reklama

Z pračky domácí výtah. První influencer pro mě byl moderátor Receptáře, zhodnotil Machette

Téma sociálních sítí a jejich vliv na děti a mladistvé čím dál tím více rezonuje společností. Bývalý influencer Jonáš Čumrik, známý pod pseudonymem Johnny Machette, však v pořadu 360° Pavlíny Wolfové podotkl, že lidé, kteří měli vliv, zde byli ještě před vznikem sociálních sítí. „Lidé, kteří měli vliv, byli vždy a všude. Jen jsme je hledali v jiných médiích – v tištěných nebo televizních. Pro mě je první influencer moderátor pořadu Receptář,“ prohlásil.

reklama

Ve vysílání CNN Prima NEWS Čumrik zdůraznil, že se o influencerech, tedy o lidech, kteří mají vliv na své okolí, mluví jako o těch zlých. „Ale pro mě je třeba první influencer moderátor Receptáře prima nápadů, který radil, jak si z pračky udělat domácí výtah. Influenceři a lidé, kteří měli vliv, třeba na zahrádkáře a kutily, zde byli vždy,“ podotkl.

Osobnosti podle něj společnost hledala v jiných médiích. „Ať už papírových, televizních, nebo posléze na internetu. Každá sociální síť má jiné influencery, na jiných platformách nemusí mít své publikum a jejich tvorba by tam nikoho nezajímala,“ pokračoval.

Sám byl velmi známý a oblíbený influencer a vliv sociálních sítí si zprvu tolik neuvědomoval. „V době, kdy jsem začínal, jednalo se třeba o rok 2008, neexistovalo takové množství obsahu a sociálních sítí. Na Twitteru byli novináři a na Youtube jen pár českých tvůrců,“ připomněl.

Život je tam venku

Existoval však benefit v rámci komunikace. „Někoho jste mohli znát z tábora, a tak jste s ním mohli udržovat konverzaci. Mezi roky 2012 a 2013 však začala být síť influencerů aktivní a začal jsem vnímat, že to je téma,“ pokračoval. Lidé najednou neřešili, co dělali o víkendu, ale zda někdo něco četl nebo viděl.

Využil tak svého vlivu a mladému publiku začal předávat rady. „Začal jsem je na věci upozorňovat. Život je tam venku,“ zdůrazňoval. Osobně by mu ani nevadilo, kdyby se sociální sítě vypnuly. Uvedl, že takzvané off-line víkendy, tedy dny, kdy se lidé distancují od sociálních sítí, začínají být oblíbené.

Hostem pořadu byl i neurolog Martin Jan Stránský. Ten zdůraznil, že jsou technologie návykové. „Existují i speciální tábory a rehabilitační centra, kde doslova dochází k detoxikaci,“ sdělil. S přetlakem influencerů podle něj člověk nerozpozná správné vzory. „Jsme přehlceni informacemi. Každý si může vytvořit vlastní jeviště, ze kterého si troubí vlastní nesmysly. Nejlepšími vzory mají být otec a matka. Kde jsou?“ ptal se neurolog.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama