CNN Prima News uzavření škol

uzavření škol

Výpis příspěvků ke štítku „uzavření škol“

Testováním koronavirus do kouta nezaženeme. Školy je lepší krátkodobě uzavřít, říká Vondrák

V Moravskoslezském kraji jsou největším zdrojem nákazy covidu děti, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS hejtman tohoto kraje Ivo Vondrák (ANO). Zpomalit šíření nákazy by podle něj proto mohlo krátkodobé uzavření škol. „Testováním nezaženeme koronavirus do kouta. Uzavřením škol na týden či dva však můžeme předejít tomu, že by se za pár měsíců uzavřely dlouhodobě,“ uvedl Vondrák.

Ministr jako římský diktátor. Plošné omezení středních škol bylo nezákonné, řekl soud

Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné, konstatoval zpětně Nejvyšší správní soud (NSS). Konkrétně se na podnět studentky střední školy zabýval opatřením ministerstva zdravotnictví ze 14. května. Bylo účinné pouze týden, od 17. do 23. května, poté ministerstvo vydalo nové, obsahově obdobné opatření. Proto už mohl NSS jen konstatovat rozpor se zákonem, nikoliv opatření zrušit. O rozhodnutí informoval na svém webu.

Školy na Děčínsku se v pondělí neotevřou. Žáci do nich nastoupí o týden později

Školy na Děčínsku se v pondělí spolu s ostatními školami v Česku neotevřou. V pátek o tom s ohledem na epidemickou situaci v okrese rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Žáci se do lavic vrátí o týden později, řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. Situace na Děčínsku je v kraji z epidemického hlediska dlouhodobě nejhorší. Na 100 000 obyvatel tam připadá téměř 354 nakažených, za poslední týden v okrese přibylo 458 případů covidu.

Před rokem vláda zavřela školy. Slibů, kdy se děti vrátí do lavic, padlo nespočet

Přesně před rokem vláda zavřela školy v Česku kvůli nastupující pandemii koronaviru. I když si rodiče i děti mysleli, že toto přísné opatření potrvá jen několik týdnů, realita je jiná. Například děti, které chodily loni do šesté třídy, strávily v lavicích za poslední rok jen 67 dní. Na nový způsob distanční výuky si museli zvykat nejen studenti, ale i učitelé.

Testování seniory nevyléčí, říká Vondráček. Mnoho z nich podle něj zemřelo steskem

Plošné testování v domovech důchodců seniory nevyléčí, chrání je personál. V pořadu Partie Terezie Tománkové to prohlásil předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Ten dodal, že řada seniorů zde zemřela místo na koronavirus steskem, neboť se nemohli vidět se svými příbuznými. Šéf SPD Tomio Okamura vládě vyčetl, že péči o seniory a rizikové skupiny zanedbala.

Děti by se mohly vrátit do škol za dva až tři týdny, odhaduje Valachová

Děti by se mohly vrátit do škol, až nárůst nově nakažených klesne na dva až tři tisíce za den, řekl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v nedělní Partii. Občané se proto ptají, kdy tedy k otevření škol dojde? Je to, co řekl vicepremiér, už závazný plán? Na tyto a další otázky odpovídali v pořadu 360° Pavlíny Wolfové místopředsedkyně sněmovního výboru pro vědu a vzdělávání Kateřina Valachová (ČSSD) a poslanec a expředseda strany Marek Výborný (KDU-ČSL).

Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu

Vláda rozhodla o prodloužení veškerých restriktivních opatření do konce prodlouženého nouzového stavu. To mělo platit i pro školy. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) však na tiskové konferenci vlády oznámil, že chce o znovuotevření škol jednat s novým šéfem resortu zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Prioritně by měli nejprve nastoupit žáci 1. a 2. třídy základních škol a studenti speciálních škol.