reklama

Na Česko se žene sníh, dočkáme se ho i v nižších polohách. V pátek budou srážky vydatné

Za necelý měsíc bude Štědrý den a Češi napjatě čekají, zda budou Vánoce na sněhu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se zatím alespoň v tomto týdnu dočkáme sněhu i v nižších polohách. Často ale bude v kombinaci s deštěm. Během nocí teploty častou klesnou pod 0 °C.

reklama

V pondělí bude zataženo. Na většině území se objeví přeháňky nebo občasný déšť. Nad 900 metrů nad mořem a postupně nad 600 metrů se vyskytnou srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer začnou od severozápadu srážky ustávat a oblačnost částečně ubývat. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 4 až 8 °C, na horách v tisíci metrech nad mořem dosáhnou kolem 0 °C.

V noci z pondělí na úterý počítejme s jasným až polojasným počasím, zejména na horách místy bude až oblačno. Zpočátku se výjimečně vyskytnou sněhové přeháňky a pod 400 metrů nad mořem i dešťové. Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až -4 °C.

Kdy se dočkáme sněhu?

V úterý bude převážně polojasno, během dne začne od severu přibývat oblačnost. Na severu se též objeví přeháňky nebo občasný déšť, nad 600 metrů nad mořem smíšené nebo sněhové srážky. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Ve středu máme čekat jasnou až polojasnou oblohu. Zpočátku, zejména v severní polovině území, bude místy zataženo. Ojediněle se také vyskytnou mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k -1 až -5 °C, na severu dosáhnou kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají ke 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek bude většinou zataženo, ojediněle polojasno. Místy se objeví mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou k 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 0 až 4 °C, na východě až k 7 °C.

Páteční počasí očekávejme zatažené až oblačné. Od jihozápadu se na většině území objeví sníh, který místy bude i vydatnější. Na Moravě a ve Slezsku se zpočátku objeví s deštěm. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +1 až -3 °C, na východě kolem +3 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou -1 až +3 °C, na východě až 5 °C.

Od soboty do pondělí má být oblačno až zataženo. Na většině území se občas vyskytne sněžení, v nižších polohách i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty klesnou k +1 až -4 °C, nejvyšší denní teploty se vyšplhají k -1 až +4 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme opice z Afriky. Legendu znepokojilo, že cenu Lva Jašina nedostala opora Senegalu

Zlatý míč v rukou Lionela Messiho hnul žlučí velké části fotbalových fanoušků, expertů i bývalých hráčů. Řadí se mezi ně i někdejší opora Manchesteru United Patrice Evra. Ten má k slavnostnímu galavečeru ještě jednu výtku. Cenu Lva Jašina pro nejlepšího brankáře roku podle něj nedostal strážce brány londýnské Chelsea Édouard Mendy kvůli tomu, že je reprezentantem z Afriky.

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama