Tragédie v Horních Počernicích. Zemřela tříměsíční holčička, záchranáři vyjížděli marně

Ke smutné události s tragickým koncem vyjížděli v pátek ráno pražští záchranáři. Zasahovali u tříměsíční holčičky ve Středisku sociální pomoci Diakonie v Horních Počernicích. O případu informoval deník Blesk. Zdravotníci po příjezdu na místo konstatovali, že děvčátko je mrtvé. Podle informací CNN Prima NEWS se nejednalo o cizí zavinění. Případ prověřuje policie, nařízena byla soudní pitva.

„V pražských Horních Počernicích došlo k úmrtí tříměsíčního miminka. Policisté stále zjišťují okolnosti a příčiny incidentu,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí pražské policie Richard Hrdina. Podle prvotního šetření se nejednalo o cizí zavinění, dodal k případu. Policie nařídila soudní pitvu.

Záchranné složky vyrážely na místo krátce před desátou hodinou. „K případu bezvědomí a bezdeší několikaměsíčního děvčátka přijela posádka záchranářů spolu s lékařem. Od přijetí výzvy dorazili za sedm minut, miminko však již jevilo známky smrti, nedokázali mu proto pomoci. Na místo poté vyrážel koroner,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Podle Blesku došlo k úmrtí v budově Střediska křesťanské pomoci spadajícího pod tamní Diakonii. Posláním centra je poskytování služeb sociálně vyloučeným či ohroženým lidem, uvádí na svém webu. Může se jednat například o jedince v nepříznivé situaci v důsledku ztráty bydlení či osoby se sníženou soběstačností.

Tagy: