reklama

S Okamurou jsem si tykal. Vždy chtěl budovat multikulturní společnost, tvrdí Zdechovský

Tomio Okamura vždy nebyl tím politikem, jak ho známe dnes. Nebyl radikálním nacionalistou, který brojí proti cizincům. Ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to prozradil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který si s lídrem SPD dokonce v minulosti tykal. Okamura chtěl podle něj v České republice vybudovat multikulturní společnost. Europoslanec za SPD Ivan David však oponoval, že Okamura je českým vlastencem.

reklama

Podle Zdechovského změnil lídr SPD své názory se vstupem do politiky. „Okamura mi vždy říkal, jak je potřeba tady budovat multikulturní společnost. Dříve jsme si tykali,“ uvedl Zdechovský ve vysílání CNN Prima NEWS.

Podle Davida to však není pravda. „To je dost podivná konstrukce. Tomio Okamura je z jedné čtvrtiny Japonec a z jedné čtvrtiny Korejec, ale zároveň je to český vlastenec, protože z jedné poloviny pochází z Moravy,“ oponoval europoslanec David.

Zdechovský se ale bránil a připomněl, jak se s lídrem SPD soudil. „Tomio Okamura se mnou prohrál soud o tom, že lhal. Rozsudek vám klidně pošlu,“ rýpl si do Davida. „Pošlete mi ho, abych se zasmál,“ reagoval europoslanec za SPD.

Lukašenko je psychopat

Zdechovský se pustil také do běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, který záměrně posílá migranty do EU. „To co Lukašenko dělá, je neomluvitelné. Všechny strany včetně SPD, které se ho zastávají, mají máslo na hlavě. Že posílá migranty do Evropy, je ukázkou psychopatie,“ nebral si europoslanec servítky.

S tím však David také nesouhlasil. „SPD se nikdy Lukašenka v ničem nezastávala. Pokud použijeme pojem psychopat, tak potom tam musíme zařadit ty, kteří volali ‚migranti, vítejte'. Lukašenko donutil EU, aby tu situaci začala řešit,“ sdělil.

Oba europoslanci hovořili také o přijímání uprchlíků z Afghánistánu. „ČR musí důkladně zvažovat situaci a prověřovat každého žadatele o azyl. Musíme pomoci těm, kterým hrozí smrt,“ zdůraznil Zdechovský.

David by však byl ještě obezřetnější. „Je otázka, jestli opravdu utíkají před Talibánem, nebo pouze využívají možnosti utéct do zemí s lepší životní úrovní. Talibán zatím deklaruje, že nebude postupovat násilně,“ řekl europoslanec SPD.

Mnohá svědectví už ale tato prohlášení Tálibánu popírají. Jeho bojovníci prohledávají domy vládních úředníků, jednu ženu zastřelili na ulici jen proto, že neměla burku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně
Volby 2021

Babiš je prototyp leadera, ale také psychopat, říká expert na předvolební kampaně

Českému voliči imponuje vůdcovství. Prototypem leadera je premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Na druhou stranu se ale jedná o psychopata. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl režisér, producent a ideamaker předvolebních kampaní Jakub Hussar. Ten ve volbách pomáhal třeba Vladimíru Franzovi, Pavlu Fischerovi nebo se snažil do Sněmovny dostat hnutí Lidé PRO Mikuláše Mináře.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

V Rusku začaly volby do Dumy. Hlasuje se i na Ukrajině, Navalnému zrušili aplikaci

Voliči v Rusku v pátek prvním dnem hlasují v parlamentních volbách, které skončí v neděli. Kvůli rozdílným časovým pásmům se jako první otevřely volební místnosti na Kamčatce, o devět hodin později pak v Kaliningradské oblasti. Očekává se, že po represích vůči opozici si většinu ve Státní dumě (dolní komoře parlamentu) udrží strana Jednotné Rusko, kterou podporuje prezident Vladimir Putin. Jeho vězněnému odpůrci Alexeji Navalnému mezitím internetoví giganti Google a Apple smazali aplikaci, která má pomoci uspět opozici.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Očkování nám rozhodilo menstruaci. Na změny po vakcinaci si stěžují desetitisíce žen

Více než 30 tisíc žen oznámilo, že po očkování vakcínou proti COVID-19 došlo k narušení jejich menstruačního cyklu. Změny ale byly „krátkodobé“, uvedla lektorka reprodukční imunologie na Imperial College London Victoria Maleová. Podle ní se většina žen po jednom cyklu vrátí k normálu. Neexistují zatím ani žádné důkazy, že by očkování ovlivňovalo plodnost.

Už víme, kdo je mozek rodiny. Lidé se kvůli obálce časopisu vysmáli Harrymu a Meghan

Princ Harry se svou ženou Meghan mohou slavit další vítězství. Magazín Time je totiž zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa. Zprávou se pochlubili na sociálních sítích v den princových 37. narozenin, spolu s ní sdíleli i fotografii z titulní strany magazínu. Místo obdivu však schytali hlavně kritiku. Lidé se jim vysmáli, že vypadají jako po hodně nezdařené retuši.

reklama

Domácí zpravodajství

Netolický: Lhůty od stavebního zákona jsou šibeniční, reforma bude stát spoustu peněz

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) je i nadále kritický k novému stavebnímu zákonu z dílny ministerstva pro místní rozvoj. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že například lhůty na vyřízení stavebních povolení jsou od nového zákona „šibeniční, až nerealizovatelné“. A měl i další výtky. Proti těm se staví šéfka zmíněného resortu Klára Dostálová (za ANO).

Dostane žhář z Bohumína doživotí? Obviněný trest přijal, rozhodne soud

Muž obviněný ze způsobení loňského požáru, při kterém v bohumínském panelovém domě zahynulo 11 lidí, by měl ve vězení strávit zbytek života. Jeden ze zmocněnců poškozených, Petr Kausta, to v pátek během jednání v budově krajského soudu řekl novinářům. Podle Kausty se obviněný doznal ke všem skutkům, tedy k vraždě a obecnému ohrožení, z nichž byl obviněn. Přijal také nabídku státního zástupce na doživotní trest vězení.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama