reklama

Ukradený Zeman, rabující Putin, věštba Simpsonů. Internet paroduje útok na Kapitol

/ fotografií

Podle jednoho známého českého rčení „Sranda musí bejt, i kdyby fotra věšeli“. Zjevně se jím nechali inspirovat desítky lidí, kteří na sociální sítě umisťují vtipné koláže, které si dělají legraci ze středečního útoku demonstrantů na budovu amerického Kongresu.

reklama

Pravděpodobně nejčastějším „terčem“ vtipů se stal demonstrant, který si z Kapitolu odnáší řečnický pultík předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Podle amerických médií jde o 36letého Adama C. Johnsona z Floridy. Na původním snímku je zachycen v pletené čepici s bambulí a nápisem TRUMP. V pravé ruce drží zmíněný kus nábytku, levou mává do objektivu fotoaparátu.

K tématu

A tak se Johnson na internetu objevuje v různých variacích. Například jako ruský prezident Vladimir Putin, Václav Klaus mladší, šoufky si skrze Johnsona lidé tropí i z tuzemského zpěváka Richarda Krajča. Facebooková komunita Skládáme texty kapele Kryštof nasdílela Johnsonovu fotografii s textem: „Dobrý den po dlouhé době! Náš idol Richard Krajčo si udělal výlet do USA.“ Jeden z přispěvatelů pak status okomentoval ukázkou z možné budoucí písně: „Jsi můj osobnostní kult, z lásky ukradl jsem ti pult. Vezmeme ho do muzea Kampa, víš, na počest Donalda Trumpa.“

Tudy, Šamane

V kolážích se objevil také národní památník Mount Rushmore. Ve skále vytesané podobizny čtyř významných amerických prezidentů (George Washington, Thomas Jefferson, Theodor Roosevelt a Abraham Lincoln) mají obličeje zakryté dlaněmi svých rukou.

Byl v Kapitolu také Nicolas Cage?
Byl v Kapitolu také Nicolas Cage?
Zdroj: facebook.com

Legraci si autoři „kapitolových“ memů tropili také asi z nejvýraznějšího demonstranta, který zaujal především svou vizáží. Byl totiž oblečen pouze do kalhot a přes hlavu měl kožešinu s rohy. Jedná se údajně o Jakea Angeliho, který patří mezi zaryté fanoušky Donalda Trumpa. Není mu cizí šíření konspiračních teorií, říká se mu Šaman. V koláži je vyobrazen s Donaldem Trumpem, který mu ukazuje cestu ven. Jde o narážku na scénu z filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku, kde si Trump skutečně zahrál. Malému Kevinovi ukazoval směr v newyorském Plaza Hotelu.

Další věštba Simpsonů?

Šaman figuruje také v obrázku, který si vzal příklad z animovaného seriálu Simpsonovi. Líza Simpsonová na něm pózuje vedle postavy, která Jakea Angeliho nápadně připomíná. Na sociálních sítích se tedy opět spekuluje, že tvůrci Simpsonů opět jednou předpověděli budoucnost. Ale skutečně taková scéna v Simpsonových byla?

Parodický twitterový profil si tropí legraci ze šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.
Parodický twitterový profil si tropí legraci ze šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.
Zdroj: twitter.com

Další kinematografické dílo inspirovalo k fotomontáži, v níž vystupuje Jack Nicholson coby Jack Torrance ze snímku Osvícení, který v roce 1980 natočil Stanley Kubrick. Nicholson se snaží dostat přímo do jednacího sálu Kongresu a zpoza dveří na něho míří pistolemi tamní ochranka.

Koláž z dílny TMBK přenesla události z Washingtonu na Pražský hrad.
Koláž z dílny TMBK přenesla události z Washingtonu na Pražský hrad.
Zdroj: facebook.com

Vtipům neunikla ani švédská aktivistka Greta Thunbergová. Jedna z koláží ji připodobňuje k demonstrantovi, jenž na snímcích pózuje společně se zmíněným Šamanem. Fotomontáž je k Thunbergové až nelítostná, protože ji vyobrazuje s knírkem, který zdobí právě onoho demonstranta.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera
Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení
Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama