CNN Prima News pražská hygienická stanice

pražská hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „pražská hygienická stanice“

Opičími neštovicemi se nakazilo i dítě. Hygienici zaznamenali případ v pražské školce

Hygienici v Praze zaznamenali první případ opičích neštovic u dítěte. Má jít o pětiletého žáka jedné z mateřských škol. Podle prověřování se dítě zřejmě nenakazilo v rodině, jednou z možností je zahraniční dovolená. Hygienici již v mateřské škole zahájili epidemiologické šetření u možných kontaktů nakaženého, čekají na výsledky krevních rozborů u dítěte i jeho rodinných příslušníků.

Měli bychom se covidu bát a jednat, říká zástupce Světové zdravotnické organizace

Česká kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO) v pondělí na svém Facebooku uvedla, že situace v Česku je v souvislosti s koronavirem znepokojivá. Vyzvala, aby došlo k posílení hygienických stanic a intenzivnějšímu trasování, nikoliv jeho optimalizaci, jak plánuje ministerstvo zdravotnictví. Podle náměstkyně ministra zdravotnictví Aleny Šteflové jde však ze strany WHO o nedorozumění založené na mylných informacích z médií.

Babiš v neděli v Partii tvrdil, že hygiena stíhá. Ministr jí dnes posílá pomoc

Pražská hygiena podle premiéra Andreje Babiše (ANO) „stíhá bez problémů“ volat lidem kvůli možné nákaze koronavirem. Uvedl to v nedělní Partii televize Prima poté, co mu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) právě situaci pražských hygieniků vyčetl s tím, že nestíhají kvůli vysokým denním nárůstům v hlavním městě konat svoji práci. Už v pondělí ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dohodl s řediteli krajských hygienických stanic pro pražské kolegy pomoc.