CNN Prima News poplatky

poplatky

Výpis příspěvků ke štítku „poplatky“

Televizní a rozhlasové poplatky se zvýší. Nově je budou platit i vlastníci mobilů a počítačů

Televizní poplatek se od začátku roku 2025 zvýší o 25 korun na 160 korun měsíčně a rozhlasový vzroste o deset korun na 55 korun za měsíc. Počítá s tím návrh takzvané velké mediální novely, na kterém se shodli zástupci vládní koalice. Na tiskové konferenci to v úterý uvedl ministr kultury Martin Baxa (ODS). Návrh nyní čeká meziresortní připomínkové řízení.

Markovič: Poplatek za vjezd do centra? Lidé se tudy nejezdí projet z plezíru, ale protože musí

Zpoplatnit vjezd do centra Prahy v tuto chvíli nepovažuji za dobrý nápad, zhodnotil ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor webu Autosalon.tv Jan Markovič. Poplatek podle něj pouze zkomplikuje situaci obyvatelům, kteří budou muset vymýšlet objízdné trasy a způsobí zácpy v okolních ulicích. Připomněl, že se tam lidé navíc nejezdí projet jako na závodní okruh, ale zkrátka jen protože musejí.

Mrzačení dopravy v Praze, či nutnost? Politici se přou o zpoplatnění vjezdu do některých ulic

Nesmyslné opatření, nebo změna k lepšímu? Politici v Praze se neshodnou na plánovaném zpoplatnění za vjezd do některých ulic na Malé Straně a ve Starém Městě. Většina tamních starostů i primátor Bohuslav Svoboda (ODS) jsou proti. O poplatcích by se podle nich mělo mluvit až v době, kdy bude hotový Pražský okruh nebo více parkovacích zón. Jiní s návrhem naopak souhlasí a vítají ho.

Do Chorvatska autem: Kolik zaplatíte, jaké vás čekají nástrahy a popis tří nejlepších tras

Cesta do Chorvatska je letos jednodušší než kdy dřív. Nemusíte řešit problémy se směňováním jinde nepoužitelných kun a hlavně odpadly nekonečné hraniční kontroly díky vstupu země do Schengenského prostoru. Náklady na cestu se ale stejně příliš nezmenší. Přechod na euro vyvolal všeobecné zdražení, vážit je důležité také trasu nebo místa tankování. V průjezdních zemích se liší ceny paliva i dálničních známek stejně jako hustota provozu.

Radikální krok Googlu: V Česku ruší náhledy článků. Nešťastné řešení, brání se vydavatelé

Společnost Google přestala v České republice zobrazovat náhledy zpravodajského obsahu ve výsledcích vyhledávání. Uživatelům se tak zobrazí jen titulky článků bez dalších podrobností. Google tímto krokem reagoval na přijetí české novely autorského zákona. Unie vydavatelů, Asociace on-line vydavatelů a Sdružení pro internetový rozvoj označily odstranění náhledů (tzv. snippetů) za jednostranný a nešťastný krok s minimální snahou o dialog.

Placený Twitter? Musk zvažuje po převzetí sociální sítě zásadní změny

Šéf Tesly Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal (WSJ). Miliardář podepsal dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion korun), kterou se firma po devíti letech z burzy stáhne. Musk zároveň v úterý na Twitter napsal, že společnost by mohla začít vybírat za své služby mírné poplatky od firem a vlád.