reklama
CNN Prima News úmrtnost

úmrtnost

Výpis příspěvků ke štítku „úmrtnost“

Umírá stále více dětí, zpřísněte opatření, prosí vládu Maďar. Obává se omikronu

22. prosince 2021 12:25

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) ve středu odpoledne představí proticovidová opatření, která budou platit o vánočních svátcích. Mnoho odborníků na nový kabinet naléhá, aby vzhledem k šíření nové varianty omikron výrazněji zpřísnil. Mezi ně patří i epidemiolog Rastislav Maďar. Ten varuje před statistikami z Jihoafrické republiky. Od prvního nálezu omikronu se tam totiž výrazně zvýšila dětská úmrtnost s covidem.

Jasná data z Británie: Neočkovaní měli 32krát vyšší pravděpodobnost úmrtí na covid

4. listopadu 2021 22:04

Úřad pro národní statistiku (ONS) v Anglii v období od 2. ledna do 24. září letošního roku mapoval a porovnával okolnosti úmrtí na covid. Zveřejněné výsledky podle odborníků jednoznačně dokazují funkčnosti vakcíny. Lidé, kteří nejsou očkovaní, prý mají až 32krát vyšší pravděpodobnost, že covidu podlehnou, pokud se jím nakazí.

Malárie zabije dítě každé dvě minuty. Pomůže jen masivní očkování, tvrdí experti

7. října 2021 09:09

Světová zdravotnická organizace (WHO) podpořila masivní očkování první schválenou vakcínou proti malárii. Vakcinace by podle ní mohla zachránit desetitisíce životů, zejména dětí v Africe. Na malárii, nemoc známou už od dob antiky, podle statistik WHO zemře na světě jedno dítě každé dvě minuty. Doporučení organizace očkovat představil na středeční tiskové konferenci šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Porody pod vládou Tálibánu: Za svitu mobilu, bez jídla i léků. Řada matek zemře

21. září 2021 10:47

Rabia drží v náručí své dítě jen několik dní po porodu v malé nemocnici v provincii Nangarhár na východě Afghánistánu. „Je to moje třetí dítě, ale zážitek to byl úplně jiný. Bylo to strašné,“ řekla. Porodnické oddělení totiž bylo během několika týdnů rozebráno na nejnutnější věci. Rabia nedostávala žádné léky ani jídlo.

Životy nemůžeme přepočítávat na peníze, spílá Babiš ministerstvu zdravotnictví

28. března 2021 19:54

Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli sdílel na svém YouTube kanálu hned dvě videa, ve kterých občanům České republiky představil protilátkové koktejly bamlanivimab a Regeneron. V jeho řeči nechyběla ani kritika ministerstva zdravotnictví. „Doufám, že bude aktivnější a nebude indikace pacientů limitovat. Lidské životy mají velkou hodnotu a nemůžeme je přepočítávat na peníze,“ sdělil Babiš.

Smrtící kombinace. V zemích, kde žije hodně lidí s nadváhou, se více umírá na covid

6. března 2021 11:29

Riziko úmrtí na COVID-19 v zemích, ve kterých má většina populace nadváhu, je zhruba desetkrát vyšší než v zemích s většinou obyvatelstva se zdravou tělesnou hmotností. Vyplývá to z nově zveřejněné zprávy organizace World Obesity Forum (Světové fórum pro obezitu), o níž informoval web CNN. Jak si v tomto ohledu vede Česká republika? A jak jsou na tom naši sousedé ze Slovenska, Polska, Rakouska nebo Německa?

reklama