V Chodově na Sokolovsku shořela prodejna Penny Market. Plameny poškodily i zaparkovaná auta

Rozsáhlý požár zachvátil v neděli obchod Penny Market v Chodově na Sokolovsku. Hořet začalo brzo ráno, před otevřením obchodu. Hasiči na místo původně vyslali 12 jednotek, nyní už obchod nehoří plamenem, oheň ho ale prakticky celý zničil, řekl mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal.

Při požáru se nikdo nezranil. Podle mluvčího společnosti Penny Market Tomáše Kubíka bude škoda na objektu a zboží dosahovat až desítek milionů korun. Policie škody předběžně odhadla na 48 milionů korun.

Dohašování bude trvat několik hodin, hasiči na místě už snížili počet zasahujících jednotek.

Požár byl hasičům nahlášen ve 04:45. „V době příjezdu první jednotky na místo byl celý objekt v plamenech a začalo docházet k destrukci střechy,“ uvedl Kasal. Příčina vzniku požáru a výše škody, kterou způsobil, jsou předmětem vyšetřování.

V okolí supermarketu poškodil požár také asi desítku aut, řekla policejní mluvčí Zuzana Churaňová. Na místo vyjeli sokolovští kriminalisté i policejní psovod se psem speciálně cvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. „Sokolovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 48 milionů korun,“ doplnila v 11:00 Churaňová.

Kubík řekl, že hořet začalo naštěstí v době, kdy byl obchod uzavřen a nebyli v něm žádní zákazníci ani zaměstnanci. „Máme především radost, že nedošlo k žádným ztrátám na životech ani k žádným zraněním. Škody na majetku a zničeném zboží jsou pochopitelně velké a dosahují až několika desítek milionů korun,“ doplnil.

Společnost bude podle něj chtít prodejnu v Chodově znovu otevřít. „Vzhledem k rozsahu škod však potrvá její obnovení v řádu měsíců. Situace zaměstnanců je jednou z prioritních věcí, kterou aktuálně řešíme. V žádném případě se nikdo z kolegyň a kolegů nemusí obávat ztráty zaměstnání,“ řekl. S největší pravděpodobností budou zaměstnanci z vyhořelého obchodu zatím pracovat v okolních prodejnách firmy.

Tagy:
požár Karlovarský kraj Hasičský záchranný sbor Chodov okres Sokolov