reklama

Pohlreich: Proslulá Praha 1 je v současné době nejhorším místem na podnikání v zemi

Během koronakrize zažívají restaurační zařízení v Praze jedno z nejhorších období. Mnoho z nich zkrachovalo nebo stěží přežívá. Podle jednoho z nejznámějších šéfkuchařů v Česku Zdeňka Pohlreicha krize nekončí a Praha 1 je v současné době nejhorším místem na podnikání v celé zemi. Restaurace v regionech však měly jednu z nejlepších sezon, upozornil v Novém dni.

reklama

„Je to smutný příběh. V hospodě, která byla plná, najednou nebyl nikdo nebo třeba třetina lidí. V současné době je proslulá Praha 1 nejhorším místem na podnikání v celé zemi,“ popsal dobu koronakrize Zdeněk Pohlreich, který má právě v této městské části všechny tři své restaurace Café Imperial, Next Door by Imperial a Divinis.

Dobré řešení na tuto krizi podle něj neexistuje. „Žádnou zázračnou možnost nevidím. Stokrát omílané rozvozy nebo snížení cen a podobně nefungují. Na trhu chybí miliardy korun každý měsíc, které do Česka přivezli cizinci. Česká republika sama restaurační Prahu uživit nedokáže,“ vysvětlil s tím, že restaurace v regionech však měly nejlepší sezonu za poslední roky.

K tématu

Chybí lidi, kteří by v Praze utratili prachy

„Ale specificky na Praze 1, kde mám všechny tři své podniky, peníze nejsou a nevím, kdy budou. V tuto chvíli je to velice náročné,“ uznal Pohlreich. Podle něj krize není u konce. „Myslím, že z toho ještě zdaleka nejsme venku. Otázkou je, jak dlouho budou restaurace schopné se udržet při snížených tržbách, protože náklady zůstávají prakticky stejné, jako byly. Tedy alespoň u nás v restauracích. Docela veliká restaurační skupina to například ze dne na den zabalila,“ uvedl.

Sám využil pomoc od státu, program COVID. „To je taková náplast, ale rozhodně neznamená stoprocentní řešení situace. Potřebujeme tržby, chybí nám lidi, kteří by v Praze utratili prachy, jinak nám nikdo jiný nepomůže. Vlastně ani nedává smysl držet restaurační místa, když do hospod nikdo nechodí,“ popsal jeden z nejznámějších šéfkuchařů v Česku.

K tématu

Mladí v dnešní době pijí pivo jinak

Diskutované zdražení piva v Česku komentoval v Novém dni slovy, že když se zdraží v řádech korun, tak to pivní náruživost v Česku neohrozí. „Švejk říkal, že vláda, která zdraží pivo, padne. Nevím, jak by to dopadlo, záleží na tom, o kolik by to bylo,“ upozornil.

Lidé podle něj však pijí pivo v dnešní době jinak. „Přijdou například do jedné hospody, dají si tři kousky, pak se na mobilu smluví, že půjdou zase jinam. Už to není to tradiční. Staří mazáci tam samozřejmě sedí a lejí to do sebe, ale mladší lidi po hospodách více cestují,“ uvedl Pohlreich.

Zároveň pozval diváky na novou sezonu Prostřena, která bude startovat v pondělí v 17:50 na Primě. V první epizodě soupeřil se svými kolegy kuchaři Jaroslavem Sapíkem, Václavem Fričem, Gianfrancem Coizzou a Khan Ta. „Šmejdění jsem si užil, ale byl jsem přísný,“ uzavřel s úsměvem Pohlreich.

Tagy: restaurace Zdeněk Pohlreich Prostřeno! Nový den koronakrize koronavirus pivo

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Flegr: Vydržme lockdown tři týdny, jinak je vše zbytečné a lékaři se zblázní

Česko musí ještě tři týdny zůstat ve tvrdém lockdownu, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr s tím, že je třeba se dostat maximálně na 2000 nakažených denně. V březnu podle něj přijde čtvrtá vlna koronaviru a pokud nebudou dostatečně prázdné nemocnice, lékaři se se z toho zblázní. Zdůraznil také, že za úbytek nakažených může vysoký počet zemřelých.

V EU by se mohlo očkovat i vakcínami z Ruska a Číny. Stav nouze nejspíš KSČM podpoří
Do Česka pronikne teplý vzduch z jihu, bude až 7 °C. Ráno komplikovalo dopravu náledí
Česká módní značka Pietro Filipi propustí všechny zaměstnance. Nemá na výplaty
Šíření covidu zrychluje, Česko pokořilo další hranici. Vzrostlo i skóre PES
Pence upřednostní inauguraci Bidena. Ani další republikáni se s Trumpem nerozloučí
Vydělávají desítky miliard dolarů. Kam plynou zisky největších farmaceutických firem
reklama
reklama
Topolánek pochválil Kalouska: Byl bys dobrý premiér i prezident

360°

Domácí zpravodajství

Průzkum: Naočkovat už by se nechala téměř polovina Čechů. Větší zájem mají muži
Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně
Distribuce vakcín je nespravedlivá, tvrdí kraje. Praha a Brno mají přes polovinu
Další články
reklama
reklama