reklama

Policie vyšetřuje strážníka, který dal ženě pěstí. Čeká se na zdravotní posudky

Policisté se zabývají incidentem, který se odehrál během minulého týdne v Českých Budějovicích. Jeden ze strážníků chtěl občanský průkaz po opilé ženě. Poté, co opakovaně odmítla, ji tvrdě uhodil do obličeje. Přítele, který se ženy zastal, pak kopal na zemi do hlavy. Policie aktuálně vyslýchá svědky a čeká na zdravotní posudky.

reklama

Ve středu večer se na Senovážném náměstí v centru Českých Budějovic pohádali v opilosti žena a muž. Ten poté přebíhal mezi vozidly silnici, čehož si všimli nedaleko stojící strážníci a začali případ na místě řešit.

Pak ale přišel nečekaný útok jednoho z nich. Opilá žena se odmítala podle svědka události legitimovat, agresivní ale nebyla. Přesto ji jeden ze strážníků tvrdě udeřil pěstí do obličeje. To naštvalo jejího partnera, který ji šel bránit. Strážníci ho zpacifikovali. Ten, který ženu udeřil, pak muže začal na zemi kopat do hlavy.

V tu chvíli ani jeden z městských policistů podle všeho netušil, že je natáčí jeden ze svědků na mobil. „Ta žena je nijak nenapadala, jen se neustále ptala, proč má dávat občanku. Co přesně strážníkovi řekla, že jí vypálil ránu pěstí, nevím, to slyšet nebylo. Nijak na něj neútočila, nezvedala ruce, nerozeběhla se proti němu. Neudělala nic, co by v něm mělo vyvolat takovou reakci,“ řekl autor videa.

„Jde o selhání jednotlivce, zcela bezprecedentní. Strážník byl postaven mimo službu, věc byla v pátek předána státní policii. S mužem bude rozvázán pracovní poměr,“ potvrdil primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO).

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky i aktéry incidentu. Čekají také na zdravotní posudky. Za zneužití pravomoci zatím strážníkovi hrozí až pětileté vězení. Stát se ale může i to, že kriminalisté případ překvalifikují na ublížení na zdraví. Tam by pak byla trestní sazba ještě vyšší.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Fenomenální Schick. Při debaklu Fürthu nasázel čtyři góly, tři z toho během sedmi minut

Nejlepší zápas profesionální kariéry má za sebou fotbalový útočník Patrik Schick. Minimálně po gólové stránce. Ve 14. kole německé bundesligy byl hlavním zdrojem destrukce posledního Fürthu. Bayeru Leverkusen pomohl český reprezentant k výhře 7:1 asistencí a hlavně čtyřmi góly, z nichž tři vstřelil v rozmezí 69. a 76. minuty. Díky své kanonádě se v tabulce střelců soutěže dostal na průběžné druhé místo před norský postrach Erlinga Haalanda.

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

reklama