CNN Prima News Tomáš Koubek

Tomáš Koubek

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Koubek“

Hložek je v TOP 10 nejdražších letních posil bundesligy. Lídr žebříčku stál pětkrát tolik

Se sedmi českými fotbalisty startuje v pátek německá bundesliga, jedna z nejprestižnějších lig v Evropě. Pozornost se bude upírat především na Patrika Schicka. Nejen jeho fanoušky bude zajímat, zda dokáže zopakovat gólovou smršť z minulé sezony a zaútočí na uvolněný trůn krále střelců. Pod podobným drobnohledem bude také talentovaný Adam Hložek, který bude Schickovým spoluhráčem v Bayeru Leverkusen. Mladý sparťan se stal zatím devátým nejdražším hráčem, který v létě do německé nejvyšší soutěže přišel.

Tohle vítězství je pro vás! Čeští fotbalisté poslali po senzaci zdravici na Moravu

Radost nebrala konce, čeští fotbalisté porazili v osmifinále Eura Nizozemce 2:0 a teď je čeká Dánsko. Uprostřed obří euforie ale dokázali na chvíli zpomalit a vzpomenout si na ty, kteří to mají v současných dnech více než těžké. Hrdinové z trávníku poslali z šatny pozdrav hrdinům, kteří pomáhají na jižní Moravě. A hlavně těm lidem, kteří při ničivém tornádu přišli o všechno.

Trable pro reprezentaci. Pavlenku zlobí záda a vypadl z týmu, šanci dostane Koubek

Aktualizováno

Jen dva dny před českým vstupem do mistrovství Evropy ve fotbale musí reprezentace řešit poměrně velký problém. Brankář Jiří Pavlenka na poslední chvíli vypadl z nominace, protože u něj přetrvávají bolesti zad. Vzniklé místo v sestavě zaplní Tomáš Koubek, ale až po úvodním zápase se Skotskem. Trenér Jaroslav Šilhavý má z gólmanů nyní k dispozici Tomáše Vaclíka a Aleše Mandouse.

Gólmanský rébus v reprezentaci. Vaclík, nebo Kolář? Šilhavému nezávidím, říká Koubek

Není to tak dlouho, co měl trenér fotbalového národního týmu Jaroslav Šilhavý luxusní výběr. Postavím Tomáše Vaclíka, který je jedničkou v předním španělském klubu? Půjde do brány Jiří Pavlenka, opora bundesligových Brém? Nasadím Tomáš Koubka, jistotu francouzského Rennes? Jenže momentální situace krátce před velmi svižným startem kvalifikace na mistrovství světa je diametrálně odlišná. O tuzemských reprezentačních gólmanech se pro CNN Prima NEWS rozpovídal trenér, expert a sám bývalý brankář Miroslav Koubek.

Bídné vysvědčení pro oporu reprezentace. Pavlenka je nejhorším brankářem bundesligy

Krátce po svém příchodu v létě 2017 si brankář Jiří Pavlenka vydobyl ve Werderu Brémy pozici jedničky, ve které byl navíc často chválen z různých stran. Poslední dobou se však německému bundesligovému klubu zdaleka nedaří podle představ a paralelně s tím lehce ustávají lichotivá slova na adresu českého gólmana. Podle renomovaného fotbalového magazínu Kicker je dokonce Pavlenka aktuálně nejhorším mužem na své pozici v celé soutěži.