CNN Prima News parazitolog

parazitolog

Výpis příspěvků ke štítku „parazitolog“

Pozor na nebezpečné parazity při koupání, ohrožují hlavně děti. Odborník radí, kdy k lékaři

Léto a koupání patří neodmyslitelně k sobě. Pohodu u přírodních koupališť ale mohou znepříjemnit paraziti zvaní cerkárie. Zavrtávají se lidem pod kůži, nepříjemně svědí a způsobují vyrážku. Odborník Petr Horák čtenářům CNN Prima NEWS poradil, jak se jim vyhnout. Také popsal, co se děje v lidském těle, když si ho vyhlédne parazit.

Počet pacientů roste pomaleji, do lockdownu ale stejně vlítneme, soudí Flegr

Počet pacientů na jednotkách intenzivní péče podle veřejných statistik roste o něco pomaleji, možná je to známka něčeho příznivého, soudí evoluční biolog a parazitolog Jaroslav Flegr. Stále to ale znamená, že v nemocnicích přibývají vážně nemocní lidé s covidem, země tak nejspíše stejně skončí v lockdownu, dodal v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Epidemiolog Jiří Beran nevěří, že by opatření prezentovaná budoucím premiérem Petrem Fialou (ODS) dokázala zastavit současnou vlnu.

Sezona klíšťat je v plném proudu. Zvířatům dlouhá zima neublížila, varuje parazitolog

Sezona klíšťat je v plném proudu, upozornil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS člen Parazitologického ústavu Biologického centra AV ČR Radek Šíma. Podle něj klíšťatům dlouhá zima rozhodně neublížila, lidé si tak nesmí myslet, že by zvířata byla méně agresivní. Šíma promluvil také o novém léku proti klíšťové encefalitidě, který vyvinuli čeští a američtí vědci.

Zdravotnictví máme skvělé, říká Beran. Ale ministerstvo má na rukou krev, míní Flegr

Vakcinolog Jiří Beran a parazitolog Jaroslav Flegr se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS shodli, že očkování proti nemoci COVID-19 v Česku se zlepšuje. Beran především vyzdvihl úspěch v proočkování zdravotníků a doplnil, že všechny vakcíny, které má Česká republika k dispozici, jsou bezpečné. „Očkování probíhají dobře, ale ve světě. U nás jde vše šíleně pomalu, je to ostuda,“ reagoval Flegr.

Mrazáky na mrtvoly budou. Politici jsou psychopati, za mrtvé může Babiš, tvrdí Flegr

Parazitolog Jaroslav Flegr varuje, že se jeho předpovědi vyplnily, a to ještě byly podle něj dost „podstřelené“. Ani on si prý nechtěl připustit, jaká je realita. Tvrdí, že opatření vlády mohou zapůsobit, situace se však zatím rozhodně rapidně nezlepší. Mrazáky v ulicích opravdu budou a dojde i k tvrdému lockdownu, sdělil v rozhovoru pro týdeník Reflex.

Flegrovo aktualizované protiepidemické desatero: Utrácejte a hledejte smysl života

Česko se zmítá ve spleti koronavirových opatření, která se mohou i nadále zpřísňovat. Pokud je nebudeme dodržovat, hrozí premiér Andrej Babiš lockdownem. Ministr zdravotnictví je pro zpřísnění opatření také a ministr vnitra zmínil možnost přistoupení k izraelskému režimu. Parazitolog Jaroslav Flegr aktualizoval v návaznosti na současný stav pandemie své desatero rad, které by měly omezit riziko nákazy koronavirem na minimum, a zveřejnil tak na svém Facebooku tzv. dvanáctero.