří mají i fotografii, kudy měl projektil proniknout do těla.

reklama