reklama
CNN Prima News sdílená ekonomika

sdílená ekonomika

Výpis příspěvků ke štítku „sdílená ekonomika“

KOMENTÁŘ: Kampaň začala. Ekonomický migrant Babiš zachraňuje Česko před všemi cizáky

5. června 2021 08:05

Je to kampaň, reagovala v právě uplynulých dnech řada politiků na kauzu Dominika Feriho či na zprávu, že policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše za Čapí hnízdo. Skutečnou předvolební kampaň ale odstartoval sám předseda vlády až koncem týdne ve sněmovně a na sociálních sítích. A dal tušit, že několik nadcházejících měsíců bude potřeba na politiku ještě silnější žaludek než obvykle. V centru dění jsou totiž migranti. Pardon – cizáci. Fuj.

Babiš se pustil do Pirátů kvůli sdílení aut a bytů. Sám ale snil o něčem podobném

3. června 2021 15:06

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně pustil do Pirátů kvůli nápadu na sdílení bytů a vozidel. Ve své knize O čem sním, když náhodou spím ale v roce 2017 psal prakticky o tom samém, auta podle něj přestanou být symbolem úspěchu a postavení. Na Twitteru se snažil vše vysvětlit tím, že jeho nápad je založený na dobrovolnosti, Piráti to ale prý myslí povinně. Strana předsedy Ivana Bartoše se proti premiérovu čtvrtečnímu tvrzení ihned ohradila.

Carsharingové firmy v pandemii obstály. Do pěti let zdvojnásobí počet zákazníků

4. ledna 2021 05:39

Sektor sdílených aut zažívá během pandemie žně. Kvůli vládním restrikcím – zákazu vycházení, omezené hromadné dopravě – se lidé po celém světě začali shánět po alternativních možnostech přesunu z místa A do místa B. Ti, kteří nechtějí utrácet za taxi, služby Uber nebo Bolt ani za vlastní auto, se tak uchýlili ke sdíleným vozidlům.

Konec sdílené ekonomiky? Pod vlivem koronaviru se musí změnit, jinak nepřežije

12. června 2020 09:02

Sdílená ekonomika se stala fenoménem několika posledních let. Technologický pokrok totiž umožnil ve stále větším měřítku užívat různé věci, aniž by člověk musel být jejich vlastníkem. Jenže nástup pandemie koronaviru ukázal, o jak křehký segment ekonomiky se ve skutečnosti jedná. A pokud se provozovatelé platforem jako Airbnb, Uber nebo Home Cook nepřizpůsobí, sdílená ekonomika nemusí koronavirovou krizi přežít.

reklama