reklama

Ředitel školy: Pravidla jsou přitažená za vlasy. V rouškách může skončit i celá třída

Pravidla pro návrat dětí do škol po prázdninách jsou podle ředitele školy Tomáše Ptáčka přitažená za vlasy. „Je toho hodně, určitý respekt však k nemoci musí být. Budeme se proto řídit tím, co bude dané,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Psycholog Václav Mertin doplnil, že Češi jsou vynalézaví a situace ve školách nebude tak hrozivá.

reklama

„Když to půjde, tak něco rozvolníme, ale hygienická opatření budeme dodržovat,“ uvedl Tomáš Ptáček. Rodiče již v minulém školním roce nesouhlasili s nošením roušek ve školách, stejný negativní názor pak očekává i nyní. „Bude to velké téma. Osobně v tom nevidím smysl. Opatření jsou přitažená za vlasy,“ pokračoval.

Doplnil, že atmosféra kvůli dělení dětí na testované a netestované zhoustne. „Děti ale trestat nebudeme, pokusíme se jim vše vysvětlovat,“ ujistil Ptáček. S novým školním rokem však podle ředitele zesílí tlak na učitele, stejně tak se zvýší i stres.

„Bude to pro ně náročnější, ale věřím, že zapojíme zdravý selský rozum a vše budeme řešit domluvou. Ve společnosti se řeší, že budeme dávat netestované děti bokem. Může ale nastat i extrém, kdy roušky bude mít celá třída,“ uvedl příklad Ptáček s tím, že jen pár jedinců bude ve třídě bez roušek.

Druhý stupeň se přizpůsobí

Rozdělování dětí na ty s rouškou a bez roušky podle psychologa Mertina principiálně není v pořádku. „Na druhou stranu, jsme národ vynalézavý a ve skutečnosti to nebude tak hrozivé. Je rozdíl mezi prvňáky a osmáky či deváťáky. Jsem přesvědčen, že to druhý stupeň zvládne a děti se z toho nebudou hroutit,“ uvedl psycholog.

Malé děti však podle něj vše prožívají jinak. „Tam bude záležet především na učitelích, jak to zvládnou,“ dodal. Podle něj slova jako segregace a kastování zní a vypadají hrůzostrašně, ale připomněl, že Česká republika má již 30leté zkušenosti s domácím vzděláváním. „Děti nejsou izolované a schované doma. Pokud nebudou chodit do školy, tak jim rodiče vrstevníky nahradí jinde,“ pokračoval s tím, že škola není jediným místem, kde se děti s vrstevníky potkávají.

Mertin se domnívá, že se budou nyní učitelé děsit toho, jak rozdílně připravené děti se jim do školy vrátí. „Nemohou jim říci, aby se něco doučily doma. Budou to muset zvládnout ve škole. Vždy zde ale byly děti, které měly mezery, nemůžeme říkat, že je to něco nového. Nůžky se mezi nimi však rozevřou,“ uzavřel.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama