reklama
CNN Prima News Petr Smejkal

Petr Smejkal

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Smejkal“

Počítat nakažené covidem, nebo ne? Prymula chce statistiky dál, Beran by je zrušil

Jít cestou Singapuru a přestat počítat nakažené, nebo data a čísla stále sledovat? Podle epidemiologa Jiřího Berana se Češi mohou vydat podobným směrem jako asijský městský stát. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula má ale jiný názor. Češi podle něj nejsou dostatečně disciplinovaní a chybí jim základní instinkt, jak se ve společnosti chovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS debatovali oba odborníci i s hlavním epidemiologem IKEM Petrem Smejkalem, který souhlasí, že Češi mají jinou mentalitu než Asiaté.

Hostomský: Respirátory beru jako symbol strachu a podřízenosti. Mutacím odoláme

Covid jsem prodělal a mám obě očkování, tak proč bych měl nosit roušku, divil se ve středečním pořadu 360° na CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Respirátory a roušky bere jako symbol strachu a podřízenosti. V debatě lékařů také prohlásil, že rozšíření indické mutace zvané delta považuje za pozitivní varování pro lidi, kteří se ještě nenechali očkovat.

Sledujte ZÁZNAM 360°: Čeká nás kvůli delta variantě koronaviru zpřísnění opatření?

Tečka za koronavirem je stále v nedohlednu, místo toho panují obavy z šíření nakažlivější delta varianty. Jak se s tím popasuje Česká republika? Sledujte speciální vysílání pořadu 360° s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO), Vlastimilem Válkem (TOP O9), epidemiology Petrem Smejkalem, Romanem Prymulou, Jiřím Beranem a biochemikem Zdeňkem Hostomským. Pořad můžete sledovat živě od 20:15 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Babiš: O Arenbergerovi rozhodnu do středy. Vím, že členy vlády vybírám nestandardně

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) měl podle Andreje Babiše (ANO) počítat s tím, že po nástupu do funkce bude předmětem prověřování ze strany médií. Babiš prý od něho dokumenty popisující majetkové poměry dostal a stanovisko zaujme příští týden. „Vyjádřím se k tomu nejpozději ve středu,“ řekl Andrej Babiš v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Další důkaz špatné komunikace vlády. Konec Smejkalovy skupiny mě zaskočil, říká Šedo

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Aleksi Šedo řekl, že jej konec skupiny MeSES, v jejímž čele stál hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal, zaskočil. Opět se podle něj ukazuje špatná komunikace vlády, když ji ihned poté ke spolupráci oslovil premiér Andrej Babiš (ANO). Šedo v pořadu K věci na CNN Prima NEWS zároveň uvedl, že kauzy kolem současného šéfa resortu Petra Arenbergera (za ANO) jsou dalším špatným signálem vůči veřejnosti.

Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky

Možná si ukončení spolupráce s MeSES odskáčeme stejně, jako když premiér Andrej Babiš v srpnu zrušil opatření ohledně roušek, zuřil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví. To v úterý rozhodlo o konci spolupráce se skupinou odborníků. Podle epidemiologa Romana Prymuly nebo imunologa Václava Hořejšího je tento konec minimálně podivný. MeSES mezitím v úterý večer oznámila, že bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví.

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) bude dál pracovat, ale nikoliv pod ministerstvem zdravotnictví. Členové skupiny se na tom dohodli na večerním jednání, informoval na Twitteru epidemiolog Rastislav Maďar. Experti hodlají připravit dlouhodobý plán boje s pandemiemi. Ministerstvo zdravotnictví v úterý odpoledne oznámilo, že ukončilo s MeSES spolupráci.

reklama