CNN Prima News Tchaj-pej

Tchaj-pej

Výpis příspěvků ke štítku „Tchaj-pej“

Čínská letadla a lodě překročily dělicí linii. Tchaj-wan mluví o provokaci a reaguje

5. srpna 2022 09:40
Aktualizováno

Čínská letadla a válečné lodě v pátek opakovaně podle Tchaj-peje překračovaly „medián“ dělící průliv mezi Tchaj-wanem a pevninskou Čínou, když Peking pokračoval v rozsáhlém vojenském cvičení zahájeném při asijské cestě šéfky americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Čínské ministerstvo obrany podle agentury Reuters oznámilo, že provádí manévry severně, jihozápadně a východně od Tchaj-wanu. Tchajwanská armáda vyslala letadla, lodě a rozmístila pozemní raketové systémy, aby situaci monitorovaly, uvedlo ostrovní ministerstvo obrany.

Ostrá reakce Pelosiové: Čína nemůže bránit americkým představitelům v návštěvě Tchaj-wanu

5. srpna 2022 07:10
Aktualizováno

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová v pátek v Tokiu prohlásila, že Spojené státy nedovolí Číně, aby izolovala Tchaj-wan tím, že bude bránit americkým představitelům v cestování na tento ostrov. Informovaly o tom agentury AP a AFP. Americká politička tento týden krátce navštívila Tchaj-pej, přičemž její cesta vyvolala ostrou reakci Číny. Peking zanedlouho zahájil vojenská cvičení s ostrou střelbou v okolí ostrova.

Pelosiová chce s Tchaj-wanem prohloubit spolupráci. USA za své chyby zaplatí, hrozí Čína

3. srpna 2022 06:08

Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová při svém vystoupení v tchajwanském zákonodárném sboru uvedla, že by chtěla rozšířit s Tchaj-wanem spolupráci na parlamentní úrovni. Později se rovněž sešla a prezidentkou Cchaj Jing-wen, klerá jí poděkovala za pevnou podporu. Čína, jež považuje ostrov za svou součást, mezitím na Tchaj-wan uvalila s platností od středy ekonomické sankce a předvolala si amerického velvyslance v Pekingu.

Napětí na Tchaj-wanu roste: Země zahájila vojenské cvičení. Čína zuří a vyhrožuje invazí

28. července 2022 23:59

Na Tchaj-wanu probíhá od pondělí každoroční vojenské cvičení, jehož cílem je připravit tamní armádu a obyvatele na obranu ostrova. Ve stejné době začaly médii kolovat zprávy o tom, že se americká předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová chystá navštívit Tchaj-pej. „Naše armáda tomu nebude nečinně přihlížet,“ zní z Číny.

Skandál na náboženském festivalu: Pár při vášnivém sexu viděly z ulice stovky lidí

5. června 2021 18:02

Tradiční náboženský festival, kdy se stovky lidí sejdou u příležitosti výročí založení paláce Čching-šan v tchajwanském hlavním městě Tchaj-pej, nechtěně narušila dvojice z hotelového pokoje. Zatímco kolem budovy procházely stovky věřících, pár se bezstarostně oddával sexu. Překvapení však nastalo v momentě, kdy procházející zvedli hlavy – v desátém patře spatřili pár zabraný do milostných her. Stál totiž přímo u okna a nechal rozsvíceno.

Desítky lidí přišly o život při vykolejení vlaku na Tchaj-wanu, další jsou zranění

2. dubna 2021 06:35
Aktualizováno

Osmačtyřicet lidí přišlo v pátek o život, když v tunelu na východě Tchaj-wanu vykolejil vlak. S odvoláním na hasiče o tom informují zahraniční tiskové agentury. Více než 100 lidí při nehodě utrpělo zranění. Podle místních úřadů jde o nejhorší železniční neštěstí, jaké se na tomto ostrově jižně od Číny kdy stalo.