CNN Prima News online výuka

online výuka

Výpis příspěvků ke štítku „online výuka“

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

27. ledna 2022 10:18

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Neustálé změny ve výuce ničí psychiku dětí. Trpí úzkostmi a depresemi, říká psycholožka

4. ledna 2022 15:37

Přestože letos zůstaly školy i přes nepříznivou epidemickou situaci otevřené, děti jsou stále pod velkým tlakem. Musejí podstupovat testování, často končí v karanténě nebo izolaci. A výuka tak mnohdy probíhá hybridně – částečně on-line a částečně ve škole. Jak se na dětech podepsaly všechny restrikce spojené s covidem, na to se redakce CNN Prima NEWS zeptala Galiny Jarolímkové, ředitelky pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4.

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

Plaga má výjimku pro prvňáky. Budou se testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den

30. června 2021 07:32

Prvňáčci se budou testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den, uvedl ve středu v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Ostatní žáci i studenti by se měli otestovat hned při příchodu 1. září do školy, a to kvalitními antigenními testy. Plošný screening má pak pokračovat 6. a 9. září. Plaga doufá, že v tu dobu bude pandemická situace pod kontrolou.

Dobrovolné opakování ročníku je třeba zvážit, říká šéf asociace základních škol

19. března 2021 07:23

Někteří žáci za posledních 12 měsíců strávili ve školních lavicích sotva pár týdnů. Zatímco před rokem byly děti nadšené a celou situaci považovaly za jedno velké dobrodružství, dnes by se většina z nich vrátila do školy hned. Chybí jim motivace, sociální kontakty a kroužky. Jak se poslední rok podepsal na psychice i znalostech našich dětí? Co na to říkají odborníci? A co si myslíte vy? Hlasujte v anketě uvnitř článku.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

18. února 2021 00:20

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Policie zasahovala ve fitness centru Hanky Kynychové. Někdo ji udal

10. února 2021 15:15

Fitness centrum známé cvičitelky Hanky Kynychové v odpoledních hodinách navštívila Policie České republiky. Na udání někoho z okolí přišli strážníci zkontrolovat, proč se v místnosti svítí a hraje hudba. „Nevím, o koho se jedná, ale ráda bych dotyčnému vzkázala, že se ve fitku svítí proto, že zde vedu on-line lekce a doporučila mu, aby místo udávaní raději začal cvičit,“ vzkázala udavači Kynychová.

Herci pomáhají školám. Dětem zpívají árie a vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí

5. února 2021 16:01

Zpestřit distanční výuku žákům základních škol se rozhodli herci zlínského divadla. Dětem zpívají známé árie a kromě historických faktů jim také vyprávějí příběhy z divadelního zákulisí. Žáci a učitelé jsou nadšení. Podle nich je dobré udělat po tak dlouhé době on-line výuky výjimku a trochu se odchýlit od stereotypu.

Třetina rodičů volá po anulování školního roku. Nejde to, vzkazují odborníci

3. února 2021 06:22

Nekonečná distanční výuka. Tak bychom mohli nazvat současný stav, který se týká většiny žáků v Česku. A světlo na konci tunelu se zdá být stále v nedohlednu. Z ankety, kterou jsme vytvořili na Instagramu, vyplynulo, že více než třetina hlasujících (36 procent) je pro to, aby byl letošní školní rok anulován. Nejde to, říkají odborníci ze školství. Co si o tom myslí pedagogové a psychologové? A jaký je váš názor? Hlasujte v anketě uvnitř článku.