reklama

Ukradený Zeman, rabující Putin, věštba Simpsonů. Internet paroduje útok na Kapitol

Podle jednoho známého českého rčení „Sranda musí bejt, i kdyby fotra věšeli“. Zjevně se jím nechali inspirovat desítky lidí, kteří na sociální sítě umisťují vtipné koláže, které si dělají legraci ze středečního útoku demonstrantů na budovu amerického Kongresu.

reklama

Pravděpodobně nejčastějším „terčem“ vtipů se stal demonstrant, který si z Kapitolu odnáší řečnický pultík předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Podle amerických médií jde o 36letého Adama C. Johnsona z Floridy. Na původním snímku je zachycen v pletené čepici s bambulí a nápisem TRUMP. V pravé ruce drží zmíněný kus nábytku, levou mává do objektivu fotoaparátu.

A tak se Johnson na internetu objevuje v různých variacích. Například jako ruský prezident Vladimir Putin, Václav Klaus mladší, šoufky si skrze Johnsona lidé tropí i z tuzemského zpěváka Richarda Krajča. Facebooková komunita Skládáme texty kapele Kryštof nasdílela Johnsonovu fotografii s textem: „Dobrý den po dlouhé době! Náš idol Richard Krajčo si udělal výlet do USA.“ Jeden z přispěvatelů pak status okomentoval ukázkou z možné budoucí písně: „Jsi můj osobnostní kult, z lásky ukradl jsem ti pult. Vezmeme ho do muzea Kampa, víš, na počest Donalda Trumpa.“

Tudy, Šamane

V kolážích se objevil také národní památník Mount Rushmore. Ve skále vytesané podobizny čtyř významných amerických prezidentů (George Washington, Thomas Jefferson, Theodor Roosevelt a Abraham Lincoln) mají obličeje zakryté dlaněmi svých rukou.

Legraci si autoři „kapitolových“ memů tropili také asi z nejvýraznějšího demonstranta, který zaujal především svou vizáží. Byl totiž oblečen pouze do kalhot a přes hlavu měl kožešinu s rohy. Jedná se údajně o Jakea Angeliho, který patří mezi zaryté fanoušky Donalda Trumpa. Není mu cizí šíření konspiračních teorií, říká se mu Šaman. V koláži je vyobrazen s Donaldem Trumpem, který mu ukazuje cestu ven. Jde o narážku na scénu z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde si Trump skutečně zahrál. Malému Kevinovi ukazoval směr v newyorském Plaza Hotelu.

Další věštba Simpsonů?

Šaman figuruje také v obrázku, který si vzal příklad z animovaného seriálu Simpsonovi. Líza Simpsonová na něm pózuje vedle postavy, která Jakea Angeliho nápadně připomíná. Na sociálních sítích se tedy opět spekuluje, že tvůrci Simpsonů opět jednou předpověděli budoucnost. Ale skutečně taková scéna v Simpsonových byla?

Další kinematografické dílo inspirovalo k fotomontáži, v níž vystupuje Jack Nicholson coby Jack Torrance ze snímku Osvícení, který v roce 1980 natočil Stanley Kubrick. Nicholson se snaží dostat přímo do jednacího sálu Kongresu a zpoza dveří na něho míří pistolemi tamní ochranka.

Vtipům neunikla ani švédská aktivistka Greta Thunbergová. Jedna z koláží ji připodobňuje k demonstrantovi, jenž na snímcích pózuje společně se zmíněným Šamanem. Fotomontáž je k Thunbergové až nelítostná, protože ji vyobrazuje s knírkem, který zdobí právě onoho demonstranta.

Tagy:

Hlavní zprávy

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři
Politika

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři

Jan Farský (STAN) svými rozhodnutími vztyčil prostředníček směrem k veřejnosti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor webu Info.cz Petr Holec. „Překvapil mě amatérismus STAN,“ řekl novinář. Zároveň ovšem dodal, že tato kauza podle jeho mínění hnutí v následujících volbách neohrozí. Komentátor MF Dnes Petr Kolář označil celou kauzu za „tragikomický příběh“.

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama