reklama

Testování 200 tisíc učitelů a vychovatelů začne 4. prosince, potvrdil Blatný

Datum plánovaného testovaní učitelů a vychovatelů antigenními testy potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný na páteční tiskové konferenci. Začne 4. prosince, bude dobrovolné a nechat se testovat může okolo 200 tisíc lidí.

reklama

„Uvažujeme o tom, že začne 4. prosince, bude dobrovolné a bude nabídnuto všem pedagogickým pracovníků, to znamená, že i vychovatelům. Otestovat se může asi 200 tisíc lidí. Základem pro testování budou stávající odběrová místa nemocnic obohacená o odběrová místa armády a hasičských sborů,“ uvedl Blatný.

Ministr předpokládá, že na testování bude stát potřebovat zhruba 70 milionu korun. To je podle Blatného zlomek toho, co už stálo testování dražšími PCR testy. Zdravotnickým zařízením, která budou pedagogy testovat, pojišťovny proplatí 350 korun za test, z toho 150 korun za jeho pořízení a 200 korun za provedení.

Zdravotnická zařízení s odběrovými místy si podle Blatného budou muset testy objednat sama, ministerstvo o centrálním nákupu neuvažuje. Dostanou ale od ministerstva doporučení týkající se parametrů testu a toho, jak by mělo testování vypadat. Odběrová místa pro antigenní testování budou mít kapacitu asi 40 tisíc testů denně.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

Proruští separatisté zastřelili na Ukrajině dalšího vojáka. Od rána je však na frontě klid

  • Aktualizováno

Další ukrajinský voják podle nedělního armádního oznámení přišel o život při nepřátelském ostřelování ukrajinských pozic v Donbasu na východě země, jehož část ovládají proruští separatisté. Británie a USA se „pevně postavily“ proti ruské destabilizační kampani vůči Ukrajině a vyzvaly Rusko k okamžitému zmírnění vyhrocené situace v Donbasu a k plnění mezinárodních závazků, uvedl šéf britské diplomacie Dominic Raab podle agentury Reuters po jednání se svým americkým protějškem Antonym Blinkenem.

Školství se bojí rozzuřených rodičů. V případě problémů hrozí policií i sociálkou
Slavia, nebo Sparta? Poslanci se vsadili, kdo vyhraje derby. Nacher může leštit vitrínu
Adámková: Na vývoj české vakcíny máme 250 milionů. Projekt čeká na Arenbergera
reklama
reklama
Tomský: Philip si sňatkem s Alžbětou zkazil kariéru, Harryho unesla šílená ženská

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Romana nemohla ovládat tělo. Ve 33 letech si vyslechla krutou diagnózu: Parkinsonova nemoc
Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice
Konspirátoři zneužívají tragickou smrt Petra Kellnera. Šíří o něm bizarní teorie
Další články
reklama
reklama