reklama
CNN Prima News pražská hygienická stanice

pražská hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „pražská hygienická stanice“

Měli bychom se covidu bát a jednat, říká zástupce Světové zdravotnické organizace

8. září 2020 22:31

Česká kancelář Světové zdravotnické organizace (WHO) v pondělí na svém Facebooku uvedla, že situace v Česku je v souvislosti s koronavirem znepokojivá. Vyzvala, aby došlo k posílení hygienických stanic a intenzivnějšímu trasování, nikoliv jeho optimalizaci, jak plánuje ministerstvo zdravotnictví. Podle náměstkyně ministra zdravotnictví Aleny Šteflové jde však ze strany WHO o nedorozumění založené na mylných informacích z médií.

Jágrová: Mladé z trasování vynecháme. Lidé s respirátorem nemusí do izolace od března

7. září 2020 23:08

Hygienici, nyní zejména ti pražští, nestíhají trasovat kontakty všech nově nakažených nemocí COVID-19. Hygienické stanice proto uvažují o tom, že budou trasovat jen závažné případy, informoval v pondělí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) vládu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to potvrdila šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Babiš v neděli v Partii tvrdil, že hygiena stíhá. Ministr jí dnes posílá pomoc

7. září 2020 12:36

Pražská hygiena podle premiéra Andreje Babiše (ANO) „stíhá bez problémů“ volat lidem kvůli možné nákaze koronavirem. Uvedl to v nedělní Partii televize Prima poté, co mu předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) právě situaci pražských hygieniků vyčetl s tím, že nestíhají kvůli vysokým denním nárůstům v hlavním městě konat svoji práci. Už v pondělí ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dohodl s řediteli krajských hygienických stanic pro pražské kolegy pomoc.

reklama