CNN Prima News úmrtnost

úmrtnost

Výpis příspěvků ke štítku „úmrtnost“

Světová populace drasticky klesne, odhaduje ekonom. Kolik lidí bude na planetě v roce 2100?

26. srpna 2022 13:07

Světová populace by se do konce století mohla snížit na čtyři miliardy ze současných téměř osmi miliard, uvádí ve studii britský ekonom James Pomeroy ze společnosti HSBC. Počet lidí na planetě podle něj začne zhruba za 20 let zásadně klesat kvůli stále nižší plodnosti, stárnutí populace a ekonomickým důvodům. O studii zveřejněné tento týden napsal server Les Échos.

Rozvolnění nemá na úmrtnost pacientů s covidem vliv. Nechte se očkovat, radí Špičák

9. února 2022 16:48

Pokud se úroveň vakcinace nezvýší, bude poměrně vysoká smrtnost u covidu pokračovat a vůbec na to nebude mít vliv, zda protikoronavirová opatření rozvolníme, nebo nikoliv. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil stínový ministr zdravotnictví, lékař a poslanec hnutí ANO Julius Špičák. Podle něj opatření stejně nedávají smysl.

Umírá stále více dětí, zpřísněte opatření, prosí vládu Maďar. Obává se omikronu

22. prosince 2021 12:25

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve středu odpoledne představí proticovidová opatření, která budou platit o vánočních svátcích. Mnoho odborníků na nový kabinet naléhá, aby vzhledem k šíření nové varianty omikron výrazněji zpřísnil. Mezi ně patří i epidemiolog Rastislav Maďar. Ten varuje před statistikami z Jihoafrické republiky. Od prvního nálezu omikronu se tam totiž výrazně zvýšila dětská úmrtnost s covidem.

Jasná data z Británie: Neočkovaní měli 32krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na covid

4. listopadu 2021 22:04

Úřad pro národní statistiku (ONS) v Anglii v období od 2. ledna do 24. září letošního roku mapoval a porovnával okolnosti úmrtí na covid. Zveřejněné výsledky podle odborníků jednoznačně dokazují funkčnosti vakcíny. Lidé, kteří nejsou očkovaní, prý mají až 32krát vyšší pravděpodobnost, že covidu podlehnou, pokud se jím nakazí.

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

7. října 2021 09:09

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Porody pod vládou Tálibánu: Za svitu mobilu, bez jídla i léků. Řada matek zemře

21. září 2021 10:47

Rabia drží v náručí své dítě jen několik dní po porodu v malé nemocnici v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. „Je to moje třetí dítě, ale zážitek to byl úplně jiný. Bylo to strašné,“ řekla. Porodnické oddělení totiž bylo během několika týdnů rozebráno na nejnutnější věci. Rabia nedostávala žádné léky ani jídlo.