reklama

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci

Kolektivnímu sebevědomí i podnikatelům by měla pomoci plánovaná komunikační kampaň za 60 milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dospěl k závěru, že vláda nekomunikovala v podzimní krizi dobře a že je co zlepšovat. Jak se taková kampaň dělá? A jak ji vidí ti, jež má oslovit? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli ředitel odboru komunikace ministerstva průmyslu a obchodu Robin Čumpelík a předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

reklama

Akce z dílny Havlíčkova resortu má za cíl posílit klesající důvěru v ekonomiku, podpořit domácí podniky a vrátit se k tématu národního sebevědomí. Na komunikační kampaň za 60 milionů korun má ale velice ostrý názor Bábek. „Já bych si netroufl nakládat se 60 miliony ze státního rozpočtu. Většinu podnikatelů dráždí, co s tím vláda zamýšlí,“ uvedl předseda Podnikatelských odborů v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Komunikace resortu je přitom věc, která podle něj jednoznačně potřebuje vylepšit. Bábek tvrdí, že na jaře měla vláda důvěru občanů, že ví, jak pandemii řešit, poté ji ale ztratila. „Na jaře byli občané ukáznění, dokonce byli lidé snad až angažovaní,“ řekl Bábek k vnímání jarních opatření, které se ale podle něj později změnilo.

Že je třeba vylepšit komunikaci vládních představitelů si myslí i Čumpelík. „Souhlasím se zefektivněním komunikace. To je příležitost této kampaně,“ prohlásil. Pilotní kampaň dle jeho slov probíhá už od listopadu a nese název Česká kvalita.

Podle Bábka však není potřeba za zlepšení komunikace utrácet. „Musí se změnit způsob té komunikace. Vláda se musí přestat skrývat za nouzový stav, musí umět informovat, motivovat, přesvědčovat. Nic z toho nedělá,“ dodal Bábek.

Jak Čumpelík, tak Bábek se na závěr pořadu shodli, že správnou cestou, jak nyní podpořit české podnikatele, je přesvědčovat občany, aby nakupovali produkty právě od českých živnostníků a podnikatelů.

Tagy:
komunikace Pavlína Wolfová vláda koronavirus komunikace vlády Radomil Bábek Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Robin Čumpelík
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šišov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

reklama