reklama

V Česku si musíme stále ještě připomínat, že i dívky mohou hrát fotbal, říká Machová

Ženský fotbal není stále pro české diváky tolik atraktivní, jako mužský. Právě to se snaží změnit trenérka, rozhodčí a marketingová manažerka Bohemians Praha 1905 Eliška Machová. „V Česku si stále ještě pořád musíme připomínat, že fotbal mohou hrát dívky i ženy,“ uvedla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS Machová.

reklama

Sledovanost ženského fotbalu je v tuzemsku stále minimální. „Jsem však ráda, že televize vysílají fotbalové zápasy žen. Dříve se na obrazovku dostaly maximálně v repríze,“ říká Machová, podle které je však stále třeba v Česku připomínat, že hrát fotbal může i dívka či žena. „Například v USA rodiče vůbec neváhají dát svou dceru na fotbal,“ popisuje trenérka, manažerka a rozhodčí v jedné osobě.

K tématu

K tématu

Už i některé fotbalové přípravky v tuzemsku mají přímo dívčí týmy. „Ať už my v Bohemians, Sparta, nebo Dukla. Mnohdy však dívkám prospěje konkurence chlapců. Odrazí se to pak na jejich výkonnosti,“ říká marketingová manažerka pražských Bohemians 1905 Machová.

Dívky a chlapci však potřebují jiný trenérský přístup. „Holky jsou na tom mnohdy jak psychicky, tak fyzicky lépe a do jistého věku dokonce převyšují chlapce,“ tvrdí Machová. Zároveň však u děvčat a žen hrají velkou roli emoce. „Na hřišti řeší svoje lásky i bolesti. Jako trenérka musím být jejich psycholog, kamarád, ale třeba i rodič,“ vysvětluje Machová.

Děti nejsou přetěžovány

I fyzická stránka je u každého individuální, přehnanou zátěž na děti při fotbale však Machová vyvrací. „Děti rychle regenerují. Existují také jasná pravidla, jak by měl trénink vypadat. Zároveň je to na každém trenérovi, jak vše nastaví,“ popisuje Machová. V tomto ohledu se tak o začínající fotbalistky nebojí. „Naši rodiče byli neustále venku. Díky sportu alespoň děti pořád nesedí u počítače,“ uzavírá renérka, rozhodčí a marketingová manažerka Bohemians Praha 1905 Eliška Machová.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama