reklama

Pomohl zachránit život a potom odjel. Liberečtí záchranáři by mu rádi poděkovali

Chtějí poděkovat za záchranu života, ale nevědí komu. Liberečtí záchranáři pátrají po identitě zachránce, který se ve čtvrtek ráno pohotově zapojil do resuscitace muže se zástavou oběhu. „Bez rychle poskytnuté laické pomoci by šance pacienta na přežití byla výrazně nižší,“ upozorňuje Michal Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

reklama

Celé se to odehrálo zhruba o půl šesté ráno na čerpací stanici MOL na průtahu Libercem ve směru na Chrastavu. Jeden ze zákazníků zkolaboval a zůstal bezvládně ležet na podlaze. Další ze zákazníků okamžitě přiskočil a začal poskytovat první pomoc. Přitom volal záchrannou službu. Dispečer mu na dálku radil, jak postupovat při resuscitaci, než dorazí sanitka.

Na pomoc prvnímu zachránci v té chvíli přišel další muž, který se s ním střídal v intenzivní masáži srdce. „Naše posádka byla na místě za sedm minut, takže každá minuta, kdy oba zachránci masírovali srdce a pomáhali tím prokrvovat mozek, byla velmi důležitá,“ oceňuje Georgiev.

K tématu

Záchranáři znají identitu jen jednoho zachránce

Záchranáři by teď rádi oběma zachráncům veřejně poděkovali a ocenili je. Znají ale totožnost jen u toho, který jim volal na tísňovou linku. Druhý zachránce z místa odjel. Právě jeho teď hledají.

Celou situaci včetně tajemného zachránce zachytily bezpečnostní kamery na benzínce, najít ho by tedy mohlo být poměrně rychlé a snadné. Jenže firma MOL, která čerpací stanici provozuje, odmítla záběry televizi CNN Prima NEWS poskytnout s tím, že nemá souhlas všech, kteří se na záznamu objevují.

Záchranáři tedy při pátrání mohou spoléhat pouze na pomoc veřejnosti. Pokud jste na místě byli nebo víte, o koho mohlo jít, napište na email georgiev@zzslk.cz.

Další hlavní zprávy

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
Nebýt Schumachera v Mercedesu, neměl by teď Hamilton tolik vítězství, myslí si Enge
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama