reklama
CNN Prima News Tomáš Cikrt

Tomáš Cikrt

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Cikrt“

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Je už Česko promořené? Debata odborníků o covidové situaci

11. prosince 2021 09:21

Bude mít Česko novou vládu v polovině prosince a je cestou z covidové krize povinné očkování? Do nedělní Partie přijali pozvání předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO). V další části se diskuze zúčastní Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), poslanec, člen Výboru pro zdravotnictví David Kasal (ANO), odborný garant TSS pro zdravotnictví Marek Zeman a senátor, člen Výboru pro zdravotnictví Karel Zitterbart (STAN). Sledujte na Primě a CNN Prima NEW od 11:00.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Odborníci vyzývají k testování očkovaných. I oni jsou přenašeči covidu, zdůrazňují

11. září 2021 07:48

Ve společnosti rezonuje debata, zda testovat na koronavirus i lidi po ukončeném očkování. Někteří odborníci by byli pro, protože i očkovaní jsou podle nich přenašeči nemoci. Někteří politici pak volají po zrovnoprávnění očkovaných a neočkovaných, protože vakcinace je v Česku dobrovolná, ale testy ve většině případů povinné.

Některým virům se daří dobře v demokraciích a špatně v totalitách, prohlásil kněz Vácha

9. září 2021 22:41

Mělo by být očkování proti covidu povinné, nebo jde o omezování osobní svobody? Hosté pořadu Co Čech, to politik! se na tom neshodli. Zatímco kněz a pedagog Marek Orko Vácha proti povinnému očkování není, tak šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt by nutil k očkování jen zdravotníky a sociální pracovníky a epidemiolog Jiří Beran je pro naprostou dobrovolnost u všech.

reklama