Prezidentské šmejdění u Rohanové: Často cvičí ve fitku. Co si o ní myslí sousedi a známí?

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Reportéři CNN Prima NEWS se proto snaží zjistit podrobnosti o každém kandidátovi, který se voleb zúčastní. Jak je vnímají jejich sousedi? A co dělají během volného času? Tentokrát se štáb vydal pátrat do Kralup nad Vltavou i do pražských Letňan. Obě místa jsou spojena s Denisou Rohanovou. V rámci seriálu vám CNN Prima NEWS postupně nabídne zákulisí kampaní všech prezidentských kandidátů.

Je prezidentkou České asociace povinných, zabývá se exekucemi a nyní kandiduje na post prezidentky České republiky. Denisa Rohanová by jako hlava státu chtěla spojovat rozhádané a postarat se o potřebné. Jaká je v soukromí a hodí se na prezidentský úřad? Na to se reportéři CNN Prima NEWS ptali v jejím bývalém bydlišti.

Rohanová ještě donedávna žila v Kralupech nad Vltavou. Už se ale odstěhovala a do středočeského města teď jezdí zhruba dvakrát týdně. A jak vychází s místními? „Když ji potkám, pozdravíme se. Vídáme se spolu ale jen zřídka. Nevím, jestli tady vůbec ještě bydlí. Nemůžu si na ni stěžovat. Pro mě je to sousedka v pohodě,“ řekl reportérce CNN Prima NEWS soused Rohanové.

Když mívá zájemkyně o Hrad čas, zavítá do místního fitcentra. Podle návštěvníků tam chodí cvičit vcelku pravidelně. „Cvičíme spolu dvakrát týdně, abychom udrželi štíhlou linii,“ prozradil její trenér Kamil Janda. „Ano, chodí sem pravidelně, je to dříč,“ potvrdila trenérka ve fitcentru. „Moc sem nechodím ráno, proto nevídám lidi, kteří kandidují na prezidentku,“ doplnil pak s nadsázkou jeden z návštěvníků.

Rohanová v minulosti neúspěšně kandidovala za Úsvit přímé demokracie do zastupitelstva v Kralupech nad Vltavou. To, že se nyní chce stát prezidentkou, mnoho lidí z jejího okolí překvapilo. „Nevěděl jsem, že by se nějak angažovala. Nemůžu říct, že bych proti ní něco měl, ale zdá se mi, že ještě není úplně zralá. Nemá dost zkušeností pro úřad prezidenta,“ řekl soused Rohanové.

Podobně překvapená byla i trenérka ve fitku. „Vůbec jsem to nevěděla. Budu jí držet palce, ať vyhraje,“ sdělila. I když Rohanová oznámila kandidaturu už minulý rok, většina lidí, kterých se reportérka CNN Prima NEWS v Kralupech nad Vltavou ptala, ji nezná.

Rohanová však už dva roky bydlí v pražských Letňanech. Ani tam ji však místní obyvatelé oslovení CNN Prima NEWS příliš neznají. Prezidentka asociace povinných kandiduje na prezidentku díky podpisům poslanců, kteří už nejsou členy dolní komory Parlamentu. Za to si vysloužila kritiku. Ona sama ale tvrdí, že jednala podle zákona.

Štáb CNN Prima NEWS už podobně pátral v okolí ekonomky Danuše Nerudové a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, kteří jsou společně s generálem Petrem Pavlem hlavními favority prezidentské volby.

Tagy: