reklama
CNN Prima News potravinová soběstačnost

potravinová soběstačnost

Výpis příspěvků ke štítku „potravinová soběstačnost“

Okamura manipuluje v předvolebních novinách fakty. Lže o euru i kvalitních potravinách

5. října 2021 09:47

Šéf SPD Tomio Okamura posílá lidem předvolební noviny, ve kterých tvrdě manipuluje fakty. Tvrdí například, že jedině SPD a Trikolóra nechtějí přijmout euro. Pravdou je, že zachování české koruny prosazují i další strany. Šéf SPD také píše, že jediné jeho hnutí chce kvalitní české potraviny za přiměřené ceny. Podobný slib přitom mají v programu téměř všechny strany. Okamura redakci CNN Prima NEWS řekl, že jeho tabulka je správná. Podle něj nerozhodují sliby na papíře, ale reálné činy.

Česko by mělo být potravinově soběstačné, shodli se poslanci. Luzar zkritizoval EU

21. září 2021 14:09

Podle ekonomů zdraží pečivo nebo těstoviny až o třicet procent. Na vině je neúroda. Každý stát by měl být proto alespoň částečně potravinově soběstačný. Spotřeba jídla je pak věcí každé rodiny. Řekli to ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková a poslanec KSČM Leo Luzar. Balaštíková zároveň varovala také před rostoucími cenami energií.

Zboží nezdraží. Povinnými kvótami na české potraviny chceme bojovat s EU, říká Fiala

22. ledna 2021 22:21

V pátečním pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS se rozhořel spor mezi poslancem Radimem Fialou (SPD) a prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou o povinných kvótách na české potraviny. Fiala míní, že návrh sice v tuzemsku podnítí zdravý konkurenční boj, ke zdražování ale nedojde. Prouza se naopak růstu cen obává.

Prouza: Kvóty na potraviny chtějí agrobaroni. Západ plení náš trh, kontruje Fiala

22. ledna 2021 20:30

„Čeští agrobaroni nedokáží vyrábět tak efektivně jako zahraniční konkurence, a proto požadují kvóty na potraviny,“ soudí prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, který diskutoval v pořadu 360° Pavlíny Wolfové s poslancem Radimem Fialou (SPD). Ten předložil pozměňovací návrh o povinných kvótách na české potraviny Sněmovně a ta ho i přes výhrady opozice schválila. Návrh tak putuje do Senátu.

KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky

20. ledna 2021 17:14

Potichu a bez většího zájmu veřejnosti prošla Sněmovnou novela zákona o potravinách, která zákazníkům brutálně omezí výběr jídla na pultech tuzemských obchodů. A také ho zdraží. Už příští rok totiž budou muset někteří prodejci nabízet nejméně 55 procent potravin české provenience. V roce 2028 už to budou téměř tři čtvrtiny. Poděkujme poslancům ANO, ČSSD, SPD, KSČM nebo Trikolóry.

Evropa cíleně likviduje svůj automobilový průmysl. Je to obrovská chyba, tvrdí Hampl

2. srpna 2020 11:44

Podle bývalého viceguvernéra České národní banky Mojmíra Hampla je chybné, že se evropské politické špičky rozhodly o faktickém opuštění výroby spalovacích motorů. Automobilový průmysl je prý jednou z posledních oblastí, kde měla Evropa obrovskou konkurenční výhodu proti zbytku světa, a to právě díky kvalitním spalovacím motorům. „Takové rozhodnutí je chyba pro Evropu i Českou republiku,“ řekl v nedělním vydání pořadu Partie Terezie Tománkové vysílaném na CNN Prima NEWS.

Švihlíková: Existuje tu silná lobby, aby Češi byli dál levnou pracovní silou pro Němce

12. června 2020 11:20

Každá normální země chce mít pod kontrolou kritickou infrastrukturu, tvrdí ekonomka Ilona Švihlíková. Podle ní by potravinová soběstačnost měla být základní strategickou osou politiky každé rozumné vlády. Důležitou otázkou je také závislost ekonomiky na Německu, proti níž se u nás vede třicet let marný boj, neboť tady existuje silná lobby, která z ní profituje jak politicky, tak ekonomicky.

Potravinová soběstačnost vede k drahotě a potravinovým lístkům, varují ekonomové

8. června 2020 08:16

Pětapadesát, nebo pětaosmdesát procent? Nejnovější návrh zní: dvě třetiny potravin na pultech obchodů by mohly mít tuzemský původ. Takovou představu o struktuře potravinové produkce v supermarketech má ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Ekonomové z otevřené diskusní platformy KoroNERV však tvrdí, že snahy o potravinovou soběstačnost jsou drahým a nebezpečným nápadem.

Dvojí kvalita zmizí v roce 2022, řekla poslankyně prosazující kvóty na české potraviny

3. června 2020 23:11

Pokud se návrh na zavedení povinného podílu českých potravin na pultech tuzemských obchodů povede prosadit, už za dva roky budeme kupovat stejně kvalitní potraviny jako na západě, a ještě ke všemu za přijatelné ceny. I taková slova zazněla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové, kde diskutovali poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Poslanci, kteří podepsali návrh na 85 procent českých potravin, podpis stahují

30. května 2020 18:00

Návrh, aby byl do roku 2027 povinný podíl až 85 procent českých potravin v obchodech, stále budí vášně. Původně jej podepsaly dvě desítky poslanců, redakce CNN Prima NEWS ale hovořila s dvěma poslanci, kteří se z různých důvodů rozhodli svůj podpis stáhnout. Poslanci zemědělského výboru také už rozhodli, že budou chtít návrh vrátit a znovu jej prodiskutovat.

reklama