reklama

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci

Kolektivnímu sebevědomí i podnikatelům by měla pomoci plánovaná komunikační kampaň za 60 milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dospěl k závěru, že vláda nekomunikovala v podzimní krizi dobře a že je co zlepšovat. Jak se taková kampaň dělá? A jak ji vidí ti, jež má oslovit? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové byli ředitel odboru komunikace ministerstva průmyslu a obchodu Robin Čumpelík a předseda Podnikatelských odborů Radomil Bábek.

reklama

Akce z dílny Havlíčkova resortu má za cíl posílit klesající důvěru v ekonomiku, podpořit domácí podniky a vrátit se k tématu národního sebevědomí. Na komunikační kampaň za 60 milionů korun má ale velice ostrý názor Bábek. „Já bych si netroufl nakládat se 60 miliony ze státního rozpočtu. Většinu podnikatelů dráždí, co s tím vláda zamýšlí,“ uvedl předseda Podnikatelských odborů v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Komunikace resortu je přitom věc, která podle něj jednoznačně potřebuje vylepšit. Bábek tvrdí, že na jaře měla vláda důvěru občanů, že ví, jak pandemii řešit, poté ji ale ztratila. „Na jaře byli občané ukáznění, dokonce byli lidé snad až angažovaní,“ řekl Bábek k vnímání jarních opatření, které se ale podle něj později změnilo.

Že je třeba vylepšit komunikaci vládních představitelů si myslí i Čumpelík. „Souhlasím se zefektivněním komunikace. To je příležitost této kampaně,“ prohlásil. Pilotní kampaň dle jeho slov probíhá už od listopadu a nese název Česká kvalita.

Podle Bábka však není potřeba za zlepšení komunikace utrácet. „Musí se změnit způsob té komunikace. Vláda se musí přestat skrývat za nouzový stav, musí umět informovat, motivovat, přesvědčovat. Nic z toho nedělá,“ dodal Bábek.

Jak Čumpelík, tak Bábek se na závěr pořadu shodli, že správnou cestou, jak nyní podpořit české podnikatele, je přesvědčovat občany, aby nakupovali produkty právě od českých živnostníků a podnikatelů.

K tématu

Tagy: komunikace Pavlína Wolfová vláda koronavirus komunikace vlády Radomil Bábek Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR Robin Čumpelík

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Joe Biden

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Biden reaguje na Chauvinovu vinu. Volal Floydově rodině, plánuje veřejný projev

Ihned poté, co byl bývalý policista Derek Chauvin uznán vinným z vraždy Afroameričana George Floyda, volal rodině zesnulého muže americký prezident Joe Biden. Spolu s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou mluvili s Floydovým bratrem Philonisem. Veřejné prohlášení plánují Biden a Harrisová později. Chauvin byl v úterý večer středoevropského času prohlášen vinným za vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize
Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama