reklama
CNN Prima News poplatky

poplatky

Výpis příspěvků ke štítku „poplatky“

Chystáte se autem na dovolenou k moři? Známe ceny dálničních známek i výše mýtného

10. června 2021 15:06

Loni jsme si zahraniční dovolené u moře příliš neužili. Letos už se blýská na lepší časy a zatím to vypadá, že bychom konečně mohli vyrazit také do zemí se slanou vodní plochou v přírodním prostředí. Připravili jsme proto přehled jednotlivých dálničních poplatků, které budete muset složit, abyste se dostali do vysněných přímořských destinací. Pochopitelně jsme nevynechali Chorvatsko, Itálii ani Bulharsko.

Předčasně splatili hypotéku a banka po nich chce statisíce. Může si to však dovolit?

20. května 2021 11:28

Pokud se lidé rozhodnou pro předčasné splacení jakéhokoli úvěru, měla by jim banka naúčtovat jen účelně vynaložené náklady, které jí v souvislosti s tímto úkonem vzniknou. Zákon o ochraně spotřebitele však přesně nestanovuje, co všechno lze do těchto nákladů zahrnout. Toho některé banky využívají a neváhají za předčasně splacenou půjčku po klientech vymáhat obří částky.

Ondráček z KSČM navrhuje, aby lidé nemuseli platit poplatky za TV a rádio

6. října 2020 12:28

Domácnosti, které v ověřeném čestném prohlášení uvedou, že nesledují televizní nebo rozhlasové vysílání, by nemusely platit vysílací poplatky Českému rozhlasu nebo České televizi. Počítá s tím novela zákona o rozhlasových a televizních poplatcích, kterou ve Sněmovně předložil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Na Ondráčkův návrh upozornil server iDnes.cz.

Vysokoškoláci by neměli platit za prodloužení studia, žádá studentská komora

21. května 2020 18:53

Podle mimořádného zákona, který reaguje na koronavirovou krizi, nemusí za prodloužení studia platit vysokoškoláci, kterým se studium prodloužilo kvůli přijatým opatřením. Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) ale vyzvala školy, aby poplatky prominuly také studentům, kteří si prodlužovali studium už před pandemií. Podle mluvčího komory Lukáše Hulínského se omezení dotklo všech, takže by k nim měly školy přistupovat stejně.

reklama