RADAR: Teplé letní počasí a jasno, pak silný vítr a bouřky. Podívejte se, jak bude u vás

Počasí, polojasno

Počasí (13.5.2024 6:07)

Nejvyšší teploty dosáhnou v následujících dnech až na 25 °C a bude jasno až polojasno. Ojediněle se ale mohou vyskytnout přeháňky nebo i bouřky. V druhé polovině týdne se také očekává silnější vítr, který v nárazech dosáhne 15 až 20 m/s (70 km/h).

Počasí v Česku bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad Pobaltím. Současně se od západu bude do střední Evropy rozšiřovat brázda nižšího tlaku vzduchu. V pondělí bude jasno až polojasno, odpoledne a večer se při zvětšené oblačnosti zejména na Šumavě místy vyskytnou přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší teploty dosáhnou 19 až 23 °C, v Čechách ojediněle až 25 °C. Povane mírný východní až jihovýchodní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Sportovci, při výkyvech teplot zpozorněte, apelují lékaři. Kolaps hrozí u kardiaků i nadšenců

Noc na úterý bude jasná nebo skoro jasná. Nejnižší teploty klesnou na 10 až 6 °C, na severovýchodě až 4 °C. Vát bude mírný východní až jihovýchodní vítr rychlostí 2 až 6 m/s.

Situaci ve svém kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii. V případě bouřek místo Radar, blesky rozklikněte kategorii Déšť, bouře a následně Bouře. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

V úterý bude jasno až polojasno, odpoledne a večer se na horách při zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnou přeháňky. Nejvyšší teploty se očekávají mezi 19 až 23 °C, v Čechách bude ojediněle až 25 °C. Povane mírný jihovýchodní vítr rychlostí 3 až 7 m/s.

Jasno až polojasno předpovídají meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu také na středu. Ojediněle se vyskytnou přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 12 až 8 °C, na severovýchodě až na 6 °C, přes den pak dosáhnou na 20 až 24 °C. Vát bude mírný, postupně čerstvý jihovýchodní vítr rychlostí 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, od jihozápadu se místy vyskytnou přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, přes den dosáhnou na 18 až 22 °C. Povane čerstvý jihovýchodní vítr rychlostí 5 až 10 m/s, který v nárazech dosáhne na 15 až 20 m/s (70 km/h).

Oblačno až zataženo bude také v pátek. Během dne se na většině území vyskytne déšť, přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 14 až 10 °C, přes den pak dosáhnou na 17 až 21 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr rychlostí 5 až 10 m/s, který místy v nárazech dosáhne až na 15 m/s.

Tagy: