CNN Prima News Tomáš Cikrt

Tomáš Cikrt

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Cikrt“

Zdravotnictví směřuje ke krizi. Zavedení nadstandardů je nevyhnutelné, předpovídá Cikrt

22. listopadu 2022 18:02

Veřejnou debatu ve zdravotnictví v posledních týdnech ovládlo jediné téma. Návrat nadstandardů, které byly zrušeny v roce 2013. Podle šéfredaktora Zdravotnického deníku a bývalého mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta je jejich znovuzavedení nevyhnutelné. Bez jakéhokoliv rozhodnutí k ním prý systém stejně dospěje. Mluvil o tom v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Jsou babyboxy středověk? Zachránily stovky dětí, nesouhlasí s kritikou jejich zakladatel

21. dubna 2022 05:07

Po nalezení mrtvého dítěte v bratislavském babyboxu se vůči odkládání nechtěných novorozenců do speciálních schránek zvedla vlna kritiky. Tu krotí zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess a připomíná, že do dnešního dne systém zachránil 234 dětí a společnost ho považuje za prospěšný. Podporu má i u ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.

Povinnému očkování se zdravotníci nevyhnou. Zavedl bych ho i proti chřipce, říká Cikrt

1. února 2022 13:51

Očkování proti koronaviru má smysl i v době, kdy se Českem šíří omikron. Je o tom přesvědčen šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Pro zdravotníky a další pracovníky v nemocničních zařízeních by vakcínu zavedl povinně, a to i proti chřipce. Naopak imunolog Karel Drbal by vakcínu proti covidu doporučoval primárně rizikovým skupinám.

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Je už Česko promořené? Debata odborníků o covidové situaci

11. prosince 2021 09:21

Bude mít Česko novou vládu v polovině prosince a je cestou z covidové krize povinné očkování? Do nedělní Partie přijali pozvání předseda Pirátů Ivan Bartoš a ministryně financí v demisi Alena Schillerová (ANO). V další části se diskuze zúčastní Zdenka Němečková Crkvenjaš (ODS), poslanec, člen Výboru pro zdravotnictví David Kasal (ANO), odborný garant TSS pro zdravotnictví Marek Zeman a senátor, člen Výboru pro zdravotnictví Karel Zitterbart (STAN). Sledujte na Primě a CNN Prima NEW od 11:00.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.