reklama

Pohlreich: Proslulá Praha 1 je v současné době nejhorším místem na podnikání v zemi

Během koronakrize zažívají restaurační zařízení v Praze jedno z nejhorších období. Mnoho z nich zkrachovalo nebo stěží přežívá. Podle jednoho z nejznámějších šéfkuchařů v Česku Zdeňka Pohlreicha krize nekončí a Praha 1 je v současné době nejhorším místem na podnikání v celé zemi. Restaurace v regionech však měly jednu z nejlepších sezon, upozornil v Novém dni.

reklama

„Je to smutný příběh. V hospodě, která byla plná, najednou nebyl nikdo nebo třeba třetina lidí. V současné době je proslulá Praha 1 nejhorším místem na podnikání v celé zemi,“ popsal dobu koronakrize Zdeněk Pohlreich, který má právě v této městské části všechny tři své restaurace Café Imperial, Next Door by Imperial a Divinis.

Dobré řešení na tuto krizi podle něj neexistuje. „Žádnou zázračnou možnost nevidím. Stokrát omílané rozvozy nebo snížení cen a podobně nefungují. Na trhu chybí miliardy korun každý měsíc, které do Česka přivezli cizinci. Česká republika sama restaurační Prahu uživit nedokáže,“ vysvětlil s tím, že restaurace v regionech však měly nejlepší sezonu za poslední roky.

K tématu

Chybí lidi, kteří by v Praze utratili prachy

„Ale specificky na Praze 1, kde mám všechny tři své podniky, peníze nejsou a nevím, kdy budou. V tuto chvíli je to velice náročné,“ uznal Pohlreich. Podle něj krize není u konce. „Myslím, že z toho ještě zdaleka nejsme venku. Otázkou je, jak dlouho budou restaurace schopné se udržet při snížených tržbách, protože náklady zůstávají prakticky stejné, jako byly. Tedy alespoň u nás v restauracích. Docela veliká restaurační skupina to například ze dne na den zabalila,“ uvedl.

Sám využil pomoc od státu, program COVID. „To je taková náplast, ale rozhodně neznamená stoprocentní řešení situace. Potřebujeme tržby, chybí nám lidi, kteří by v Praze utratili prachy, jinak nám nikdo jiný nepomůže. Vlastně ani nedává smysl držet restaurační místa, když do hospod nikdo nechodí,“ popsal jeden z nejznámějších šéfkuchařů v Česku.

K tématu

Mladí v dnešní době pijí pivo jinak

Diskutované zdražení piva v Česku komentoval v Novém dni slovy, že když se zdraží v řádech korun, tak to pivní náruživost v Česku neohrozí. „Švejk říkal, že vláda, která zdraží pivo, padne. Nevím, jak by to dopadlo, záleží na tom, o kolik by to bylo,“ upozornil.

Lidé podle něj však pijí pivo v dnešní době jinak. „Přijdou například do jedné hospody, dají si tři kousky, pak se na mobilu smluví, že půjdou zase jinam. Už to není to tradiční. Staří mazáci tam samozřejmě sedí a lejí to do sebe, ale mladší lidi po hospodách více cestují,“ uvedl Pohlreich.

Zároveň pozval diváky na novou sezonu Prostřena, která bude startovat v pondělí v 17:50 na Primě. V první epizodě soupeřil se svými kolegy kuchaři Jaroslavem Sapíkem, Václavem Fričem, Gianfrancem Coizzou a Khan Ta. „Šmejdění jsem si užil, ale byl jsem přísný,“ uzavřel s úsměvem Pohlreich.

Tagy: restaurace Zdeněk Pohlreich Prostřeno! Nový den koronakrize koronavirus pivo

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší vývoj koronaviru i státní rozpočet, ministři za ČSSD jsou v karanténě

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší vývoj koronaviru i státní rozpočet, ministři za ČSSD jsou v karanténě

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí opět zasedla k dalšímu jednání. Kromě aktuální situace kolem vývoje pandemie koronaviru se zabývá i návrhem státního rozpočtu na rok 2021. Jednání probíhá už několik týdnů systémem videokonferencí, všichni ministři z ČSSD jsou navíc v domácí karanténě kvůli potvrzené nákaze u ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD). Tisková konference je naplánována na 17. hodinu. Živý přenos můžete sledovat v tomto článku.

reklama
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama