Léto ještě nekončí, po bouřkách se znovu oteplí. Teploty se přiblíží k tropické třicítce

Počasí 19.9.2023 6:49

V úterý se v Česku vyskytnou přeháňky a nejvyšší teploty dosáhnou na 19 až 23 °C. V dalších dnech ale přijde oteplení a nejvyšší teploty se přiblíží i ke 30 °C. Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpovídají občasné přeháňky a v pátek ojediněle i bouřky.

Za studenou frontou se do Česka od jihozápadu rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. V úterý bude oblačno až zataženo a ve východní polovině území se místy vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť. K večeru bude oblačnosti ubývat. Nejvyšší teploty dosáhnou na 19 až 23 °C, na jihu Moravy místy až 25 °C. Vát bude mírný západní vítr rychlostí 3 až 7 m/s, přechodně s nárazy kolem 15 m/s. K večeru bude slábnout.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Prudké bouře řádily na Moravě. Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

V noci na středu se na našem území obnoví příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Obloha bude jasná až polojasná. Nejnižší teploty klesnou na 13 až 9 °C, v údolích místy až k 7 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Situaci ve svém kraji můžete sledovat skrze radar:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii. V případě bouřek místo Radar, blesky rozklikněte kategorii Déšť, bouře a následně Bouře. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

Ve středu bude jasno až polojasno, ráno se ojediněle mohou vyskytnout mlhy. Nejvyšší teploty dosáhnou na 22 až 26 °C. Vát bude slabý jihozápadní, postupně jihovýchodní vítr rychlostí 1 až 4 m/s.

Ve čtvrtek bude obloha jasná až polojasná, ojediněle se vytvoří mlhy. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dosáhnou nejvyšší teploty na 24 až 28 °C. Vát bude čerstvý jižní až jihovýchodní vítr rychlostí 4 až 8 m/s, který místy v nárazech dosáhne až na 15 m/s.

V pátek se na většině území vyskytne déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Obloha bude polojasná až oblačná. Nejvyšší teploty dosáhnou na 22 až 27 °C, v západní polovině Čech na 16 až 21 °C. Vát bude mírný západní vítr rychlostí 3 až 7 m/s.

Tagy: