reklama
CNN Prima News Španělská chřipka

Španělská chřipka

Výpis příspěvků ke štítku „Španělská chřipka“

Viry v ledu přežijí i stovky let, říká polární vědkyně Šabacká. Může jít o globální hrozbu?

23. srpna 2021 20:06

Led v sobě skrývá mrtvá těla, artefakty, ale i viry, popsala v pořadu Interview na CNN Prima NEWS polární vědkyně Marie Šabacká. V extrémních podmínkách na Antarktidě či Arktidě tráví několik měsíců v roce a tamní prostředí zkoumá. Kromě nízkých teplot nebo fyzické náročnosti musí řešit také riziko útoků ledních medvědů.

I španělská chřipka měla popírače a konspirační teorie, říká historik lékařství

11. listopadu 2020 07:09

Harald Salfellner před dvěma roky napsal uznávanou knihu o hrůzách španělské chřipky, která v letech 1918–1920 zabila víc lidí než první světová válka. Málokdo věřil Salfellnerově varování, že ničivá pandemie může lidstvo ochromit i v moderní době. Bohužel – rakouský historik lékařství se nepletl. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS teď tvrdí, že se lidstvo ze španělské chřipky příliš nepoučilo. Ostatně i ji lidé kdysi podceňovali.

Pandemie španělské chřipky: Otevřené školy jako místo, kde jsou žáci v bezpečí

22. srpna 2020 15:14

Pandemie koronaviru způsobila po celém světě mnoho problémů. Má za následek nejen smrt tisíců lidí, ale také uzavření klíčových míst a infrastruktury. Jednou z postižených oblastí je i školství. Země řeší, zda nechat školy otevřené či zavřené. Svět přitom podobnou situaci už jednou zažil, konkrétně v letech 1918–1920, kdy řádila chřipková pandemie viru H1N1. Dodnes ji známe jako španělskou chřipku, která měla na svědomí životy až 50 milionu lidí z celého světa.

reklama