CNN Prima News sebevražedné sklony

sebevražedné sklony

Výpis příspěvků ke štítku „sebevražedné sklony“

Mají strach ze školy, tak pijí savo a řežou se žiletkou. Sebepoškozování u dětí roste

29. května 2021 05:55

Počet dětí, které mají sebevražedné tendence, stoupá. Podle pediatrů a psychiatrů hraje velkou roli dlouhotrvající koronavirová pandemie, několik měsíců zavřené školy a strach, co se stane, až se vše vrátí do normálu. Některé děti tak před obnovením prezenční výuky pily savo nebo polykaly různé pilulky. Mladiství se v posledních týdnech či měsících stále častěji sebepoškozují, říkají lékaři a upozorňují, že podobné chování je návykové.

Pandemie drtí psychiku. Počet lidí s depresemi se ztrojnásobil, myslí i na sebevraždy

22. března 2021 13:01

Nárůst duševních onemocnění, frustrace a vyčerpání. Tak by se dala stručně popsat současná psychická kondice české společnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19 a vládními opatřeními. Lidé přicházejí o práci nebo se jí nemohou věnovat kvůli péči o děti, které nechodí do škol a školek. Všudypřítomné jsou i obavy z nákazy či smrti a nejistota, co bude dál. Jak to zvládnout se zdravým rozumem? Zeptali jsme se odborníka na veřejné duševní zdraví.

Policisté použili pepřový sprej proti malé dívce. Můžeš si za to sama, zlato, řekli jí

12. února 2021 22:51

Díky novým záběrům jsou k dispozici další podrobnosti v případu devítileté dívky, proti níž policisté použili pepřový sprej. „Můžeš si za to sama, zlato,“ odpověděl jeden z policistů, když si na jejich postup stěžovala. K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli tomu, že měli „rodinné problémy“.

Höschl: Covid změnil nakupování a výuku. Už to nikdy nebude jako před pandemii

26. listopadu 2020 15:41

Pandemie koronaviru má důsledky na každodenní život běžného člověka. Může se projevit i zhoršením duševního zdraví. Je mezi pacienty s duševními poruchami nárůst? Co hrozí seniorům v izolaci? A co by lidé měli dělat, když mají obavy o svůj duševní stav? Hostem pořadu Interview na CNN Prima NEWS byl ředitel Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) a psychiatr Cyril Höschl.