reklama
CNN Prima News Petr Smejkal

Petr Smejkal

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Smejkal“

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

18. října 2021 05:29

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Smejkal: Covid neskončil, čísla porostou. Delta je nakažlivější a neočkované si najde

11. října 2021 22:31

Pandemie koronaviru neskončila a čísla porostou. V pořadu Interview televize CNN Prima NEWS před tím varoval hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal. Podle něj je varianta delta nakažlivější a neočkované si najde. Zároveň ale uvedl, že scénáře loňské zimy v nemocnicích nehrozí a opatření by nezpřísňoval. Naopak by vymáhal dodržování těch stávajících.

Ovčáčkovy žalmy mají konotaci smrti, šokují mě, říká Kocáb po hospitalizaci Zemana

14. září 2021 19:50

Žalmy mluvčího prezidenta Miloše Zemana nesou konotaci smrti. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to řekl hudebník a politik Michael Kocáb, který dodal, že ho vyjádření Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích šokovalo. Kromě Kocába byli hosty vysílání spisovatel a novinář Ondřej Neff a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

Sledujte ŽIVĚ: Ovlivní volby Zeman s Klausem? Odpoví Kocáb, Neff i epidemiolog Smejkal

14. září 2021 17:41

Co se děje s Milošem Zemanem? Měl by Jiří Ovčáček sdělit národu aktuální zdravotní stav prezidenta, nebo stačí citování žalmů z Bible? Je namístě drsný humor českých sociálních sítích? V roli komentátorů aktuálních událostí se v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS představí zpěvák Michael Kocáb, spisovatel Ondřej Neff a epidemiolog Petr Smejkal. Sledujte pořad na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Počítat nakažené covidem, nebo ne? Prymula chce statistiky dál, Beran by je zrušil

1. července 2021 12:59

Jít cestou Singapuru a přestat počítat nakažené, nebo data a čísla stále sledovat? Podle epidemiologa Jiřího Berana se Češi mohou vydat podobným směrem jako asijský městský stát. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula má ale jiný názor. Češi podle něj nejsou dostatečně disciplinovaní a chybí jim základní instinkt, jak se ve společnosti chovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS debatovali oba odborníci i s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem, který souhlasí, že Češi mají jinou mentalitu než Asiaté.

Hostomský: Respirátory beru jako symbol strachu a podřízenosti. Mutacím odoláme

1. července 2021 10:10

Covid jsem prodělal a mám obě očkování, tak proč bych měl nosit roušku, divil se ve středečním pořadu 360° na CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Respirátory a roušky bere jako symbol strachu a podřízenosti. V debatě lékařů také prohlásil, že rozšíření indické mutace zvané delta považuje za pozitivní varování pro lidi, kteří se ještě nenechali očkovat.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Čeká nás kvůli delta variantě koronaviru zpřísnění opatření?

30. června 2021 19:34

Tečka za koronavirem je stále v nedohlednu, místo toho panují obavy z šíření nakažlivější delta varianty. Jak se s tím popasuje Česká republika? Sledujte speciální vysílání pořadu 360° s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), Vlastimilem Válkem (TOP O9), epidemiology Petrem Smejkalem, Romanem Prymulou, Jiřím Beranem a biochemikem Zdeňkem Hostomským. Pořad můžete sledovat živě od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Po dobrém, či po zlém? Přimět Čechy k vakcinaci by mohly peníze nebo očkovací povinnost

25. června 2021 10:42

V Česku je stále řada lidí, kteří očkování proti covidu považují za zbytečné nebo mu nevěří. To ale brání dosažení takzvané kolektivní imunity. Odborníci i politici se proto zamýšlí nad tím, jak Čechy k vakcinaci co nejlépe motivovat. Padají i návrhy, aby bylo očkování proti covidu povinné, nebo se zavedly finanční odměny.

Babiš: O Arenbergerovi rozhodnu do středy. Vím, že členy vlády vybírám nestandardně

23. května 2021 21:33

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) měl podle Andreje Babiše (ANO) počítat s tím, že po nástupu do funkce bude předmětem prověřování ze strany médií. Babiš prý od něho dokumenty popisující majetkové poměry dostal a stanovisko zaujme příští týden. „Vyjádřím se k tomu nejpozději ve středu,“ řekl Andrej Babiš v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Další důkaz špatné komunikace vlády. Konec Smejkalovy skupiny mě zaskočil, říká Šedo

20. května 2021 15:11

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo řekl, že jej konec skupiny MeSES, v jejímž čele stál hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, zaskočil. Opět se podle něj ukazuje špatná komunikace vlády, když ji ihned poté ke spolupráci oslovil premiér Andrej Babiš (ANO). Šedo v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zároveň uvedl, že kauzy kolem současného šéfa resortu Petra Arenbergera (za ANO) jsou dalším špatným signálem vůči veřejnosti.

reklama