CNN Prima News Tomáš Cikrt

Tomáš Cikrt

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Cikrt“

Fiala nejlépe jedná pod tlakem. Lékaři dohodu stejně možná nepodepíšou, vysvětluje Dostál

Mladým lékařům se z pohledu pacientů podařilo přimět vládu k ústupkům, čímž padlo několik důležitých tabu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál. Podle něj se ukázalo, že premiér Petr Fiala (ODS) nejlépe jedná pod tlakem. Zdůraznil také, že stále ještě není úplně jisté, zda lékaři dohodu skutečně podepíšou.

Cikrt: Ve zdravotnictví se spalo, pokusy o změnu udusil strach. Potřebujeme plán, míní politici

Ve zdravotnictví se posledních 15 let spíše spalo, zhodnotil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéfredaktor on-line Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Pokusy o změny podle něj udusil politický strach napříč ideologickým spektrem. Tom Philipp (KDU-ČSL) a Jiří Mašek (ANO) ze sněmovního výboru pro zdravotnictví se shodli, že k efektivním změnám je potřeba jen obtížně dosažitelná konstruktivní spolupráce vlády s opozicí, ze které by vzešel dlouhodobý plán.

Babiš je lídr, Fiala napravuje nezodpovědné kroky, hodnotí osobnosti. Kdo uspěje v debatě?

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je svým životním příběhem lídr a současný předseda vlády Petr Fiala zase našel politickou odvahu k předložení důchodové reformy. Tak hodnotí osobnosti české politiky oba státníky před tím, než se poprvé v tomto volebním období střetnou v televizním duelu. Na televizi Prima a CNN Prima NEWS vám dlouho očekávanou debatu nabídneme v Partii Terezie Tománkové v neděli 4. června od 11 hodin.

„Umři do měsíce, jinak nezaplatíme“. Článek o pobytu v hospicu pobouřil, resort se hájí

Člověk v domácí hospicové péči má hrazenou péči jen 30 dnů, upozornil web iDnes.cz v článku s titulkem „Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami“. Text však pobouřil. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) je bulvární, resort upozornil i na zkreslené informace. Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku Tomáše Cikrta je zmiňovaných 30 dní běžné technicko-administrativní pravidlo a pro CNN Prima NEWS vysvětlil, k čemu slouží.

Zdravotnictví směřuje ke krizi. Zavedení nadstandardů je nevyhnutelné, předpovídá Cikrt

Veřejnou debatu ve zdravotnictví v posledních týdnech ovládlo jediné téma. Návrat nadstandardů, které byly zrušeny v roce 2013. Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku a bývalého mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta je jejich znovuzavedení nevyhnutelné. Bez jakéhokoliv rozhodnutí k ním prý systém stejně dospěje. Mluvil o tom v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Je už Česko promořené? Debata odborníků o covidové situaci

Bude mít Česko novou vládu v polovině prosince a je cestou z covidové krize povinné očkování? Do nedělní Partie přijali pozvání předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO). V další části se diskuze zúčastní Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), poslanec, člen Výboru pro zdravotnictví David Kasal (ANO), odborný garant TSS pro zdravotnictví Marek Zeman a senátor, člen Výboru pro zdravotnictví Karel Zitterbart (STAN). Sledujte na Primě a CNN Prima NEW od 11:00.