Otřesný případ na Mělnicku. Spolužáci kopali a bili ležícího chlapce do hlavy, vše natáčeli

Teprve dvanáctiletý chlapec se stal obětí šikany na začátku školního roku ve Mšeně na Mělnicku. Tu navíc jeho spolužáci zaznamenávali na mobilní telefon. Případ řešila i policie. Reportérka CNN Prima NEWS Eva Jarkovská natáčela s napadeným žákem i jeho matkou.

„Ve dvě hodiny mu jel autobus od školy. Ve dvě hodiny nepřijel, nepřijel ani ve tři hodiny a ani ve čtyři hodiny. Pak bylo před pátou hodinou a volalo mi cizí telefonní číslo, které mi sdělilo, že mého syna našli v poli, brečí a někdo ho zbil,“ popsala matka šikanovaného chlapce. „Ostatní na mě flusali, a ten hlavní mě kopal do břicha, když jsem byl na zemi, bouchal mě do hlavy pěstmi,“ uvedl napadený chlapec.

Na videu je vidět, jak ho bije jeho o dva roky starší spolužák. Chlapec byl ve škole nový. Měl za sebou teprve třetí den. Incident se odehrál po vyučování mimo areál školy. Redakce CNN Prima NEWS se snažila kontaktovat i rodinu útočníka, avšak nikdo neotevřel.

Psychické následky

„Měl modřiny a bolela ho záda,“ sdělila matka. „To je něco, co je příšerný a co nepochybně vyvolá těžká traumata. On se s tím bude velmi těžko srovnávat a je vůbec otázka, jestli se s tím během života srovná,“ řekl psycholog Karel Humhal.

Napadený chlapec musí mít individuální výuku. Na jiné škole ho podle matky kvůli obsazeným kapacitám nechtějí přijmout. „Nejezdí se mnou do města, protože se bojí, že nás někdo napadne. Nechodí ani ven. Když mu řeknu, že jde do školy, tak ráno vstane, začne zvracet a třepat se,“ sdělila chlapcova matka.

Ředitelka školy se na kameru vyjádřit nechtěla, bez ní ale byla sdílnější. Řekla, že policii poskytla veškeré potřebné informace. „Mělničtí policisté celou záležitost prošetřili, vyslechli všechny zúčastněné osoby včetně dalších svědků a s ohledem na věk podezřelého byla celá záležitost odložena,“ uvedl mluvčí policie Středočeského kraje Pavel Truxa. Policisté kontaktovali Orgán sociálně právní ochrany dětí, ten se případem zabývá dál.

Tagy: