Švandová a Vydra nedostanou peníze zpět. Producent, který dlužil miliony, spáchal sebevraždu

Ve věku 46 let zemřel producent Jiří Jurtin. Mezi jeho projekty patřily muzikály Mamma Mia, Popelka nebo Rocky. Podílel se také na filmech Lída Baarová či Babovřesky. Podle informací webu Extra.cz měl známý umělec spáchat sebevraždu. Za sebou zanechal velké dluhy. Mezi jeho věřiteli byli například herci Jana Švandová a Václav Vydra.

Zprávu o jeho úmrtí přinesl jako první web Extra.cz. Podle jeho informací Jurtin svůj život ukončil v pátek, měl se předávkovat inzulinem a dalšími léky. Vedle sebe měl mít navíc střelnou zbraň. „Bylo to v autě v Hrabalově Kersku, kde poslední dva roky bydlel. Měl obrovské dluhy a nebyla z toho cesta ven. Také měl neuvěřitelně těžkou cukrovku a s tím související zdravotní potíže,“ uvádí zdroje.

Deník Blesk v lednu 2020 napsal, že Jurtin skrze svou zkrachovalou firmu NOGUP agency dlužil 160 milionů korun. Tento dluh se však měl za další dva roky podstatně navýšit. Mezi jeho věřitele patřili například herci Václav Vydra, Jana Švandová, Milan Šteindler či Karel Heřmánek.

Zprávu o Jurtinově úmrtí potvrdil Blesku v pondělí večer producentův bývalý společník z NOGUP Fawad Nadri. „Tahle smutná zpráva mě zastihla dnes večer. Mohu potvrdit, že můj bývalý společník v pátek spáchal sebevraždu. Nejspíš za to mohou jeho velké finanční problémy,“ řekl.

Do dluhové pasti se měl Jurtin dostat muzikálem Tři oříšky pro Popelku. Dva měsíce po premiéře vyhlásil, že je společnost na mizině, a představení ukončil. Peníze tak nedlužil pouze hercům, ale také Kongresovému centru. Dosud podle zdrojů není jasné, kam přesně peníze zmizely.

Tagy: