Už za necelý měsíc se uskuteční prezidentské volby. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedé? A kam chodí do restaurace? Štáb se tentokrát vydal na místa, která jsou spojena s podnikatelem Karlem Divišem. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS nabízí zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.
Karel Diviš se narodil v České Lípě. Velkou část svého dětství ale strávil u Milčanského rybníka blízko Holan na chatě u svých prarodičů. Tu po nich později zdědil. Nyní se ji chystá rekonstruovat.
A jak se na prezidentského kandidáta koukají místní? „Znám ho, občas se tu ukáže. Má tady vedle chatu,“ konstatoval jeden ze sousedů. Další lidé, kteří bydlí blízko Divišovy chaty, ho však neznají. „Nikdy jsem ho tady neviděla,“ uvedla další obyvatelka.
Evropské volby
Po absolvování gymnázia se Diviš přestěhoval do Prahy, kde studoval ekonomii a zároveň Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Po studiu začal podnikat v oblasti prodeje letenek.
Sám o sobě říká, že je svým způsobem mužem bez domova. Žije totiž na několika místech najednou, ale ani jedno z nich není přímo jeho domovem. Jedním z míst, kde aktuálně přebývá, jsou pražské Holešovice. Štáb CNN Prima NEWS ho tam potkal během natáčení. „Když jsem v Praze, tak pobývám nejčastěji v Holešovicích. Mám tady firmu a i tady bydlím,“ vysvětlil podnikatel.
Diviš také občas přespává v bytě svých rodičů v Menclově ulici v pražské Libni. „Chtěl jsem, aby mi rodiče byli co nejblíž. Původně jsme všichni z České Lípy. Rodiče už jsou v důchodu a není to moc praktické jezdit hodinu a půl tam a zpátky. Takže když něco potřebují, mám je tady kousek,“ prohlásil prezidentský kandidát.
S kolegy prý nejčastěji chodí do vietnamské a české restaurace, které se nachází nedaleko od jeho bytu. Podle obsluhy je Diviš milý a usměvavý člověk.
Kandidaturu na prezidenta oznámil letos v lednu. Pro svou podporu se snažil sehnat 50 tisíc podpisů občanů. Ministerstvo vnitra mu jich ale uznalo o 116 méně, a tak nemohl v kandidatuře pokračovat. Obrátil se proto na Nejvyšší správní soud a ten ho do boje o Hrad po necelých třech týdnech vrátil.