smog

Výpis příspěvků ke štítku „smog“

OBRAZEM: Ohnivé inferno pustoší Kanadu, kouř dusí USA. V New Yorku to vypadá jako na Marsu

Kanadští hasiči aktuálně zápasí s rozsáhlými požáry, které se projevují i stovky kilometrů směrem na jih ve Spojených státech. Svět obletěly záběry z amerického New Yorku, které působí jak z postapokalyptického filmu. Metropole je zahalena do oranžového oblaku, přes který je velmi špatně vidět. Smog je citelně znát také v hlavním městě USA Washingtonu, D.C. a pochopitelně i v kanadských městech.

GLOSA: Sníh černý tajak komiňař. Z ostravského nebe už nepadají saze, ale vyhráno není

Bývávaly časy, kdy se ostravský sníh už ve vzduchu míchal se zplodinami z těžkého průmyslu, takže na zem padaly vločky, které připomínaly saze. Sníh černý tajak komiňař, říkávala moje babička. Jako kominík. Když v pondělí zasypala Ostravu nebývale štědrá bílá nadílka, udržela se sněhová čepice i na vysokých pecích. Tedy na těch odstavených ve Vítkovicích. Smogu z koksoven, chemiček a huti se město zdaleka nezbavilo.

Reportáž: Vakcínu vymysleli k likvidaci lidí aneb Jak se Romové stále bojí očkování

Co Rom, to odmítač očkování – to téměř doslova platilo na sklonku léta. Převážná část romské minority se sice vakcíny pořád bojí jak čert kříže, přesto v ní pomalu přibývá i očkovaných. „Vakcínu vymysleli k likvidaci lidí,“ je přesvědčena 50letá Věra Horváthová. „Neumřu po očkování? Na Slovensku nám zemřeli dva bratranci a jednomu zesnula i manželka, tak nevím, co mám dělat. Co myslíte, mám si píchnout toho Johnsona?“ řeší velké dilema 46letá Maria Demeterová z Ostravy.

V Evropě zemře denně 1000 lidí kvůli toxickému vzduchu. Situace je místy horší než v Číně

Nejjedovatější vzduch dýchají v rámci Evropy obyvatelé Bulharska, Česko je těsně za ním na druhém místě. V tomto ukazateli jsou na tom Evropané ještě hůře než Číňané nebo Indové, tvrdí zpráva Evropského účetního dvora o znečištění ovzduší. Následkem toxinů ve vzduchu je také zvýšený výskyt nemocí dýchacích cest, ale i nervového systému.

Smogová situace trápí Prahu, střední Čechy i Ústecký kraj

Meteorologové včera museli vyhlásit smogovou situaci hned na několika místech v České republice. Vysoká koncentrace přízemního ozonu v ovzduší se objevila jak v Praze a středních Čechách, tak také v Ústeckém kraji. Vysoké hodnoty ozonu jsou komplikací především pro starší lidi, děti a osoby s dýchacími problémy.