reklama
CNN Prima News online výuka

online výuka

Výpis příspěvků ke štítku „online výuka“

Plaga má výjimku pro prvňáky. Budou se testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den

Prvňáčci se budou testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den, uvedl ve středu v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Ostatní žáci i studenti by se měli otestovat hned při příchodu 1. září do školy, a to kvalitními antigenními testy. Plošný screening má pak pokračovat 6. a 9. září. Plaga doufá, že v tu dobu bude pandemická situace pod kontrolou.

Dobrovolné opakování ročníku je třeba zvážit, říká šéf asociace základních škol

Někteří žáci za posledních 12 měsíců strávili ve školních lavicích sotva pár týdnů. Zatímco před rokem byly děti nadšené a celou situaci považovaly za jedno velké dobrodružství, dnes by se většina z nich vrátila do školy hned. Chybí jim motivace, sociální kontakty a kroužky. Jak se poslední rok podepsal na psychice i znalostech našich dětí? Co na to říkají odborníci? A co si myslíte vy? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Policie zasahovala ve fitness centru Hanky Kynychové. Někdo ji udal

Fitness centrum známé cvičitelky Hanky Kynychové v odpoledních hodinách navštívila Policie České republiky. Na udání někoho z okolí přišli strážníci zkontrolovat, proč se v místnosti svítí a hraje hudba. „Nevím, o koho se jedná, ale ráda bych dotyčnému vzkázala, že se ve fitku svítí proto, že zde vedu on-line lekce a doporučila mu, aby místo udávaní raději začal cvičit,“ vzkázala udavači Kynychová.

Třetina rodičů volá po anulování školního roku. Nejde to, vzkazují odborníci

Nekonečná distanční výuka. Tak bychom mohli nazvat současný stav, který se týká většiny žáků v Česku. A světlo na konci tunelu se zdá být stále v nedohlednu. Z ankety, kterou jsme vytvořili na Instagramu, vyplynulo, že více než třetina hlasujících (36 procent) je pro to, aby byl letošní školní rok anulován. Nejde to, říkají odborníci ze školství. Co si o tom myslí pedagogové a psychologové? A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Distanční výuka: Odbornice čeká prudký nárůst psychických poruch u starších žáků

Distanční výuka a sociální izolace se stále více projevují nejen na prospěchu žáků, ale i na jejich psychickém rozpoložení. Podle psycholožky a ředitelky pedagogicko-psychologické poradny (PPP) pro Prahu 1, 2 a 4 je třeba více myslet i na studenty středních škol a vysokoškoláky, pro které je on-line výuka mnohdy náročná a demotivující. S jakými problémy se děti nejčastěji na psychology obracejí a jaký dopad bude mít pandemie na jejich psychiku z dlouhodobého hlediska?

Psychické obtíže u dětí letos vzrostly o 30 procent. Na vině je i distanční výuka

Pandemie citelně ovlivnila výuku na školách. Mnozí žáci jsou stále na takzvané rotační výuce, týden ve škole a týden se doma učí on-line. Často si stěžují, že on-line výklad látky není dostatečný a testy z látky, kterou se učili na distanční výuce, vůbec nezvládají. Podobně je na tom i třináctiletý Matěj, který v Praze navštěvuje sedmou třídu základní školy.

Černý: Školství máme založené na drilu, učitel je policajt. Virus dává šanci na změnu

Koronavirová doba a on-line výuka žáků je podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Michala Černého šancí na změnu českého školství. To je z velké části založené na drilu a učitelé jsou spíše policajti, uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Změny ale musí být postupné a musí je chtít hlavně lidé. Například okamžité zrušení známek nebo přijímacích zkoušek by považoval za katastrofu.

V krizi budou vysoké školy moci dál učit on-line a upravovat zkoušky, schválili poslanci

Vysoké školy budou moci zřejmě i příští rok vyučovat a zkoušet na dálku a upravit harmonogram studia nebo podmínky a termíny přijímacích zkoušek. Návrh vysokoškolské novely, která to předpokládá, schválila ve čtvrtek zrychleně ve stavu legislativní nouze Sněmovna. Úprava reaguje na epidemii covidu, školy ji ale budou moci využít do budoucna i při jiných mimořádných situacích. Předlohu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.

Ministr Plaga radí učitelům jak na distanční výuku. Natočil jim instruktážní video

Ministr školství Robert Plaga (ANO) ve středu na sociálních sítích vzkázal učitelům, že mají při vzdělávání na dálku kombinovat výuku on-line se samostatnou prací žáků nebo s projektovou činností. Podle něj není správně, když školy učí na dálku podle klasického rozvrhu z prezenční výuky, nebo když jen jednou týdně zadávají úkoly. Na problém upozornila ve své aktuální zprávě také Česká školní inspekce. Podle jejích závěrů školy nedostatečně využívají návody k výuce na dálku, které pro ně připravilo ministerstvo školství a další instituce.

reklama