reklama
CNN Prima News Petr Smejkal

Petr Smejkal

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Smejkal“

Expert: Vánoce bez nouzového stavu? Riskantní krok, vláda by měla zpřísnit rodinná setkání

20. prosince 2021 20:43

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu premiéra Petra Fialy (ODS) o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených proticovidových opatření. Obávají se totiž růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. První místopředseda spolku, biochemik Libor Grubhoffer, označil rozvolnění během vánočních svátků za velmi riskantní.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

2. prosince 2021 11:13

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.

Nařídit v Česku povinné očkování a lockdown? Na opatřeních se neshodnou ani experti

23. listopadu 2021 05:28

Rakousko od pondělí zažívá celostátní lockdown a od února zemi čeká povinné očkování. Přestože právě Rakousko společně s německým Bavorskem inspirovalo vládu k současným opatřením, Česká republika se podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) stejnou cestou nevydá. Na tom, jestli by uzávěra pomohla, se neshodnou ani experti.

V lednu nebo únoru hrozí šestá vlna covidu. Není čas rezignovat, má jasno MeSES

10. listopadu 2021 16:45

Odborníci kolem epidemiologa Petra Smejkala doporučují zvyšovat kapacity testování a trasování a rádi by viděli testování ve školách a zaměstnání. Experti z bývalé Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) rovněž varují, že v lednu nebo únoru přijde šestá vlna koronaviru. Podle AntiCovid týmu budoucí vládní koalice je pro zvládnutí epidemie nezbytné okamžitě adresně zvát na očkování seniory a zaslat tuto informaci i jejich ošetřujícím lékařům.

Koalice Spolu představila své odborníky na řešení epidemie. Povede je vakcinolog Chlíbek

28. října 2021 17:20

Koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vytvořila osmadvacetičlennou odbornou skupinu pro řešení epidemie covidu. Národní institut pro zvládnutí pandemie vede předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek, tvoří ho členové Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES), praktičtí lékaři nebo zástupci státních institucí.

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

18. října 2021 05:29

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Smejkal: Covid neskončil, čísla porostou. Delta je nakažlivější a neočkované si najde

11. října 2021 22:31

Pandemie koronaviru neskončila a čísla porostou. V pořadu Interview televize CNN Prima NEWS před tím varoval hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal. Podle něj je varianta delta nakažlivější a neočkované si najde. Zároveň ale uvedl, že scénáře loňské zimy v nemocnicích nehrozí a opatření by nezpřísňoval. Naopak by vymáhal dodržování těch stávajících.

reklama