CNN Prima News školní jídelna

školní jídelna

Výpis příspěvků ke štítku „školní jídelna“

Svérázný trik proti drahotě v restauracích: Lidé chodí do školních jídelen, zájem je velký

4. dubna 2023 19:48

Obědová menu v restauracích v posledních měsících opět zdražila a roste počet lidí, kteří se snaží najít alternativní stravování. Úbytek zákazníků potvrzují hostinští po celé republice. Pro řadu především starších lidí jsou čím dál atraktivnější školní jídelny. Polévka s hlavním jídlem tam nestojí ani sto korun, a to se s obědem v restauraci nedá srovnat.

Řada rodičů neplatí školkám za jídlo. Na peníze čeká každá osmá, soudy se ale nevyplatí

24. ledna 2023 11:08

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, pravidelné stravování – snídani, svačinu, oběd a odpolední svačinu. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má problém s neplacením. A to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce.

Méně hovězího, žádný losos a vejce místo masa. Školní jídelny drtí inflace, mění jídelníčky

8. září 2022 08:08

Zdražování, menší výběr pokrmů i velké změny v jídelníčku. S tím vším se musí potýkat školní jídelny, které v září opět přivítaly nejen dětské strávníky. Kvůli rostoucím cenám ingrediencí musely kuchařky zasáhnout do receptů a omezit některé suroviny – nejčastěji se ubírá na kvalitnějším hovězím mase a rybách. Vedoucí jídelen mají navíc omezený prostor pro manévrování – přes veškeré změny musí nadále splňovat zákonné výživové normy, jinak by je čekal malér.

Na školní obědy nedosáhne až 13 tisíc dětí. Kvůli drahým energiím a inflaci bude ještě hůř

2. září 2022 07:12

Čím dál více rodin bude šetřit na školních obědech pro děti. Kvůli rostoucím cenám potravin i energií totiž jídelny přistoupily ke zdražení, v porovnání s loňskými údaji si tak rodiče připlatí až o 15 procent navíc. Ačkoliv jsou ceny za stravování školáků zastropované legislativou, již nyní na jídlo ve školních jídelnách nedosáhne až 13 tisíc žáků. Podle projektu Obědy pro děti zdaleka nepůjde o konečnou cifru.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

3. srpna 2021 18:24

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Ministři chtějí oddělit netestované žáky. Mají mít zvláštní místo v jídelně i na záchodě

14. července 2021 14:52

Pokud se děti při nástupu do školy odmítnou testovat, nejenže budou muset nosit respirátor, ale navíc budou mít i oddělené místo v jídelně a speciální toalety. Ministři Adam Vojtěch a Robert Plaga (oba za ANO) to řekli ve středu na jednání školského a zdravotnického výboru. Podle Plagy bude toto opatření pro školy pouze doporučením.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí

16. června 2021 18:37

Na Základní škole Dukelská v Benešově se u některých dětí a zaměstnanců vyskytly akutní zažívací potíže. Problémy měli i studenti gymnázia, kteří se stravují ve stejné jídelně. Minulý týden v pátek hlásilo potíže asi 30 lidí, poté přibyli další. Hygienici zjistili, že jde o norovirovou infekci. Nešlo o přenos z jídla ve školní jídelně, ale od nakaženého člověka, řekla ve středu mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.