CNN Prima News sršeň

sršeň

Výpis příspěvků ke štítku „sršeň“

Obávaná sršeň asijská již útočí v Česku. Za hodinu umí zlikvidovat celé včelstvo, říká expertka

Do Česka dorazila sršeň asijská. Ochránci přírody v pátek narazili v Plzni na několik exemplářů dravého druhu hmyzu. Radost z toho nemají. Pro lidi by sice neměl být větší hrozbou než sršeň obecná, velkým rizikem je ale pro včely. Podle předsedkyně Českého svazu včelařů Jarmily Machové je jedna sršeň asijská schopna za den zlikvidovat až 50 včel.

Agresivní sršeň, která napadá lidi, se poprvé objevila v Česku. Zaznamenali ji v Plzni

Sršeň asijská se podle ochránců přírody vyskytuje v Česku, poprvé byla nalezena ve čtvrtek v Plzni. Tento invazní druh hmyzu se specializuje na lov včel. O prvním potvrzeném nálezu v Česku informovala v pátek Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK ČR), která invazní druhy sleduje. Agentura se nyní snaží šíření sršně zamezit, důležité je podle ní najít a zlikvidovat hnízdo.

V USA zlikvidovali gigantické hnízdo „zabijáckých sršní“. Bylo v něm na 200 královen

V americkém Washingtonu zlikvidovali hnízdo obřích sršní mandarínských, kterým se často přezdívá „vražední sršni“. Jde o první zaznamenanou kolonii tohoto invazivního druhu, který je hrozbou zejména pro včelstva, na severu země. Podle odborníků v hnízdě žilo zhruba pět set jedinců, z toho až dvě stovky královen schopných založit vlastní kolonie.