CNN Prima News osobní údaje

osobní údaje

Výpis příspěvků ke štítku „osobní údaje“

Vaše osobní data jsou pro firmy zlatý důl. Lidé často netuší, co všechno o nich vědí

20. října 2022 11:06

Osobní údaje uživatelů na sociálních sítích jsou zlatým dolem a zásadní obchodní komoditou. Například Facebook či Instagram zaznamenávají nemalé množství informací, co dělají lidé na jejich platformě, od historie vyhledávání po prohlížené položky v bazaru. Důvod je jediný – o tyto údaje mají zájem obchody i agentury, které pak mohou lépe zacílit své reklamy. Data o tom, co dělají lidé na internetu, jsou zkrátka obřím miliardovým byznysem.

Přítelkyně běloruského novináře Prataseviče jde za mříže. Podle soudu šíří pomluvy

6. května 2022 11:28

Běloruský soud v pátek na šest let do vězení poslal Sofiju Sapegaovou, ruskou přítelkyni běloruského opozičního novináře Ramana Prataseviče. Informovaly o tom ruské tiskové agentury TASS a Interfax. Běloruské úřady ženu zadržely loni v květnu spolu s žurnalistou poté, co donutily v Minsku přistát civilní letoun mířící z Atén do Vilniusu. Letecký incident a zadržení dvojice následně odsoudila řada zemí včetně Spojených států a Evropské unie, které pak rozšířily sankce proti běloruskému režimu.

Ženě volali z ČEZ kvůli smlouvě, šlo ale o shodu jmen. Kde vzal dodavatel osobní údaje?

13. ledna 2022 23:51

Energetická společnost ČEZ zavolala ženě z Plzně, která chtěla vypovědět smlouvu. Aspoň si to pracovnice kontaktního centra firmy myslely. Jenže omylem zavolaly její jmenovkyni z Hradce Králové, která se navíc narodila ve stejný den. Ta ale smlouvu s touto firmou uzavřenou nemá a nechápe, odkud má dodavatel energie její osobní údaje.

Covid pasy pod kůží. Ve Švédsku představili očkovací čipy, přečte je každý mobil

21. prosince 2021 18:25

Švédský start-up Epicenter představil mikročip o velikosti rýže, který je schopný uchovávat údaje o vakcinačním statusu člověka a může být implantován člověku pod kůži. S rozmachem povinných covid pasů si už nyní řada Švédů nechává různé čipy implantovat po vlastní ose, řešení od Epicentru je ale univerzální – údaje z čipu totiž načte prakticky každý mobil.

Průšvih pro Google Mapy. Jejich řidič neodolal burgeru a odhalil vlastní kreditní kartu

4. prosince 2021 16:07

Řidič společnosti Google Mapy, který v anglickém Yorku sbíral fotografická data pro službu Street View, dostal při své práci chuť na jídlo z McDonald’s. Muž proto zajel na pobočku „drive-through“ a poručil si z auta objednávku. Kamera se záběrem 360 stupňů na vozidle byla v tu chvíli stále zapnutá a zabrala mužovu kreditní kartu.

HERNÍ ŘÁD soutěže „Karel Gott“

15. září 2021 13:44

Pořadatelem soutěže s názvem „Karel Gott“ (dále jen „Soutěž“) je společnost FTV Prima spol, s r.o., sídlem Vinohradská 3217/167, Praha 10 – Strašnice, 100 00 Praha, IČO: 48115908, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 16778 (dále jen „Pořadatel“). Pořadatel pro účely pořádání Soutěže vydává tento Řád.

Načtete cizí QR kód a můžete do hospody. Aplikaci ke covidu lze jednoduše zneužít

16. července 2021 14:40

Jednu z funkcí aplikace Tečka lze jednoduše používat i zneužívat. V nástroji pro prokazování bezinfekčnosti je totiž možné uchovávat potvrzení pro více lidí najednou, třeba členy domácnosti s pouze papírovým certifikátem. Problém ale je, že pro přidání další osoby do aplikace neprobíhá žádné dvoufázové ověření – stačí tedy s Tečkou místo čTečky naskenovat jakýkoliv platný cizí QR kód a je k dispozici pro další použití bez vědomí opravdového vlastníka.