reklama
CNN Prima News školní jídelna

školní jídelna

Výpis příspěvků ke štítku „školní jídelna“

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

3. srpna 2021 18:24

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Ministři chtějí oddělit netestované žáky. Mají mít zvláštní místo v jídelně i na záchodě

14. července 2021 14:52

Pokud se děti při nástupu do školy odmítnou testovat, nejenže budou muset nosit respirátor, ale navíc budou mít i oddělené místo v jídelně a speciální toalety. Ministři Adam Vojtěch a Robert Plaga (oba za ANO) to řekli ve středu na jednání školského a zdravotnického výboru. Podle Plagy bude toto opatření pro školy pouze doporučením.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí

16. června 2021 18:37

Na Základní škole Dukelská v Benešově se u některých dětí a zaměstnanců vyskytly akutní zažívací potíže. Problémy měli i studenti gymnázia, kteří se stravují ve stejné jídelně. Minulý týden v pátek hlásilo potíže asi 30 lidí, poté přibyli další. Hygienici zjistili, že jde o norovirovou infekci. Nešlo o přenos z jídla ve školní jídelně, ale od nakaženého člověka, řekla ve středu mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Školní jídelny během pandemie: Některé zejí prázdnotou, jiné se těší mimořádné oblibě

22. března 2021 19:51

Vývařovny pro široké okolí anebo také ztichlé kuchyně, kde na strávníka narazíte spíše náhodou. Situace ve školních jídelnách je v době pandemie opravdu různorodá. Daří se těm, které mají výdejní okénka na ulici, a hlavně mohou vařit i pro cizí strávníky. Pak se často stanou nejlevnější a také nejoblíbenější restaurací v okolí.

Prymula s Plagou zapomněli na jídelny. Žáci na distanční výuce mohou na obědy

9. října 2020 16:43

Zatímco žáci druhých stupňů základních škol mají příkaz střídat se ve škole po týdnu a jednotlivých třídách, vzájemnému kontaktu se nevyhnou ve školních jídelnách. Pokud se totiž rodiče nerozhodnou děti z obědů odhlásit, mají nárok na jídlo chodit i během distanční výuky. Mohou se tam tedy setkávat s ostatními spolužáky, kteří zrovna do školy docházejí.

reklama