CNN Prima News Petr Smejkal

Petr Smejkal

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Smejkal“

PŘEHLEDNĚ: Epidemie respiračních nemocí udeřila. Jak poznat RS virus od chřipky či covidu?

23. prosince 2022 06:30

Českem se šíří vlna respiračních infekcí. Za poslední týden počet nakažených stoupl o více než třetinu. Takzvaný RS virus trápí hlavně dětskou část populace. Ministerstvo zdravotnictví mluví také o epidemii chřipky. K tomu Státní zdravotní ústav (SZÚ) čeká růst počtu případů covidu. Jak správně rozeznat RS virus, chřipku a COVID-19? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam nejběžnějších příznaků.

Nová vlna dětského viru? Němečtí lékaři mluví o katastrofě, experti popsali příznaky

9. prosince 2022 19:09

Podle epidemiologa Petra Smejkala je vyšší šíření respiračních onemocnění, zejména takzvaného RS viru, v aktuálním období zcela normální. Řekl to v pátek ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS. Nemocnice se prý sice mohou i přes dostatek lůžek potýkat s problémy kvůli chybějícímu personálu, situace z covidových let by se ale opakovat neměla. Virus podle biochemika Zdeňka Hostomského ohrožuje zejména předčasně narozené děti. Odborníci také popsali, jaké jsou příznaky RS viru a kdy už jít s nemocným dítětem k doktorovi.

Balšínek: Hořejší, Flegr i Smejkal lidi děsí. Stačí rozumný přístup a covid se vyřeší sám

4. ledna 2022 06:24

Zvěstovatelé armagedonu, jako je imunolog Václav Hořejší, evoluční biolog Jaroslav Flegr nebo epidemiolog Petr Smejkal, lidi děsí, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Podle něj stačí rozumný přístup a covid se vyřeší sám, sympatizuje tak se strategií vlády Petra Fialy (ODS). Upozornil, že během vlny varianty delta v Česku nebyla nařízena drakonická opatření a že se situace přesto zlepšila.

Expert: Vánoce bez nouzového stavu? Riskantní krok, vláda by měla zpřísnit rodinná setkání

20. prosince 2021 20:43

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu premiéra Petra Fialy (ODS) o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených proticovidových opatření. Obávají se totiž růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. První místopředseda spolku, biochemik Libor Grubhoffer, označil rozvolnění během vánočních svátků za velmi riskantní.