reklama

Chuck Norris na videu hrozí Lukašenkovi: Sašo, přinutím tě brečet jako cibuli

Výhružný vzkaz zaslala běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi hvězda akčních filmů Chuck Norris. Americký herec, známý také vtipy o jeho neporazitelnosti, Lukašenka ve videu nejmenuje, ale označuje jej za „Sašu nula procent“ či „Pana švába“. Kromě toho mu vzkazuje, že pokud neodstoupí, mistr bojových umění ho „přinutí brečet“.

reklama

„Chci říct pár slov Sašovi, přezdívanému ,Saša nula procent‘ nebo ,Pan šváb‘. Víš, že když krájím cibuli, tak cibule brečí. Takže pokud nepřestaneš s tím, co děláš, tak přijdu do jedné z tvých rezidencí a přinutím tě takhle brečet,“ vzkazuje Chuck Norris ve videu běloruské hlavě státu.

Video se objevilo na platformě Cameo, kde lidé platí za to, aby jejich vzkazy namlouvaly známé osobnosti, jako jsou herci, zpěváci nebo sportovci. Norris si za krátké video podle dostupných informací účtuje 300 dolarů (zhruba 6 600 korun).

Obě přezdívky, kterými populární herec Lukašenka označil, se v Bělorusku používají. „Pan šváb“ se hlavě státu přezdívá kvůli jeho ikonickému kníru. Druhé přízvisko se ale z původního „Saša tři procenta“ pozměnilo. Právě tolik Bělorusů má podle různých neoficiálních průzkumů souhlasit s Lukašenkovo politikou. Dle průzkumu Sociologického institutu ve městě Minsk, který web nn.by zveřejnil ještě před volbami, Lukašenkovi důvěřuje 24 procent dotázaných. Brečící cibulí Norris zase připomněl jeden z vtipů, které o něm kolují.

V Bělorusku se koná série demonstrací a stávek proti výsledku prezidentských voleb z neděle 9. srpna. Lukašenko v nich podle úřadů zvítězil se ziskem více než 80 procent hlasů. Velká část Bělorusů však s výsledkem nesouhlasí a označuje jej za zfalšovaný. Za vítězku pokládají prezidentovu oponentku Svjatlanu Cichanouskou, která se o úřad prezidenta ucházela poté, co bezpečnostní složky zadržely jejího manžela, který byl na kandidátce původně. Cichanouská po oznámení výsledků uprchla do Litvy.

V neděli 16. srpna pak Bělorusko zažilo dosud největší demonstraci proti režimu, které se zúčastnilo až 200 tisíc lidí. Lukašenko nejprve hlásal, že k novým volbám nepřistoupí a označoval demonstranty za zločince a nezaměstnané. V pondělí však uvedl, že se volby mohou opakovat, ale až bude schválena nová ústava.

K tématu

Tagy: Chuck Norris demonstrace Bělorusko Alexandr Lukašenko USA

Další hlavní zprávy

Fotbal

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

reklama
Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Další články
reklama
reklama